Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

"Nets" izmanto iespēju pagarināt debitanta līgumus ar Alenu un Musu

Rolands Eliņš

"Nets" izmanto iespēju pagarināt debitanta līgumus ar Alenu un Musu
Džarets Alens. Foto: AFP/Scanpix

Rodiona Kuruca pārstāvētā NBA komanda Bruklinas „Nets” aktivizējusi Džareda Alena debitanta līguma ceturto sezonu un Džanana Musas debitanta līguma trešo sezonu, attiecīgi paturot abus sastāvā arī 2020./21. gada sezonā.

21 gadu vecais Džareds Alens Bruklinas sastāvā aizvadījis divas sezonas, kurās viņš bija nostiprinājies pamatsastāva centra pozīcijā. Šī pozīcija tagad ir nedaudz apdraudēta Deandrē Džordana ierašanās dēļ, taču „Nets” tāpat augstu vērtē Alenu, kurš vidēji spēlē NBA guvis 9.6 punktus un savācis 7.0 atlēkušās bumbas. Iepriekšējā sezonā viņam bija arī 1.5 bloki vidēji spēlē.

20 gadus vecais Džanans Musa savā debijas sezonā NBA spēlēja maz. Viņš izgāja laukumā tikai deviņās spēlēs, ilgu laiku izlaižot traumas dēļ un un spēlējot G līgā. Musa pagājušajā vasarā tika draftēts ar 29. numuru un vidēji spēlē tika pie 2.1 punkta. Šoruden Musa gan izskatās nobriedis cīnīties par vietu komandas rotācijā, vairākās pārbaudes spēlēs pēc kārtas izceļoties ar ļoti rezultatīvu sniegumu.

Gan Musam, gan Alenam ir debitantu līgumi, kuri noslēgti pēc sistēmas 2+1+1. Alena līgums tagad ticis pagarināts uz ceturto gadu, kurā viņš saņems 3.9 miljonus dolāru, bet Musas – uz trešo gadu, kurā viņš saņems divus miljonus dolāru.

Jāatgādina, ka arī Rodions Kurucs pagājušajā vasarā noslēdza četru gadu līgumu ar „Nets”, taču tas nebija obligātais debitanta līgums, attiecīgi ir ar citiem nosacījumiem. Kuruca līgums ir garantēts līdz 2021. gada vasarai, bet „Nets” pieder tiesības līgumu par 1.8 miljoniem dolāru pagarināt arī uz 2021./22. gada sezonu.