Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Briedis gaida Supersērijas fināla datumu un vietu (Saūda Arābija?)

Rolands Eliņš

Briedis gaida Supersērijas fināla datumu un vietu (Saūda Arābija?)
Mairis Briedis. Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

Latvijas bokseris Mairis Briedis sagatavošanās posmu Supersērijas finālam plāno sākt pēc dažām nedēļām – augusta beigās vai septembra sākumā. Joprojām tiek gaidīts fināla datums un norises vieta, portālam Sportacentrs.com pastāstīja Brieža menedžeris Raimonds Zeps, kā arī drīzumā plānota trenera Dmitrija Šiholaja noklausīšanās Latvijas Profesionālā boksa federācijā pret viņu ierosinātajā disciplinārlietā.

„Šobrīd Mairis turpina atpūsties pēc pusfināla, tiek plānots, ka drīzumā sāksim sagatavošanās darbus finālam,” sacīja Raimonds Zeps. „Konkrētāku ziņu par fināla datumu mums nav, taču, pēc visa spriežot, rēķināmies, ka fināls notiks decembrī. Protams, vēlētos drīzumā uzzināt precīzu datumu, lai varam tam pielāgot sagatavošanās periodu, taču šobrīd plānojam, ka Mairim darbs sāksies augusta beigās vai septembra sākumā.”

Supersērijā pagaidām apstiprināts viens no trim fināliem – Naoja Inoue pret Nonito Donairi cīnīsies Japānā. Brieža un Dortikosa cīņas sakarā jau iepriekš tika piesaukta arī Rīgas iespēja, un Zeps neslēpa, ka šāds variants patiešām pastāv. „Vēl vakar runāju ar Kalli Zauerlandu, šobrīd skaidrs tikai tas, ka pārrunas vēl turpinās un Supersērija izskata vairākus variantus,” sacīja Brieža menedžeris.

Portāls Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka par visai reālu tiek uzskatīta iespēja finālu rīkot Saūda Arābijā, ko Zeps nenoliedza, taču sīkāk arī nevēlējās komentēt šāda scenārija iespējamību. Saūda Arābijas puse par fināla rīkošanu esot gatava ieguldīt Supersērijā septiņus miljonus eiro, taču organizatori vēloties apmēram par pusi vairāk. Saūda Arābijas pusei esot sava veida vienošanās ar Supersēriju par vismaz kādas cīņas uzņemšanu (pirmajā sezonā tur notika pirmā vidējā svara kategorijas fināls), un tā vēloties Brieža-Dortikosa cīņu rīkot pie sevis. Supersērijas vadība arī izskata iespējas finālu rīkot Lasvegasā un Losandželosā. Jāpiemin, ka Saūda Arābijai decembrī jau, visticamāk, tiks cita visaugstākā profila boksa cīņa, proti, smagsvaru Entonija Džošua un Endija Ruisa revanša mačs par trim čempiona jostām.

Zeps gan norādīja, ka Supersērijas acīs Rīgai ir liels pluss, ka Latvijas galvaspilsētā visās WBSS cīņās bijusi izcila sporta atmosfēra, kas Supersērijas galvenajiem TV partneriem varētu būt svarīgs arguments. „Precīzu datu par Brieža-Glovacka cīņas apmeklētību man nav, taču jā, šī bija mazāk apmeklētākā cīņa no tām, ko Briedis Supersērijā aizvadījis Rīgā,” teica Zeps. „Taču tas nebūs noteicošais arguments Supersērijas vadībai, turklāt, ja fināls notiks Rīgā, esmu visai drošs, ka Arēna būs pilna.”

Zeps apstiprināja, ka, gatavojoties finālam pret kubieti Junieru Dortikosu, Brieža treneru komandā izmaiņas nav gaidāmas un turpināsies arī šogad atjaunotā sadarbība ar Vasīliju Čerņigovu: „Viss būs tāpat kā iepriekš – Vasīlijs ar Dmitriju (Šiholaju) strādās kopā, bet fizisko sagatavotību Briedim uzturēs Agris (Freija). Neplānojam, ka šeit būs kādas izmaiņas.”

