Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Briedim cīņa WBSS finālā orientējoši noteikta uz septembra sākumu

Rolands Eliņš

Briedim cīņa WBSS finālā orientējoši noteikta uz septembra sākumu
Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis. Foto: Vladislavs Proškins, f64

Pilnīgas skaidrības par Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) fināla vietu joprojām nav, portālam Sportacentrs.com pastāstīja Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps. „Joprojām orientējošie datumi finālam mums ir nosaukti septembrī, kā iespējamās norises vietas tiek piesauktas Vācija un Latvija,” teica Zeps.

„Jā, maija vidū teicu, ka lēmumam par Supersērijas finālu vajadzētu būt tuvāko nedēļu laikā,” norādīja Raimonds Zeps. „Taču WBSS valde vēl nav šo lēmumu pieņēmusi. Šobrīd it kā ir iezīmētas potenciālās cīņas norises vietas un datumi.”

Bija paredzēts, ka Brieža un Dortikosa cīņa, kas būtu gada galvenais notikums pirmā smagā svara kategorijā, notiks Rīgā, taču to iztraucēja koronavīrusa pandēmija, un arī cīņas pārcelšana uz maija vidu nebija īstais risinājums, vēlāk tiekot atceltai. Tas nozīmē, ka Supersērijai ir tiesības izvēlēties citu fināla norises vietu.

Kā vietējais sadarbības partneris Supersērijai pusfinālā bija „LNK Boxing”, kas interesējies par WBSS fināla iespējamo sarīkošanu „Studio 69” telpās, naktsklubā, kas iepriekš uzņēmis vietēja līmeņa boksa pasākumus. „Domāju, ka šis variants ir tālu no realizēšanas,” teica Zeps. „Principā jau nekas nav mainījies Supersērijas noskaņā, un viņiem ir citi varianti. Viens variants ir cīņas sarīkošana Vācijā, otrs variants ir Latvija, taču Latvijā tiek izskatītas citas vietas.”

Paredzēts, ka no cīņas oficiālā izziņošanas brīža līdz tās norisei jābūt vismaz divu mēnešu periodam, kas dots bokseriem sagatavoties, un Zeps apliecināja, ka tas nav mainījies arī šajos apstākļos: „Šobrīd ir tā, ka joprojām noskaņojamies uz cīņu septembra sākumā. Tas ir tas, kas mums pateikts.”

Pagājis vairāk nekā gads kopš Brieža iepriekšējās cīņas, un viņa karjeras lielāko cīņu – WBSS finālu, kurā galdā tiek likti IBF un „The Ring” čempiona tituli – aizkavējuši dažādi apstākļi, sākot no juridiskajiem procesiem pēc skandalozā pusfināla un tagad beidzot ar pandēmiju. Tieši tas pats sakāms arī Brieža pretinieku Junjelu Dortikosu, kurš arī savu iepriekšējo cīņu aizvadīja pirms vairāk nekā gada, kas savas karjeras briedumā esošiem bokseriem ne tuvu nav labākais scenārijs.

Zeps atzina, ka līgumā ar Supersēriju noteikti termiņi, kuru laikā jāsarīko cīņas un teorētiski abi bokseri varētu sākt domāt citā virzienā, sak, ja reiz nav, tad nav. „Esam tur skatījušies kaut ko, bet negribu ieslīgt juridiskās niansēs. Principā jā, līgumos termiņi noteikti ir, taču reizē arī jāņem vērā situācija pasaulē, kas teorētiski var kalpot kā iemesls šo termiņu pārskatīšanai.”

„Taču galvenais jautājums ir cits – kāda tad ir alternatīva?” vaicāja Zeps. „Boksā šobrīd nekas nenotiek, daži cīņu šovi atsāksies augustā. Protams, ka arī mēs negribam Supersērijas finālu gaidīt mūžīgi, taču šobrīd mums kaut kādi potenciāli datumi ir iezīmēti un nopietnas alternatīvas nemaz nav. Augustā pamazām atsāksies boksa cīņas, taču arī tur ir rinda ar bokseriem, kas gaida uz tikšanu šajos šovos. Un Mairis jau nevar boksēties jebkurā šovā, viņš tomēr ir pasaules pirmais numurs savā svara kategorijā, viņš nevar tā vienkārši nonākt kāda cīņu šova „undercard” sarakstā. Maira cīņai ir jāpakārto viss šovs, kurā viņa iznākšana ringā ir galvenais notikums. Bet nu tā šobrīd ir - jauna pasaules kārtība, kurai pamazām jāpielāgojas.”

  -2 [+] [-]

, 2020-07-07 14:30, pirms 3 mēnešiem
Briedis savu miljonu beidzot ir dabūjis? ...vai joprojām solījumi - tūlīt, tūlīt būs pēc nākamās cīņas