Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Stērns: ""Pelicans" GM Dempss ir draņķīgs ģenerālmenedžeris"

Jānis Freimanis

Stērns: ""Pelicans" GM Dempss ir draņķīgs ģenerālmenedžeris"
Bijušais NBA komisārs Deivids Stērns. Foto: AFP/Scanpix

Bijušais NBA komisārs Deivids Stērns, runājot par 2011. gadā uzlikto veto Krisa Pola maiņas darījumam, kad līga bija Ņūorleānas "Hornets" (tagad "Pelicans") pagaidu īpašniece, izteicās, ka tas izturējis laika pārbaudi, bet kluba ģenerālmenedžeris Dells Dempss ir "draņķīgs" un gatavs zaudēt komandas lielāko zvaigzni Entoniju Deivisu.

Intervijā "Sports Illustrated" Stērns norāda, ka tolaik nav pratis pareizi izskaidrot Pola maiņas darījumam uzlikto veto. "Bija darījums, kuru Dells Dempss vēlējās, lai mēs apstiprinātu, un es teicu - ne velna! Taču viņš pateica Derilam Morijam un Mičam Kupčakam, ka viņš ir pilnvarots to darīt, lai gan tā nebija. Teicu viņam - nē. Mēs tikko esam atrisinājuši lokauta situāciju un tu vēlies, lai es apstiprinu darījumu?"

Lai gan Stērna veto sacēla pamatīgu ažiotāžu, viņš par savu lēmumu nešaubījās. "Dempss bijavienojies aizmainīt Polu uz "Lakers", pretī saņemot Kevinu Mārtinu, Luisu Skolu un vēl kaut ko. Es teicu, ka varam veikt labāku darījumu. Un nākamā Pola maiņa bija uz "Clippers" pret Ēriku Gordonu, Alfaruku Aminu un 10. numuru NBA draftā, par kuru kļuva Ostins Riverss. Vismaz šie trīs un vēl kāds [centrs Kriss Kamans]."

"Taču Dells Dempss ir draņķīgs ģenerālmenedžeris, un neviens no šiem spēlētājiem vairs nav kopā ar komandu, turklāt viņš var pazaudēt Entoniju Deivisu," izteicās Stērns. Deiviss nākamajā vasarā var noslēgt piecu gadu līgumu par 235 miljoniem ASV dolāru. Pagājušajā sezonā viņš vidēji spēlē guva 28,1 punktu un izcīnīja 11,1 atlēkušo bumbu, kā arī bloķēja 2,6 metienus. 2020. gada Deiviss var kļūt par neierobežotu brīvo aģentu.

"Tolaik uzliku veto, jo aizsargāju klubu. Līdz pat šodienai ikviens man vaicā - kādēļ tu atturēji Polu no došanās uz "Lakers"? Es to nedarīju. Es neapstiprināju darījumu. Neviena komanda nepārdot vai neaizmaina nākotnes Slavas zāles dalībnieku bez īpašnieka paraksta, bet es biju īpašnieku pārstāvis. Negrasījos padoties Della Dempsa priekšā," skaidro Stērns.

"Pelicans" publicējuši paziņojumu, kurā atbalsta Dempsu un kritizē Stērna izteikumus. "Esam ļoti vīlušies, lasot šādus neatbilstošus un neprecīzus komentārus no bijušā NBA komisāra attiecībā uz Ņūroelānas "Pelicans". Mūsu organizācija visaugstākajā pakāpē uzticas ģenerālmenedžerim Dellam Dempsam. Viņš ir daļa no mūsu ģimenes, NBA ģimenes. Esam priecīgi par virzienu, kura dodas mūsu komanda, attīstot pērnās sezonas izslēgšanas spēļu panākumus un sākot jauno sezonu ar trim uzvarām. Visbeidzot - mūsu organizācija ir priecīga un lepna būt daļai no NBA ar tās progresīvo un inovatīvo NBA komisāra Edama Silvera vadības stilu."

Izmantotie resursi:
espn.com/nba