Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Pasečņiks: "Gribu NBA visus pārsteigt"

Ints Megnis
Ints Megnis

Pasečņiks: "Gribu NBA visus pārsteigt"
Anžejs Pasečņiks. Foto: Euroleague

Latviešu centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks, kurš šajā rudenī gatavojas pievienoties kādai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai, uzskata, ka šobrīd ir gatavs pasaules spēcīgākajai līgai, un vēlas visus pārsteigt, Pasečņiks izteicās intervijā raidījumam "Hattrick ar Puči".

Pasečņiks NBA tika draftēts 2017. gadā pirmajā kārtā ar 25. numuru. Sākotnēji spēlētāju izvēlējās Orlando "Magic" komanda, kas uzreiz viņu aizmainīja uz Filadelfijas "76ers". Tomēr iepriekšējās divas sezonas basketbolists turpināja spēlēt Spānijas augstākās līgas (ACB) vienībā Grankanārijas "Herbalife", bet šovasar "76ers" pārtrauca ar viņu līgumu, kaut draftēšana pirmajā kārtā nozīmē garantētu līgumu. Iepriekš spēlētāja aģents Artūrs Kalnītis izteicās, ka Pasečņiks kādai NBA komandai pievienosies uz pārbaudes laiku.

"Es visu vasaru tam gatavojos, es zinu, kas man jāizdara, un es uz to eju," intervijā izteicās Pasečņiks. "Es jūtu, ka esmu ļoti tuvu. Jau no 18 gadu vecuma klīst baumas, ka varu nokļūt NBA, un jūtu, ka šis ir brīdis, kad tam noteikti jānotiek. Fiziski esmu šovasar trenējies, kā vēl nekad - ja tagad nebūšu gatavs, nezinu, ko vēl uzlabot savā ķermenī. Es neko negaidu, vienkārši gribu atbraukt un parādīt, ko māku, pārsteigt visus. Manī ir daudz vairāk nekā es rādu, zinu, ka tas, ko komandas redzējušas Eiropā, galīgi nav tas."

"Esmu komandas spēlētājs, labi spēlēju "pick'n'roll", kas NBA ir vajadzīgs, esmu mobils "pick'n'roll" aizsardzībā," savas stiprās puses uzskaita Pasečņiks. "Ja pirmajos gados Spānijā jūtu, ka fiziski atpalieku no garajiem spēlētājiem, pēdējos divos gados esmu vienādā līmenī ar viņiem. Kā būs pēc šīs vasaras, redzēsim. Noteikti jūtu, ka varu labi spēlēt, bet vēl jāturpina strādāt pie fiziskā - jo vairāk varēšu skriet, jo ilgāk spēlēšu. Iepriekš pie 15 minūtēm jau sāku nogurt, kaut kur nokavēt."

Citi NBA spēlējušie latviešu basketbolisti Pasečņikam ieteikuši, ka jābūt pārliecinātam par sevi. "Neklausīties, ko citi saka, būt nedaudz egoistam, kad saņemu bumbu, mest pa grozu. Ja sāksi mīkstināties, tevi nosēdinās uz soliņa un vairs nespēlēsi."

Šovasar Pasečņiks jau bija Ziemeļamerikā un pārstāvēja Vašingtonas "Wizards" komandu Vasaras līgā. "Zināju, ka Vasaras līgā pie bumbas daudz netikšu, katru reizi, kad tiku, vajadzēja spēlēt tikpat egoistiski kā pārējie. Visu laiku domāju, ka nemaz nebraukšu uz Vasaras līgu, jo tiesības uz mani vēl piederēja "76ers", kaut zinājām, ka viņi mani nepaturēs. Vien trīs dienas pirms tās sākuma man pateica, ka no rīta jālido uz Vasaras līgu. Kaut basketbola ziņā pēc fiziskajiem treniņiem nebiju tam gatavs, mentāli uzreiz ierubījos. Domāju, ka Vasaras līgā parādīju to, kas man bija jāparāda."

