Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Porziņģa komandas īpašnieks: "NBA ir līga, kurā valda spēlētāji, un tas ir lieliski"

Rolands Eliņš

Porziņģa komandas īpašnieks: "NBA ir līga, kurā valda spēlētāji, un tas ir lieliski"
Luka Dončičs un Marks Kjūbans. Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

NBA kluba Dalasas „Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans savā blogā atzīmējis, ka šovasar komandai neizdevās iegūt visus kārotos spēlētājus, taču viņš tāpat ir apmierināts ar „Mavericks” paveikto. Kjūbans arī dalījās viedoklī par NBA zvaigžņu arvien pieaugošo ietekmi uz līgu, uzskatot to par pozitīvu aspektu.

„Par spēlētāju kustību šajā starpsezonā bijis daudz diskusiju,” raksta Marks Kjūbans, kura komanda šovasar parakstīja līgumu ar Kristapu Porziņģi par 158 miljoniem dolāru, kas ir pārliecinoši lielākais līgums Latvijas sporta vēsturē. „Lai arī „Mavericks” netika pie visiem spēlētājiem, kurus vēlējāmies, tikām pie vairuma, un esmu iepriecināts, ka mūsu komandā spēlēs Sets (Karijs), Delons (Raits) un Bobans (Marjanovičs). Mēs būsim daudz labāka komanda mūsu konferencē un līgā, kurā šosezon izteiktas favorītes vairs nav.”

„Kas padara NBA īpašu? Atbilde ir vienkārša – NBA ir līga, kurā valda spēlētāji,” Kjūbans sāka savu skaidrojumu par brīvo aģentu lielo ietekmi uz NBA tirgu. „Paņemsim piemēru no NFL – ja tava iecienītākā NFL komanda nostādītu tev priekšā visus 53 savus spēlētājus, cik daudzus tu atpazītu? Ja tava iecienītākā NHL vai MLB nostādītu tev priekšā visu savu sastāvu, cik daudzus tu atpazītu? Par cik daudziem tu varētu teikt, ka zini viņus, ja izlasītu komandas pilno pieteikumu? Bet tagad padomā par savu mīļāko NBA komandu. Var būt, ka nezini visus tās spēlētājus pēc sejas, bet domāju, ka ir liela iespēja, ka atpazīsti visus uzvārdus komandas pieteikumā sezonas pirmajā spēlē.”

„Tā arī ir atšķirība starp NBA un pārējām līgām Ziemeļamerikā,” turpināja Kjūbans. „NFL ir līga, kurā galvenā lieta ir pati NFL, tas ir sports, kas tendēts uz līgu. NHL un MLB šajā ziņā ir kā sajaukums. Abās līgās ir daudzas zvaigznes, kuras ir ļoti populāras vietējā līmenī, bet vairs ne īpaši pazīstamas globāli. Bet NBA ir līga, kuru uz priekšu dzen paši spēlētāji. NBA zvaigznes atpazīst ne tikai viņu pilsētās, bet visā pasaulē. Viņus zina ne tikai par to, ko viņi dara laukumā, bet arī par viņu rīcību ārpus tā.”

„Un tas mums atkal liek atgriezties pie brīvo aģentu jautājuma. Dažiem liekas, ka tik liela spēlētāju kustība ir problēma, tāpat kā problēma ir dažu spēlētāju prasība tikt aizmainītiem. Es tā nedomāju. Es domāju, ka tas ir tieši tas, ko mums vajadzēja prognozēt, un tas atspoguļo situāciju darba tirgū kopumā. Jaunieši pēc augstskolas pabeigšanas vairs nemeklē darba vietu, kurā pavadīt visu savu dzīvi. Jau doma vien par to skan traki. Es pats saku jauniešiem, lai viņi meklē darbu, kurā var iemācīties kaut ko par sevi, biznesa pasauli, lai viņi uzzina, kas viņiem patīk un kas nē. Dzīve ir mainījusi to, ko nozīmē būt darba devējam. Iepriekš labākie darbinieki vēlējās visu laiku palikt vienā vietā, jo centās noturēt darbu, cik ilgi vien varēja. Bet tagad uzsvars ir uz darba devēju, kuram pašam jācenšas noturēt savus darbiniekus priecīgus un apmierinātus. Ir jādod darbiniekiem iemesli palikt. Un lieliski darbinieki būtībā vienmēr ir brīvie aģenti ar iespēju izvēlēties citu darba vietu.”

„Un kāpēc lai NBA būtu citādi?” vaicā Kjūbans. „Ja esi viens no labākajiem savā nozarē, tad tev ir jābūt iespējai izvēlēties, kur strādāt. NBA komandām būs jāstrādā smagāk nekā jebkad iepriekš, lai sniegtu saviem spēlētājiem iemeslus palikt. Dažiem spēlētājiem liksies pareizi palikt visu karjeru vienā komandā. Daži izvēlēsies doties citur. Daži vēlēsies parakstīt īstermiņa līgumus, daži vēlēsies ilgtermiņa līgumus. Katrs darīs, kā vēlēsies. Nebūs tā, ka visi ir apmierināti ar situāciju, un, protams, pati sistēma var tikt uzlabota, taču domāju, ka tas NBA nāk tikai par labu.”

