Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Pēc 13 gadu darba Morijs atstāj "Rockets" ģenerālmenedžera amatu

Emils Ozerinskis

Pēc 13 gadu darba Morijs atstāj "Rockets" ģenerālmenedžera amatu
Rasela Vestbruka iemainīšana nenesa Derilam Morijam cerēto NBA čempiona gredzenu. Foto: SPO/Scanpix

Autoritatīvais Ziemeļamerikas sporta medijs ESPN vēsta par Hjūstonas "Rockets" un komandas ilggadējā ģenerālmenedžera Derila Morija ceļu šķiršanos.

Ultra mazais sastāvs nenostrādāja. Hjūstonas "Rockets" eksperiments ar Džeimsu Hardenu un Raselu Vestbruku, kā arī spēlēšanu bez izteiktiem garajiem spēlētājiem nespēja komandai ļaut tikt tālāk par NBA izslēgšanas spēļu otro kāru. Jau pēc izlidošanas no "burbuļa" par nepalikšanu vienības galvenā trenera amatā paziņoja Maiks D'Antoni. Nu arī no amata atkāpies ilggadējais komandas ģenerālmenedžeris Derils Morijs, kurš vien pirms diviem gadiem tika atzīts par visas līgas labāko komandas vadītāju.

Ietekmīgais NBA apskatnieks Eidrians Vojnarovskis raksta, ka pēc Orlando "burbuļa" neveiksmes Derils Morijs uzrunājis komandas īpašnieku Tilmanu Fertidu, lai paziņotu par lēmumu atstāt komandas vadītāja amatu. Abas puses vienojušās par sadarbības pārtraukšanu, pēc Morija 13 darba gadiem organizācijā. Morijs ieņēma "Rockets" ģenerālmenedžera amatu kopš 2007. gada, savukārt Fertida kļuva par "Rockets" īpašnieku 2017. gadā, iegādājoties komandu par 2,2 miljardiem ASV dolāru.

Šobrīd par potenciālo Morija aizstājēju varētu kļūt Rafaels Stouns, kurš iepriekš pildīja basketbola operāciju viceprezidenta funkcijas Hjūstonas organizācijā. Tāpat "Rockets" ir jauna galvenā trenera meklējumos. Kā viens no galvenajiem kandidātiem pēdējās dienās izvirzījies ilgu laiku kā basketbola analītiķis ESPN strādājušais Džefs van Gandijs. Starp kandidātiem tiek minēts arī Tairons Lū, kurš šajā sezonā bija Losandželosas "Clippers" treneris asistens.

Jāsaka, ka Morijam aizvadītā sezona nebija viegla. "Rockets" ģenerālmenedžeris radīja starptautisku skandālu, izsakoties par Taivānas neatkarības kustību, kas sadusmoja Ķīnas valdību. NBA lielus ienākumus nesošā Ķīna aizliedza "Rockets" spēļu rādīšanu savas valsts televīzijas kanālos.