Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

DAZN informē sporta līgas, ka nemaksās par nenotikušo spēļu raidtiesībām

Rolands Eliņš

DAZN informē sporta līgas, ka nemaksās par nenotikušo spēļu raidtiesībām
Kanelo Alvaress. Foto: AP/Scanpix

Viens no pasaulē lielākajiem sporta TV medijiem DAZN ir vērsies pie saviem sadarbības partneriem sporta līgās, norādot, ka negrasās turpināt maksājumus par turnīriem, kuri pārtraukti koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta „Sports Business Journal”. DAZN ir pirmais lielais sporta medijs ASV, kas spēris šādu soli, iespējams, radot precedentu pārējiem.

DAZN pieder TV raidtiesības vairākās pasaules valstīs uz tādiem sporta notikumiem kā UEFA Čempionu līga futbolā, „Moto GP” motociklu seriāls, WTA tūre tenisā, „Major League Baseball”, NBA, NHL un KHL, dažādiem cīņu sportiem un vairākām futbola līgām. Pirms mēneša DAZN paziņoja par plānoto paplašināšanos, ar plānu vēl straujāk pārņemt sporta tirgu, kurā ienāca salīdzinoši nesen, taču koronavīrusa pandēmija visus šos plānus ir atlikusi.

Kā vēsta ASV medijs „Sports Business Journal”, DAZN ir sākusi informēt sporta līgas, kuras šobrīd ir pārtrauktas, par to, ka neturpinās maksājumus par raidtiesībām, jo spēles nenotiek. Saskaņā ar „Sports Business Journal” informāciju, DAZN ir pirmais lielais sporta medijs Ziemeļamerikā, kurš spēris šādu soli, jo standarta TV raidtiesību līgums paredz, ka televīzijai jāturpina maksājumi arī laikā, kad spēles tiek atceltas. Līdzīgi principi tikuši ievēroti pagātnē, taču skaidrs, ka koronavīrusa pandēmija skārusi sporta pasauli daudz lielākā mērogā nekā visi iepriekšējie notikumi 21. gadsimtā.

DAZN pagaidām turpinās maksājumus par spēlēm, kas jau notikušas un joprojām pieejamas DAZN servisā, taču uzņēmuma vadība informējusi līgas, ka arī paredzētie maksājumi par nākamajām sezonām tiks ieturēti līdz brīdim, kad būs skaidrība par to norisi.

Jāpiemin, ka tieši DAZN pieder pasaules rekords lielākajā individuālajā līgumā ar sportistu – pirms diviem gadiem DAZN noslēdza līgumu ar bokseri Kanelo Alvaresu par 365 miljoniem dolāru. Maija sākumā bija paredzēta Kanelo nākamā cīņa, kura arī izjukusi koronavīrusa dēļ. DAZN pieder arī Pasaules boksa Supersērijas raidtiesības ASV teritorijā - martā bija paredzēta Maira Brieža un Juniela Dortikosa cīņa, kas tagad pārcelta uz maija vidu. Iepriekšējā gadā tieši līgums DAZN ļāva Supersērijai tikt galā ar savām finansiālajām problēmām un nokārtot parādus ar bokseriem.

DAZN līgums ar "Major League Baseball" tiek lēsts 300 miljonu dolāru vērtībā, taču kopumā uzņēmuma finanses netiek plaši publicētas

Tiek ziņots, ka DAZN šobrīd nepiedāvā saviem klientiem saņemt atpakaļ naudu par gada abonementu, taču piedāvā iespēju ieviest pauzi uz četriem mēnešiem, proti, uz laiku, kad sporta pasaulē ir praktiski tukšums.
Ziemeļamerikas medijos izskan bažas par DAZN rīcību, norādot, ka šobrīd nav skaidrs, vai tas radīs precedentu. Lielajās sporta līgās visā pasaulē lielu ienākumu daļu veido tieši TV raidtiesību pārdošana.

Izmantotie resursi:
https://www.sportsbusinessdaily.com...