Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Gobērs: "Amerikāņiem es kļuvu par koronavīrusa simbolu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Gobērs: "Amerikāņiem es kļuvu par koronavīrusa simbolu"
Rudī Gobērs. Foto: AFP/Scanpix

Francijas izlases un Jūtas "Jazz" centrs Rūdijs Gobērs kļuva par pirmo NBA spēlētāju, kuram konstatēja koronavīrusu. Lielā mērā tieši viņa dēļ marta pirmajā pusē tika pārtraukta NBA sezona. Šis francūzis atklāj, ka joprojām nav pilnībā atguvies pēc koronavīrusa, taču vēlas atkal spēlēt.

Nožēlojat, ka pēc tās intervijas ar rokām apgrābstījāt mikrofonus? "Protams. Bet tur bija konteksts. Tā bija pirmā diena, kad žurnālisti nevarēja mums tuvoties. Tas bija veids, kā viņiem pateikt, ka mēs sazināmies, visi esam vienā situācijā. Šodien es to vairs nedarītu, bet toreiz telpā visi smējās. Kopš tā laika pierādīts, ka pieskarties mikrofoniem bija mazāk riskanti nekā runāt tajos," saka Rūdijs Gobērs. "NBA gaidīja pirmo gadījumu, lai apturētu čempionātu, un tas uzkrita man! Amerikāņiem es kļuvu par koronavīrusa simbolu, domino, kas izraisīja sezonas pārtraukšanu. Bet ne jau es šo vīrusu atvedu uz Amerikas Savienotajām Valstīm."

.

Saņēmāt kritiku un pat draudus, kā jūs to pārdzīvojāt? "Tas ietekmēja mani, esmu tāds pats cilvēks kā citi. Tas bija dīvains laiks. Pasauli satricināja bezprecedenta parādība un bailes. Pats nezināju, kas ar mani notiks. Pēc dažu sekunžu video noskatīšanās cilvēki sociālajos tīklos atļāvās vērtēt, kritizēt vai apvainot, nezinot situāciju. Tā ir mūsu laika īpatnība. Lai sevi attaisnotu, būtu lieki jātērē enerģija, devu priekšroku to izmantot, kalpojot noderīgām lietām un palīdzot tiem, kam tas vajadzīgs," atklāj Jūtas kluba centrs, kurš ziedoja ievērojamas naudas summas cīņai pret koronavīrusa izplatīšanos.

Pašam nopietnu simptomu nebija, tikai ožas trūkums, taču joprojām vēl nav īsti atguvies. "Tas sanāca ilgāk, nekā es biju iedomājies, bet šodien jūtos arvien labāk un labāk. Trenējos katru dienu, strādāju fiziski, nodarbojos ar basketbolu un jogu, peldu un boksēju. Laiku pa laikam dodos uz trenažieru zāli, grupas treniņi vēl nav atsākušies, tāpēc visbiežāk trenējos mājās," atklāj basketbolists.

Kā jau zināms, 31. jūlijā NBA sezonas varētu atsākties, spēles ieplānotas slavenajā Disneja Pasaulē, kas atrodas netālu no Orlando pilsētas Floridas štatā.

Ko domājat par sezonas atsākšanās plānu Floridā? "Joprojām ir daudz jautājumu zīmju, taču NBA dara visu iespējamo, lai viss noritētu labi un mēs būtu labākajos apstākļos arī saistībā veselības stāvokli. Ja mēs varētu spēlēt, tās būtu labas ziņas sportam, līdzjutējiem un biznesam. Vēlos atkal spēlēt."

Izmantotie resursi:
Le Parisien / lequipe.fr