Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Visockis-Rubenis: "Esam savākuši izsalkušu komandu"

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Visockis-Rubenis: "Esam savākuši izsalkušu komandu"
Foto:Aivars Ķesteris, ventasbalss.lv

Pēc pirmajām divām pārbaudes spēlēm, gatavojoties jaunajai sezonai, BK "Ventspils" galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis neslēpj, ka vēl būs nepieciešams laiks, lai jaunais kolektīvs saspēlētos, taču labā ziņa ir, ka visi ir gatavi nopietnam darbam.

Vasarā ventspilnieku sastāvs un arī treneru kolektīvs piedzīvoja pamatīgas izmaiņas, turklāt spēlētājiem jāpierod ne vien citam pie cita un treneru prasībām, bet arī pie savas jaunās lomas konkrētajā kolektīvā. Pirmajās divās pārbaudes spēlēs "Ventspils" gan svinēja uzvaras - vispirms 88:79 pret Kārļa Muižnieka trenēto Ukrainas vienību "Prometey", bet pēc tam ar 81:67 savā laukumā "Jūrmala/Betsafe" - treneris Artūrs Visockis-Rubenis neslēpj, ka komanda ir tikai pašā ceļa sākumā: "Šobrīd galvenās problēmas, kāpēc zaudējam kādās situācijās, ir savstarpēja komunikācija, saprašanās laukumā. Komanda ir faktiski izveidota no jauna – jauni līderi, jaunas sejas, arī jauns treneris. Jau esam ieguldījuši ļoti lielu darbu un turpinām strādāt, bet ļoti gaidām to brīdi, kad varēsim trenēties pilnā sastāvā. Zaķis un Gulbis trenējas individuālajā režīmā, jo viņus skārušas traumas, turklāt faktiski pat nesākot treniņu procesu. Savukārt pirms otrās spēles vīrusu saķēra viens no ārzemniekiem Vess Vašpūns, kurš pat uz brīdi nonāca slimnīcā."

Treneris cer, ka pilnā sastāvā varēs spēlēt jau Liepājas turnīrā, kas risināsies no 5. līdz 7. septembrim, jo ilga laika, lai iešūpotos, komanda šajā sezonā nav: "Šīs sezonas specifika ir tāda, ka tā uzreiz sāksies ar divām ļoti svarīgām spēlēm. 26. un 29. septembrī ir Čempionu līgas kvalifikācijas spēles un mums tam ir jābūt gataviem. Jau var redzēt pozitīvas tendences, bet joprojām ir daudz lietas, pie kurām jāstrādā."

Jau pirms kāda laika ventspilnieki paziņoja, ka nokomplektējuši sastāvu jaunajai sezonai, bet Visockis-Rubenis arī padalījās ar niansēm, kas lika izdarīt izvēli par labu kādam no spēlētājiem: "Pats galvenais bija savākt izsalkuši komandu. Piemēram, Jānis Kaufmanis ilgus gadus bijis līderis Valmierā un daudzi viņu redz tikai tur un jau sauc par veterānu. Es viņā redzu ļoti daudz labu īpašības un lielu vēlmi sevi pierādīt augstā līmenī, turklāt tieši tagad viņam ir tie īstie basketbola gadi. Tāpat arī Klāvs Čavars, kurš ilgi nosēdējis VEF aiz citu spēlētāju mugurām, bet šeit mēs ar viņu rēķināmies, kā vienu no pamatsastāva spēlētājiem. Protams, svarīgas bija arī spēlētāja basketbola īpašības. Centīsimies spēlēt dinamiski, ar enerģiju, kas vienmēr ir bijis mans rokraksts. Nepieciešams ātrums, enerģija, komandas spēle, bet pie tā vēl mums, protams, jāstrādā."

Arī pašam trenerim pārcelšanās uz Ventspili ir jauna pieredze, bet iejusties jaunajos apstākļos jau izdevies gan viņam, gan ģimenei: "Ļoti augsti vērtēju šo kluba vadības doto iespēju un patiešām izbaudu katru dienu šeit. Lieliska infrastruktūra, esam nokomplektējuši komandu, kas grib strādāt un jūtu pilnīgu atbalstu kluba vadības līmenī. Ģimene šeit jau ir iedzīvojusies un varbūt pat vairāk, nekā es, jo mana ikdiena jau paiet ceļā no šobrīd viesnīcas uz zāli, kur pavadu lielāko daļu dienas. Ģimenei jau parādījušies jauni draugi, bet ceru, ka arī es drīzumā varēšu baudīt ne tikai basketbolu, bet arī pašu pilsētu."

No 2011. līdz 2016. gadam Visockis-Rubenis trenēja Latvijas Universitātes komandu, bet pēc tam trīs sezonas vadīja BK "Ogre", tiekot arī pie Latvijas čempionāta bronzas medaļām. Tāpat viņš bijis Latvijas sieviešu un vīriešu izlašu treneru kolektīvos, kā arī galvenais treneris jauniešu izlasēs.

"Ventspils" oficiālo sezonu uzsāks ar Čempionu līgas kvalifikāciju, kurā divos viesos (26. septembrī) un mājās (29. septembrī) būs jātiekas ar Ungārijas čempionu "Falco" un Rumānijas spēcīgākās komandas "CSU Oradea" divcīņas uzvarētājiem. Ventspilnieku pretinieki noskaidrosies 17. un 20. septembrī.

  +3 [+] [-]

, 2019-08-29 16:09, pirms gada
Lai veicas 💪💪💪

  -3 [+] [-]

, 2019-08-29 16:42, pirms gada
varbūt tad aizved viņus paēst uz kādu nedārgu ēstuvi

  +1 [+] [-]

, 2019-08-29 18:06, pirms gada
Kur spēlēs Antrops vai kāds zina?

  -2 [+] [-]

, 2019-09-05 09:09, pirms gada
Pabarot vajag

  -2 [+] [-]

, 2019-09-05 19:39, pirms gada
Neimanītis vienmēr izsalcis.