Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:614, Did:0, useCase: 0

"VEF Rīgas Skolu superlīgas" čempioni tiks noskaidroti jau rīt

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

27. februārī Rīgas sporta namā „Daugava” notiks "VEF Rīgas Skolu superlīgas” piektās sezonas noslēguma spēles gan zēnu, gan meiteņu konkurencē. Spēļu sākums plkst. 10.30, infomē pasākuma organizatori.

Zēnu komandu konkurencē par pirmo vietu cīnīsies Latvijas čempionvienības „VEF Rīga” basketbolista Kristapa Pļavnieka pārstāvētā pērnā gada čempionvienība Rīgas 49. vidusskola un trenera Aleksandra Feldmaņa vadītā Rīgas 64. vidusskola, kuras spēli šosezon nosaka Armands Ginters un Ervīns Mežnieks. Bronzas mačā startēs Rīgas Valsts vācu ģimnāzija un Rīgas Valsts 3. ģimnāzija.

Meiteņu konkurencē neapšaubāmu favorītu lomā šosezon atrodas Rīgas 49. vidusskola, kas čempionu titula izspēlē sacentīsies ar Rīgas 66. speciālo vidusskolu. Mazajā finālā tiksies Rīgas Valsts vācu ģimnāzija un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija.

Šosezon „VEF Rīgas Skolu superlīgas” turnīrā piedalījās 41 skolas 58 komandas, lai divu posmu spēlēs noteiktu pašus labākos. Vērienīgākajā Rīgas skolu basketbola turnīrā „VEF Rīgas Skolu superlīga” jau tradicionāli lielāko trofeju saņems skola, kura sasniegusi labākos rezultātus, summējot zēnu un meiteņu komandu sniegumu. Jau zināms, ka šajā nominācijā triumfēs Rīgas 49. vidusskola, kas pārstāvēta abos finālos.

„VEF Rīga” prezidents Māris Martinsons: "Noslēgusies vēl viena „VEF Rīgas Skolu superlīgas” sezona, kas bijusi bagāta ar aizraujošām spēlēm un pozitīvām emocijām. Šogad superlīga notika jau piekto reizi, kas pamazām padara šīs basketbola sacensības par tradīciju starp Rīgas vidusskolām. Superlīgas projekts veiksmīgi sevi pierāda gan no skolēnu intereses skatpunkta, gan arī no sportiskās puses, jo skolu absolventu vidū ir nākamie Latvijas valstsvienības spēlētāji Dāvis Bertāns, Jānis Timma, Kaspars Vecvagars, tāpat superlīgā piedalījušies esošie „VEF Rīga” spēlētāji Ingus Jakovičs, Anžejs Pasečņiks un Kristaps Pļavnieks. Tas liek domāt, ka arī starp esošajiem superlīgas spēlētājiem ir nākotnes valstsvienības un VEF spēlētāji. Patīkami, ka projekts attīstās, jo superlīga būtiski stimulē mūsu jauniešu attīstību, kā arī popularizē basketbolu un aktīvu dzīvesveidu. Tas noteikti būs ieguvums nākotnē, jo svarīgi domāt par veselīgu sabiedrību ilgtermiņā.”

Basketbola spēles nav iedomājamas bez karsējmeiteņu uzstāšanās. Šoreiz līdzjutējus ar dejām priecēs Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, deju studiju „VIP Dance” un „Royal Dance Studio” karsējmeitenes. Par muzikālo noformējumu rūpēsies „Ghetto Games” oficiālais dīdžejs „Get Dizzy” un „Ghetto Dance” dalībniekiem labi pazīstamais DJ „Sergucci”. Pasākumu vadīs Renārs Zeltiņš.

Piecu sezonu laikā „VEF Rīgas skolu superlīgas” sacensības kļuvušas par nozīmīgāko turnīru Rīgas vispārējās izglītības iestāžu basketbola komandām, pārņemot Rīgas domes kausa izcīņas labākās tradīcijas.

„VEF Rīgas Skolu superlīgas” organizatori ir basketbola klubs „VEF Rīga”, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar „Ghetto Family”. „VEF Rīgas skolu superlīgu” finansē basketbola klubs „VEF Rīga” sadarbībā ar Rīgas domi.

Informāciju sagatavoja:
Indra Vilde, RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja;
Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore;
Antons Semeņaks, „VEF Rīgas Skolu superlīgas” projekta koordinators.

Izmantotie resursi:
www.riga.lv