„Spēlētāju pārvietošanās radīja un izjauca superkomandu,” Kjūbans acīmredzot atsaucas uz „Warriors”, kura gan dominējoša komanda arī pāris sezonas pirms Kevina Durenta ierašanās sastāvā. „Mums bija viena komanda ar četrām superzvaigznēm, tagad nav nevienas ar vairāk enkā divām. Mums bija divas komandas, kas piesaistīja milzīgu uzmanību, tagad ir vismaz četras, un gan jau patiesībām vēl vairāk. Turklāt mūsu spēlētāju globālā ietekme padara NBA par interesantu un svaigu lietu katras jaunas sezonas sākumā, mūsu līga ir interesanta tāpēc, ka mūsu spēlētāji ir interesanti. Un es tur nekādu problēmu neredzu.”

Kjūbana vadītajā komandā visu savu karjeru pavadīja leģendārais basketbolists Dirks Novickis, kurš savām basketbolista gaitām punktu lika pēc šīs sezonas beigām. Kjūbanam toties izdevās sezonas gaitā iemainīt Porziņģi, ar kuru tika noslēgts maksimālais līgums uz pieciem gadiem, bet pēc pāris gadiem "Mavericks" sagaida nākamā ļoti svarīgā starpsezona, kad debitanta līgumam beigām tuvosies šīs sezonas labākais debitants Luka Dončičs.

Izmantotie resursi:
The NBA is a Talent Driven League and That is a...

     [+] [-]

, 2019-07-15 22:30, pirms 7 mēnešiem
Raksts pilnīgi nesakrīt ar virsrakstu. Šī ir superzvaigžņu līga, kur superzvaigznes sāk kačāt savas pravas. Vidējs spēlētājs nevar neko noteikt.

Visā kopumā es nepiekrītu tam, kas līgā notiekas. Visur ir uzrakstīti līgumu un savu tiesību kačāšana no vienas puses ir diezgan stulba.

     [+] [-]

, 2019-07-15 23:12, pirms 7 mēnešiem
LA-BOS antifans rakstīja: Raksts pilnīgi nesakrīt ar virsrakstu. Šī ir superzvaigžņu līga, kur superzvaigznes sāk kačāt savas pravas. Vidējs spēlētājs nevar neko noteikt.

Visā kopumā es nepiekrītu tam, kas līgā notiekas. Visur ir uzrakstīti līgumu un savu tiesību kačāšana no vienas puses ir diezgan stulba.
naivi cerēt ka labākie spēlētāji pasaulē nekačās pravas un dos viduvējībām izteikties

     [+] [-]

, 2019-07-16 02:30, pirms 7 mēnešiem
diez vai Dāvis un 90% pārējo piekritīs, ka viņi kaut ko valda.

varbūt superzvaigznes? vai vēl precīzāk - aģenti ir tie kas diktē noteikumus?

     [+] [-]

, 2019-07-16 07:52, pirms 7 mēnešiem
Saprotu Kjūbana ideju, starp Ziemeļamerikas līgām NBA spēlētāju ietekme ir vislielākā. Vispārīgi gan man liekas, ka NBA ir tieši otrādi - valda komandas. Cik nav gadījumi, ka spēlētājs pilnībā netiek informēts par maiņas darījumu un uzzina to sociālajos tīklos. Bet, piemēram, kad Deiviss pateica, ka grib tikt aizmainīts, viņam nācās gaidīt līdz pat vasarai.

Tikmēr paskatāmies uz futbolu Eiropā. Spēlētājs grib prom, lai arī viņam ir vēl kādi trīs gadi līgumā - beidz trenēties līdz par stipri samazinātu cenu tiek pārdots. Pat ja komanda grib kādu pārdot, tas spēlētājs var vienkārši atteikties apstiprināt līgumu ar citu klubu.

     [+] [-]

, 2019-07-16 12:01, pirms 7 mēnešiem
Sportists komandu sportos ir savas komandas vergs. un tā tam jābūt! Sportistam jādara viss ko komanda liek, un viņu var pārdod vai aizmainīt jebkurā laikā, atļauju neprasot!

  +1 [+] [-]

, 2019-07-16 13:33, pirms 7 mēnešiem
oxa rakstīja: Sportists komandu sportos ir savas komandas vergs. un tā tam jābūt! Sportistam jādara viss ko komanda liek, un viņu var pārdod vai aizmainīt jebkurā laikā, atļauju neprasot!
nevis komandas vergs, bet sava līguma vergs. Liela atšķirība. Spēlētājs bez līguma var darīt ko viņš grib, bet ja reiz esi uzlicis parakstu uz papīra, tad nevajag cerēt ka varēsi kačāt pravas pirms kontrakta beigām