Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Golovkins smagā cīņā Ņujorkā pieveic Derevjančenko un izcīna IBF jostu

Andrejs Siliņš

Golovkins smagā cīņā Ņujorkā pieveic Derevjančenko un izcīna IBF jostu
Genādijs Golovkins un Serhijs Derevjančenko. Foto: Reuters / Scanpix

Kazahstānas slavenais vidējā svara bokseris Genādijs Golovkins (40-1-1) naktī uz svētdienu "Madison Square Garden" arēnā ASV pilsētā Ņujorkā pēc punktiem pieveica ukraiņu bokseri Serhiju Derevjančenko (13-2).

Golovkins pagājušā gada septembrī zaudēja WBA, WBC un IBO čempionu jostas Kanelo Alvaresam, bet ringā atgriezās šī gada jūnijā, kad ar nokautu ceturtajā raundā uzveica kanādieti Stīvu Rolzu. Golovkins cerēja, ka šoruden varēs aizvadīt savu trešo cīņu pret Alvaresu, taču meksikānis to nevēlējās. Līdz ar to par nākamo 37 gadus vecā kazaha pretinieku kļuva ukrainis Derevjančenko, kurš līdz šim vienīgo zaudējumu bija cietis pagājušā gada oktobrī pret amerikāni Deinielu Džeikobsu.

Lai gan Golovkins noguldīja Derevjančenko uz dēļiem jau pirmajā raundā, 33 gadus vecais ukrainis bija gatavs lielajam izaicinājumam un visas cīņas gaitā lika Golovkinam absorbēt vairāk sitienu vienas cīņas laikā nekā jebkad iepriekš karjerā (Derevjančenko trāpīja 230 no 738 sitieniem jeb 31%). Divi tiesneši atdeva uzvaru Golovkinam ar 115-112, bet viens ar 114-113. Liela daļa cīņas skatītāju klātienē pauda neapmierinātību ar šādu tiesnešu lēmumu, piešķirot uzvaru Golovkinam.

Pats Golovkins pēc cīņas atzina, ka šī ir bijusi liela diena pretiniekam, kamēr pašam ne visai izdevusies. "Tagad saprotu, ka man vairāk jākoncentrējas uz boksu. Šī bija smaga cīņa. Man vajadzīgs kas vairāk. Man joprojām jāuzlabo mana komanda. Jābūt nopietnākam. Man smagi jāstrādā un vairāk jākoncentrējas," norādīja Golovkins. "Precīzi zinu, ko man vajag. Biju pazaudējis fokusu. Serhijs bija gatavs cīņai, cienu viņu. Viņš parādīja lielu sirdi."

Pēc cīņas abi nekavējoties tika nogādāti slimnīcā, neierodoties uz preses konferenci. Golovkins ringā paspēja vēl pateikt, ka ir gatavs jebkuram nākamajam pretiniekam: "Ir tik daudz lielisku čempionu. Serhijs, citi. Viss ir gatavs. Piezvaniet Kanelo [Alvaresam]. Ja viņš piekrīt, darām to!"

Derevjančenko par cīņu saņēma lielāko honorāru karjerā - piecus miljonus dolāru (ap 4,6 miljoniem eiro).