Pagaidām publiski netiek izpausts, kurā komandā Pasečņiks centīsies iekļūt, jo to nedrīkst darīt, tomēr noprotams, ka ir jau zināms, kurai komandai spēlētājs pievienosies.

Pasečņiks iepriekšējos četrus gadus pavadīja Spānijas komandā "Gran Canaria". "Spāņu basketbols ir ātrs, vispusīgs - ne tik fizisks, jo viss balstās uz ātrumu. Visiem patīk spāņu basketbols un esmu priecīgs, ka četrus gadus pavadīju pie labiem treneriem. Paldies Spānijai."

  +1 [+] [-]

, 2019-08-28 22:49, pirms 3 mēnešiem
Kas tad sunim asti cels, ja ne pats.

     [+] [-]

, 2019-08-28 23:03, pirms 3 mēnešiem
Kas liedza to pierādīt Vasaras līgā vai iepriekšējā sezonā Gran Canaria treneriem? Es jau neīdu, es vēlos redzēt Anžeju NBA.

  -2 [+] [-]

, 2019-08-28 23:14, pirms 3 mēnešiem
Ar savu tizlumu ?

  +2 [+] [-]

, 2019-08-28 23:17, pirms 3 mēnešiem
Par Wiz iet runa vai kādu citu komandu? Ja Wiz tad ļoti labi, jo savas minūtes aiz Bryant noteikti dabūs. Potenciāls ir, tas, ka Eiropā garos nemāk izmantot, tas arī skaidrs, tik liek skraidīt un pickus likt, NBA vismaz pabaros garos

     [+] [-]

, 2019-08-28 23:18, pirms 3 mēnešiem
Es arī!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-28 23:27, pirms 3 mēnešiem
Nezinu, nezinu, apskatījos pāris spēles, izskatās, ka Pasečņiks baidās agresīvi iet uz grozu. Liek tikai aizsargus, švaki met, atlecošās arī neņem, izskatās, ka problēma ar pašnovērtējumu un fizuhu. Labs augums, bet jēga pagaidām no tā nekāda.

  -3 [+] [-]

, 2019-08-28 23:42, pirms 3 mēnešiem
Viengais veids kā pārstgeigt ir bišu stropu laukumā izvilkt un pašam kā biteniekam ietērpties un iznākt laukumā !

  +1 [+] [-]

, 2019-08-29 00:03, pirms 3 mēnešiem
Nu ļoti interesanti vai sakritīs apstākļi veiksmīgi sevi parādīt. Ne-playoff piemērota stila komandā rezervītē - reāli. Tāpat kā vēl veselam baram LV spēlētāju.

Bet skatoties uz Pašečņiku individuāli - šaubos. Fiziski vienalga salīdzinoši vājš un lēns, metiens no distances - slikts, apspēlēšanas prasmes vājas, raksturs sūdīgs, nav kapātājs un vēl paslinks, talants ir bet nerealizēts. Noteikti nav nearko labāks par tādu Grafu. Jācer uz labu aģenta darbu.

Cerams kļūdos.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-29 00:54, pirms 3 mēnešiem
Es protams novēlu Andžejam visu to labāko, bet ja viņš tā būtu trenējies ar Erdmani no 18 gadu vecuma viņš tur būtu. Šobrīd viss nav zaudēts, bet nu būs ļoti grūti.

  +1 [+] [-]

, 2019-08-29 05:37, pirms 3 mēnešiem
Ar sodiņiem!!!

  +4 [+] [-]

, 2019-08-29 07:48, pirms 3 mēnešiem
"Fiziski esmu šovasar trenējies, kā vēl nekad - ja tagad nebūšu gatavs, nezinu, ko vēl uzlabot savā ķermenī. " Ar šo teikumu arī parāda, ka nav gatavs NBA dēļ attieksmes. Patiesi vairs nav kur un ko uzlabot, tad diemžel uz VEF nevis NBA.

