Boksere Marčenko sakauj īrieti un nodrošina junioru EČ medaļu

Boksere Marčenko sakauj īrieti un nodrošina junioru EČ medaļu

Jekaterina Marčenko
Foto: Edgars Cipans, Latvian Boxing News

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā risinās boksa Eiropas čempionāts jaunietēm un juniorēm. Latvijas jaunā talante Jekaterina Marčenko (54 kg) šodien junioru ceturtdaļfinālā pārliecinoši pieveica īrieti Hloju Meriju Makdeidu un iekļuva pusfinālā, nodrošinot vismaz bronzas medaļu.

Eiropas čempionāta 54 kg junioru sacensībās startēja 14 bokseres. Latvijas sportistei izloze bija labvēlīga - pirmā kārta brīva, bet otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pretī stājās Īrijas boksere Hloja Merija Makdeida, kurai nav pieredzes šāda līmeņa sacensībās.

Pirms cīņas sākuma Īrijas boksere bija pašapzinīga, galu galā teju galvas tiesu garāka par Latvijas sportisti. Pirmajā raundā nekāda izlūkošana nenotika - Jekaterina Marčenko agresīvi devās uzbrukumā un dzenāja garo īrieti pa ringu. Raunda izskaņā bija īpatnēja epizode - īriete domāja, ka jau pārtraukums un devās uz savu stūri, savukārt Marčenko metās pakaļ un no aizmugures pāris reizes iesita pa pretinieces ķiveri. Arī otrajā raundā saimniekoja ņiprā un uzstājīgā Latvijas boksere, bet īriete ar garajām rokām joprojām nespēja nelaist klāt mūsējo. Trešajā raundā cīņa izlīdzinājās, taču pārsvars jau bija iegūts, bet pretiniecei neizdevās mainīt lietu kārtību. Tādējādi trenera Aleksandra Sotņika audzēkne Marčenko ļoti pārliecinoši iekļuva pusfinālā, nodrošinot vietu uz pjedestāla.

8. jūlijā pēc plkst. 14.00 notiks cīņa par finālu - pretī stāsies ungāriete Betina Kisa. Otrajā pusfinālā spēkosies itāliete Šarona Prisko un angliete Elaiza Žaklīna Glinna.

Gatavojoties šim startam, jūnijā Marčenko izcīnīja zeltu Slovākijas turnīrā. Tur mūsējā pieveica trīs pretinieces, tostarp divas, kuras tagad piedalās junioru Eiropas čempionātā.

Eiropas čempionāta 57 kg jauniešu sacensībās startēja 16 dalībnieces. Latvijas pārstāve Amanda Millere pirmajā cīņā piekāpās turcietei Havanurai Enai. Interesanti, ka tiesneši nebija vienisprātis - anglis un armēnis lēma par labu latvietei (28:27, 28:27), savukārt vācietis, ukrainis un itālis par uzvarētāju atzina Turcijas meiteni (26:29, 27:28, 27:28). Millere tādējādi netika ceturtdaļfinālā un finišēja devītajā vietā.

Junioru sacensībās piedalās meitenes no 15 līdz 16 gadiem, savukārt jaunietes sacenšas vecumā no 17 līdz 18.Kā jau ziņots, 2016. gadā Jekaterina Marčenko kļuva par pirmo Latvijas meiteni, kura piedalījusies boksa Eiropas čempionātā juniorēm. 57 kilogramu turnīrā startēja septiņas meitenes, toreiz mūsu debitante ceturtdaļfinālā zaudēja krievietei Diānai Risai un finišēja piektajā vietā.

Izmantotie resursi:
eubcboxing.org
bgboxing.org

  +2 [+] [-]

, 2017-07-06 16:27, pirms 10 mēnešiem
"Marčenko metās pakaļ un no aizmugures pāris reizes iesita pa pretinieces ķiveri"

Tāpat kā 2012. gada pasaules čempionātā Koba Jass pret Ēriku Karlsonu?

https://www.youtube.com/watch?v=GuE...

     [+] [-]

, 2017-07-06 16:39, pirms 10 mēnešiem
ritenis rakstīja: "Marčenko metās pakaļ un no aizmugures pāris reizes iesita pa pretinieces ķiveri"

Tāpat kā 2012. gada pasaules čempionātā Koba Jass pret Ēriku Karlsonu?

https://www.youtube.com/watch?v=GuEZV9KyYYE
Ceru, ka tagad bija vēl iespaidīgāk.

Tev jābūt autorizētam,