Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBA nozīmētā titulcīņa starp Ļebedevu un Golamirjanu izjūk

Rolands Eliņš

WBA nozīmētā titulcīņa starp Ļebedevu un Golamirjanu izjūk
Deniss Ļebedevs. Foto: AP/Scanpix

Maira Brieža pārstāvētajā svara kategorijā drīzumā bija paredzēta cīņa par WBA “Super” čempiona titulu starp Denisu Ļebedevu un Arsēnu Golamirjanu, taču Krievijas boksera komanda paziņojusi, ka nevar akceptēt piedāvātos finansiālos nosacījumus. Ļebedevs līdz ar to varētu zaudēt savu titulu, ko ieguva pēc Oleksandra Usika pārejas uz smagsvariem.

Pasaules boksa asociācijas (WBA) pasaules čempiona tituls pirmajā smagajā svarā pieder francūzim Arsēnam Golamirjanam, taču jau labu laiciņu šis it kā pēc nosaukuma galvenais tituls ir WBA sekundārais tituls, jo prestiža ziņā daudz augstāk tiek vērtēts WBA “Super” čempiona tituls.

Tas krietnu laiku piederēja Oleksandram Usikam, vienīgajam bokserim, kurš profesionālā boksa cīņā pieveicis Mairis Briedi, taču Usiks martā no tā atteicās, jo savu plānu pārcelties uz smagsvariem dēļ nevēlējās aizstāvēt titulu pret Denisu Ļebedevu, WBA obligāto kandidātu. Ļebedevs līdz ar to ieguva “Super” čempiona titulu bez cīņas, bet viņam uzreiz tika nozīmēta obligātā titular aizstāvēšana pret Arsēnu Golamirjanu.

WBA jūnija sākumā paziņoja, ka Ļebedeva komanda ir piekritusi šādam nosacījumam, bet tagad viņa pārstāvētā promouteru kompānija izplatījusi oficiālu paziņojumu, norādot, ka nav spējusi vienoties par cīņas honorāru ar Francijas boksera pārstāvjiem.

“Francijas puses piedāvātie finansiālie nosacījumi nebija mums akceptējami,” teica Ļebedeva promouters Vadims Korņilovs. “Viņi Denisam piedāvāja daudz mazāk nekā viņš bija saņēmis iepriekš pat tad, kad necīnījās par titulu. Mēs labprāt rīkotu cīņu paši pie sevis Krievijā, bet WBA noteiktais stingrais periods neļauj to darīt.”

Gandrīz 40 gadus vecais Ļebedevs nav aizvadījis nevienu cīņu kopš pagājušā gada novembra, un atteikšanās no šīs cīņas, kas formāli bija noteikta kā obligātā titular aizstāvēšana, varētu nozīmēt atvadīšanos no WBA “Super” čempiona jostas. Oficiāls paziņojums no WBA puses gan vēl sekojis, taču organizācijas mājaslapā čempionu sarakstā Ļebedevs vairs nav minēts. Teorētiski pastāv iespēja, ka WBA seko WBC paraugam un savu vakanto titulu pēc tam iekļauj Supersērijas finālā starp Mairi Briedi un Junieru Dortikosu, bet ārzemju medijos tiek pieļauta arī iespēja, ka šo titulu Golamirjans Ļebedeva atteikšanās dēļ iegūs automātiski.

Armēnijā dzimušais un Franciju pārstāvošais Golamirjans ir uzvarējis visas 24 savās cīņās, 16 no tām ar nokautu (divas no viņa uzvarām ir pār Latvijas bokseri Artūru Kuļikauski).

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/lebedev...
Current WBA Champions – World Boxing...

     [+] [-]

, 2019-07-04 14:54, pirms 5 mēnešiem
Kārtējais profboksa farsa gadījums.
Vēlreiz apliecina, cik svarīgs ir piķis, bet cik nesvarīgas jostas.

     [+] [-]

, 2019-07-04 16:29, pirms 5 mēnešiem
Automātiskie jostu ieguvēji... )

     [+] [-]

, 2019-07-04 18:28, pirms 5 mēnešiem
Ļebedevs atteicās, jo zin, ka tuvojas neizbēgamais.