Brieža trenera Šiholaja sakarā gan vēl ir aktuāla neskaidrība – jūlijā Latvijas Profesionālās boksa federācijas (LPBF) vadība atklāja, ka plānota disciplinārlieta pret Šiholaju par viņa rīcību pusfinālā. „Jā, ir tāda lieta no LPBF puses,” apstiprināja Zeps. „Dmitrijam ir nozīmēta noklausīšanās federācijā. Precīzu datumu tagad nevaru pateikt, bet, manuprāt, tā vēl nav notikusi, attiecīgi arī nekāda lēmuma vēl nav.” Neko sīkāk par šo lietu un tās iespējamajām sekām Brieža menedžeris nevēlējās izteikties, norādot, ka „ko LPBF nolems, to arī nolems”.

Supersērijās pusfinālā Briedis ieguva pirmās smagās svara kategorijas pasaules čempiona titulu WBO versijā. Jau šobrīd skaidrs, ka finālā pret Dortikosu viņš cīnīsies arī par IBF un WBC jostām, kamēr WBA „Super” čempiona josta šobrīd ir vakanta. Zeps norādīja, ka pagaidām no Supersērijas vadības nav dzirdētas konkrētākas runas par WBA jostas iekļaušanu finālā. Teorētiski WBA jostai nebūtu pamata nonākt Supersērijas finālā, jo ne Briedis, ne Dortikoss neatrodas šīs organizācijas rangā, taču praksē šādu iespēju tomēr Zeps neizslēdz. „Tā būs boksa politika – vai Supersērija sarunā un vai WBA piekritīs,” teica Zeps. „Taču nekas konkrētāk šobrīd man nav zināms.”

Jāpiemin, ka Brieža WBO pasaules čempiona titula sakarā vēl turpinās juristu cīņa aizkulisēs. Lai arī pati čempiona josta fiziski jau labu laiciņu atrodas pie Brieža, viņa iepriekšējā pretinieka Kšištofa Glovacka puse vēl turpina apšaubīt WBO lēmumu un to vēlreiz pārsūdzējusi. Lai arī nav lielu bažu par to, ka Brieža titula sakarā kaut kas vēl varētu mainīties, viņa menedžeris šajā sakarā neko publiski izteikties nevēlējās, vien izteica prognozi, ka šīs formalitātes varētu vilkties vēl labu laiciņu.

     [+] [-]

, 2019-08-09 21:59, pirms pusgada
Vieta nav zināma, datums nav zināms, vai josta ir izcīnīta, arī nav skaidri zināms - īsāk sakot, bardaks turpinās.

  +3 [+] [-]

, 2019-08-09 22:34, pirms pusgada
otins rakstīja: Vieta nav zināma, datums nav zināms, vai josta ir izcīnīta, arī nav skaidri zināms - īsāk sakot, bardaks turpinās.
Toties tagad ir zināms, ka Briedis gaida Supersērijas fināla datumu un vietu.

  +4 [+] [-]

, 2019-08-09 23:05, pirms pusgada
b2 rakstīja: Toties tagad ir zināms, ka Briedis gaida Supersērijas fināla datumu un vietu.
Tā ir ļoti vērtīga informācija. Tas būtu visai nelāgi, ja fināls Briedi pārsteigtu negaidot. Tagad varam būt mierīgi, viss ir kārtībā.

     [+] [-]

, 2019-08-10 07:56, pirms pusgada
Superserija ir jalikvide, vina ir sapuvusi sakne, kaut gan iecere bija loti laba.

     [+] [-]

, 2019-08-10 11:32, pirms pusgada
Redžis Progreiss uz šo brīdi Supersēriju ir iesūdzējis tiesā un atteicies piedalīties finālā

Eliņš atkal neko nezin

     [+] [-]

, 2019-08-11 01:22, pirms pusgada
Pa lielam organizātori ieberzās rīkojot pusfinālu ASV. Nesaprotu kāda tur Arābija ja tur atkal tukšas tribīnes