     [+] [-]

, 2019-08-29 07:55, pirms 3 mēnešiem
Tur melno rindā tik daudz, ka būs grūti
Ļoti jāpārsteidz, vai situācijai kādam klubam meklējot jaunu kadru ar Anžeja prasmēm un stilu

  +2 [+] [-]

, 2019-08-29 08:21, pirms 3 mēnešiem
Ambīcijas ir laba lieta, bet dikti nepatīk runas līdz šim... "ja tagad nebūšu gatavs, nezinu, ko vēl uzlabot savā ķermenī." tad ko tu darīsi NBA? Ja tu neprogresē katru gadu, tad kas tu par profesionāli ? Būtu jābūt pilnīgi skaidriem mērķiem vairākus gadus uz priekšu... nostirpināt kājas.. pielikt spēkā.. uzlabot izturību utt. Ja pat DeAndrē ir sapratis, ka bez 3pt līgā nenoturēties un ir sācis trenēt tos, tad Andžej, tev ir dikti daudz kur pielikt, netikai ķermenī. Lai veicas, protams.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-29 09:57, pirms 3 mēnešiem
Aģents viņam spēcīgs un vis kaut ko var dabūt gatavu , bet pats Pasečņiks nav un nebūs NBA līmeņa spēlētājs , un neko nepārsteigs! Ja arī Kalnīts viņu kaut kur iesmerēs, tad neko jēdzīgu parādīt Pasečņiks nespēs!

     [+] [-]

, 2019-08-29 10:02, pirms 3 mēnešiem
Robis rakstīja: "Fiziski esmu šovasar trenējies, kā vēl nekad - ja tagad nebūšu gatavs, nezinu, ko vēl uzlabot savā ķermenī. " Ar šo teikumu arī parāda, ka nav gatavs NBA dēļ attieksmes. Patiesi vairs nav kur un ko uzlabot, tad diemžel uz VEF nevis NBA.
Nākas tev piekrist. Rūgtumu viņa sakarā dod izniekotā iespēja Rīgā, ko pats arī netieši atzina un Gran Canaria, kur Baldvinam zaudēja pamata centra vietu

Vēl tas, ka Eirolīgā zaudēja daļai vecā kaluma centru, teiksim, pret to pašu Ajonu, nedaudz amizanti bija to divcīņu skatīties.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-29 10:26, pirms 3 mēnešiem
Runāšanā jau toč ir pielicis

     [+] [-]

, 2019-08-29 11:38, pirms 3 mēnešiem
Es kaut kā šitos "stārus" nesaprotu...
Ir vēl kāda valsts, kuras sportisti sevi 23 gados vēl uzskata, ka plauks, attīstīsies, rādīs klasi, viss tikai priekšā?
Nu, ja tev 18-20 gados nebija iekšā un nespēji pārsteigt, izcelties, tad nebūs arī pēc tam...
Ar ko tieši viņš var pārsteigt? Ar to, ka tiks laukumā uz piecām minūtēm? Ar to, ka trīs reizes pa spēli pieskarsies bumbai, uztaisīs vienu divus pick-n-roll - tas nebūs pārsteigums, tie būs svētki un no skatītājiem gaidītais minimums.

     [+] [-]

, 2019-08-29 11:55, pirms 3 mēnešiem
Laikam potenciāls ir, bet nevar uz 100% nofokusēties basketbolam draudzenes dēļ.

     [+] [-]

, 2019-08-29 13:22, pirms 3 mēnešiem
Robis rakstīja: "Fiziski esmu šovasar trenējies, kā vēl nekad - ja tagad nebūšu gatavs, nezinu, ko vēl uzlabot savā ķermenī. " Ar šo teikumu arī parāda, ka nav gatavs NBA dēļ attieksmes. Patiesi vairs nav kur un ko uzlabot, tad diemžel uz VEF nevis NBA.
pats viņš intervijā teica, ka brīdī, kad zvanīja aģents par braukšanu uz Ameriku, nebija neko daudz kādu mēnesi trenējies. Esot tikai "trenējis bici". Ar tādu attieksmi nekur netiks.

     [+] [-]

, 2019-08-29 18:38, pirms 3 mēnešiem
Ar ko konkrēti šis puisis taisās pārsteigt kādu NBA komandas treneri?