Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Par NBA G līgas labāko treneri nosaukts austrietis Šillers

Andrejs Siliņš

Par NBA G līgas labāko treneri nosaukts austrietis Šillers
Martins Šillers. Foto: nba.com

Par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Attīstības līgas jeb G līgas labāko sezonas treneri nosaukts Austrijas speciālists Martins Šillers, kurš vadīja Jūtas "Jazz" fārmklubu.

Labāko izvēlējās 28 citu komandu treneru un ģenerālmenedžeru balsojuma rezultātā. Savā trešajā sezonā pie Soltleiksitijas "Stars" stūres Šillers aizveda komandu līdz 30 uzvarām 42 mačos, kas bija labākā bilance Rietumu konferencē. Šillera komanda bija otra labākā G līgā aizsardzībā un viena no labākajām metienu realizācijā.

38 gadus vecais Šillers trenera gaitas sāka dzimtajā Austrijā, strādājot ar bērniem un jauniešiem, bet 2004. gadā, tikai 22 gadu vecumā, pieņēma Vācijas 2. Bundeslīgā spēlējošās Diseldorfas piedāvājumu un kļuva par galveno treneri tur.

Pēc trim sezonām 2. Bundeslīgā Šillers kļuva Austrijas kluba "Weis" asistentu un kā galveno treneru palīgs strādāja arī turpmāk līdz pameta Eiropu - "Artland Dragons" un Ludvigsburgas "MHP Riesen" vienībās. 2017. gada vasarā Šillers tika nozīmēts par Soltleiksitijas "Stars" galveno treneri, par ko strādā aizvien.

Tāpat Šillers ir Vācijas izlases asistents kopš 2015. gada, esot šajā lomā gan pie Krisa Fleminga, gan Henrika Rēdla.

G līga šosezon tika pārtraukta līdz ar koronavīrusa pandēmijas sākšanos martā, bet, atšķirībā no NBA, tika nolemts to neatsākt.