Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Progreiss pārvar nesaskaņas un piedalīsies Supersērijas finālā

Ints Megnis
Ints Megnis

Progreiss pārvar nesaskaņas un piedalīsies Supersērijas finālā
Redžiss Progreiss. Foto: BoxingScene

Pasaules Boksa Supersērija sestdien izziņoja skandālā iekļuvušās supervieglās svara kategorijas finālu, kurš amerikānis Redžiss Progreiss (24-0, 20 KO) 26. oktobrī O2 arēnā Londonā tiksies ar skotu Džošu Teiloru (15-0, 12 KO). Kaut Progreiss iepriekš bija paziņojis par izstāšanos no turnīra un nepiedalīšanos finālā, arī viņa pārstāvis Lū Dibella tagad apstiprina, ka cīņa notiks.

Cīņa būs par titulu apvienošanu, jo Progreiss ir WBA čempions, kamēr Teiloram pieder IBF čempiona josta. Iepriekš 9. augustā Progress paziņoja par izstāšanos no Supersērijas fināla, paziņojumā paužot, ka lēmums pieņemts "ilgas un atkārtotas Supersēriju organizējošās kompānijas "Comosa" rīcības dēļ, kas sevī iekļauj novēlotus maksājumus, iepriekš plānoto cīņas datumu kavēšanos, ļaunprātību un lauztus solījumus". Prasība pret Šveices kompāniju "Comosa AG" tika iesniegta ASV federālajā tiesā Ņūdžersijas apgabalā, prasītājiem apsūdzot "Comosa AG" par atteikšanos noslēgt darījuma līgumu, lai garantētu paredzētās naudas saņemšanu. Prasītāji cerēja uz tiesas lēmumu, ka Progreiss ir brīvs no jebkādām turpmākajām saistībām pret sacensībām. Kā tagad saka Dibella, abas puses spēja panākt vienošanos un tagad Progreiss piekritis atsaukt prasību.

"Panācām pietiekoši lielu progresu, tāpēc ļāvām viņiem izziņot cīņu, lai notiktu kustība," izteicās Dibella, atklājot, ka līgums par dueli Teiloru gan vēl oficiāli nav parakstīts, jo joprojām ir dažas nesaskaņas.

"Šī ir cīņa, ko vēlējos visvairāk, šī ir cīņa, lai pierādītu, ka esmu labākais bokseris divīzijā," paudis Progreiss izsakoties, ka viņa mērķis ir kļūt par absolūto kategorijas čempionu.

Dibella stāsta, ka uzstāj uz stingrākām dopinga pārbaudēm sacensību finālā, sakot, ka šobrīd plānotais bokseru dopinga pārbaužu skaits pirms fināla, kad katram būtu jāveic vien viena pārbaude, nav pietiekams.

Kā bija teikts prasībā tiesai, Progreisam Supersērijas ceturtdaļfinālā pienācās 500 000 dolāri, kā arī papildus 500 000 liels uzvarētāja bonuss, 500 000 dolāru pusfinālā, kā arī 600 000 liels uzvarētāja bonuss, bet par dalību finālā Supersērijai jāmaksā 700 000 dolāru, pēc tam vēl 1,3 miljonus amerikānim iegūstot uzvaras gadījumā. Supersērija allaž ir izmaksājusi visu solīto honorāru, bet tas bieži vien noticis ar kavēšanos.

Jau pirmajā sezonā WBSS regulāri saskārās ar finansiālām problēmām, ko galvenokārt radīja fakts, ka neizdevās noslēgt televīzijas translāciju līgumu ASV, tomēr vēlāk tas tika parakstīts un situācija uzlabojās. Tiesa, tāpat regulāri izskan runas, ka kādam no bokseriem kavējas honorāru apmaksa, kā arī Supersērija ilgstoši neizziņo precīzas gaidāmo cīņu norises vietas. Šobrīd oficiāli zināms, ka otrās sezonas fināls visvieglākā svara kategorijā starp japāni Naoji Inoui un filipīnieti Nonito Donairi norisināsies 7. novembrī Japānā, kaut pēc sākotnējā līgumā noteiktā šai cīņai bija jānotiek vairākus mēnešus agrāk. Savukārt pirmās smagās svara kategorijas fināls starp Mairi Briedi un Junieru Dortikosu varētu tikt aizvadīts decembrī. Kā iepriekš vēstīja Sportacentrs.com, potenciālās šīs cīņas norises vietas ir Lasvegasa, Losandželosa, Saūda Arābija un Rīga.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/boxing/story/_...

     [+] [-]

, 2019-09-01 17:08, pirms gada
Nevis Progreiss pārvar nesaskaņas, bet Supersērija

Atsūtiet kādu, kurš prot rakstīt