Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Ventspils basketbols uz jaunas starta līnijas

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Ventspils basketbols uz jaunas starta līnijas
Gints Fogels. Foto: Juris Ģigulis, "Ventas Balss"

Basketbola klubā “Ventspils” šobrīd notiek aktīvs darbs pie nākamās sezonas budžeta, kas lielā mērā noteiks to, kāds būs komandas sastāvs, lai gan lielos vilcienos tā komplektēšanas principi jau esot skaidri – ticamākais tas būs jauno, perspektīvo vietējo spēlētāju un dažu pieredzējušāku vīru sakausējums.

Šobrīd līguma ar komandu nav nevienam spēlētājam vai trenerim, jo pēc ārkārtas stāvokļa ieviešana un čempionāta pārtraukšanas tie tika lauzti. Tas gan netraucē ventspilniekiem jau atgriezties pie treniņiem, kas šobrīd vēl notiek mazākā intensitātē un ievērojot distancēšanos, bet no 1. jūnija atgriezīsies profesionāļiem ierastā ritmā – divas reizes dienā. Treneru kolektīvs piedzīvojis tikai nelielas izmaiņas, jo ar spēlētājiem strādā gan pagājušās sezonas divi galvenie cilvēki Artūrs Visockis-Rubenis un Gints Fogels, gan arī fiziskās sagatavotības treneris Edgars Seredjuks. Tiesa, kāds būs viņu statuss nākamās sezonas komandas modelī, skaidrības šobrīd nav.

“Visiem tiem, kas jautā, kas būs ar Ventspils basketbolu, varu atbildēt, ka tas bija, ir un būs. Turklāt ne tikai interešu izglītības vai sporta skolas līmenī. Taču skaidrs, ka mēs esam nostājušies uz jauna starta līnijas un notiks komandas restarts. Kāds tas būs, kas pie mums spēlēs un kāds būs treneru kolektīvs, būs atkarīgs no tā, kādu budžetu izdosies savākt. Ar to neiet viegli, bet norisinās nopietns darbs, atbalstu neliegs arī pašvaldība, un ļoti ceru, ka jau līdz Jāņiem skaidrības būs vairāk. Droši varu pateikt to, ka vairāk iespējas tiks dotas Ventspils jaunajiem, talantīgajiem spēlētājiem, un mums tādi tiešām ir,” skaidro BK "Ventspils" valdes priekšsēdētāja Uldis Boitmanis.

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš kopš decembra vidus gan vairs nav basketbola kluba prezidents, apstiprināja, ka ir saņemts pieteikums atbalsta turpināšanai, kas arī tiks izskatīts: “Uzskatu, ka ir jāturpina atbalstīt basketbolu – gan sporta skolu, gan BK “Ventspils”, gan dažāda vecuma un kalibra komandas. Otrs lielākais atbalstītājs bija brīvosta, bet mums nav nekāda pamata uzskatīt, ka esošā rīdzinieku valde atbalstīs Rīgas komandas VEF konkurentus. Domāju, ka nebūs arī to 300 000, par kuriem tā kā bija šogad nolemts un kurus klubs, cik man zināms, nav saņēmis. Tā kā naudas, droši vien, būs mazāk, bet ceru, ka klubs joprojām būs. Tas gan ir īpašnieku jautājums. Mēs pieteikumu par finansējumu skatīsim vispirms Sporta komisijā, pēc tam Finanšu un budžeta komisijā, bet gala vārds būs jāpieņem domes sēdē.”

Boitmanis uzsver, ka pēdējās sezonas labu darbu paveicis treneris Matīss Graudiņš, kurš strādāja gan ar sporta skolas, gan Ventspils Augstskolas komandu, un tajās tiešām izauguši spēlētāji, kuriem var dot iespēju lielajā komandā. Noteikti būs vajadzīgāki arī pieredzējušāki spēlētāji, taču pagaidām Boitmanis vēl nav gatavs saukt uzvārdus un konkrētus spēlētājus, uz kuru palīdzību tiek cerēts. Tiesa, viņš norāda, ka pieskatīti tiek ne tikai, kas “Ventspilī” bija pagājušajā sezonā. “Tikko būs skaidrības ar budžetu, varēsim spēlētājiem, kuri mūs interesē, piedāvāt kaut ko konkrētu, un tad arī redzēsim, kādas ir perspektīvas. Uzreiz jāsaka, ka jostas ir savilkuši visi kluba darbinieki un pēc šī gada vīrusa izraisītās krīzes to būtu jābūt gataviem darīt arī spēlētājiem. Ar jaunajiem spēlētājiem slēgsim ilgtermiņa līgumus, un esmu pārliecināts, ka mums ir pietiekoši labi treneri, lai nopietni strādājot, dažu gadu laikā būtiski paceltu šādas komandas līmeni,” stāsta “Ventspils” valdes priekšsēdētājs.

Boitmanis atklāj, ka vēlētos dot iespēju galvenā trenera amatā vietējam speciālistam Fogelim, kurš jau gadiem bijis asistents. Interesanti, ka arī šādā gadījumā nav izslēgts, ka darbu komandā turpina arī Visockis-Rubenis,kurs jau atzinis, ka viņam un ģimenei ļoti patīk Ventspilī. “Vārdu sakot, attīstības scenārija ir dažādi, par visu gala vārdu teikts kluba padome, bet galvenā ziņa ir, ka strādājam un domājam perspektīvā,» skaidro Boitmanis. Šobrīd ventspilnieku treneru vadībā trenējas ne tikai jaunie spēlētāji, bet arī Māris Gulbis, Klāvs Čavars, Jānis Bērziņš un ārzemnieki Toms Leimanis, Andrejs Gražulis, kas protams, nenozīmē, ka viņi visi arī paliks komandā. Interese par vismaz daļu no šiem spēlētājiem gan esot. Valdes priekšsēdētājs pieļauj, ka pāris vietas sastāvā varētu aizpildīt arī leģionāri: “Leģionāru palīdzība, droši vien, noderētu, piemēram, saspēles vadītāja pozīcijā. Tiešām dīvaini, ka pēdējos gados Latvijā vairs nav problēmu ar garajiem spēlētājiem, bet par deficītu ir kļuvuši saspēles veidotāji. Starp jaunajiem basketbolistiem tādi ir, bet viņiem vēl jāiekrāj pieredze un jāprogresē, un arī šajā ziņā piemērots leģionārs var palīdzēt.”

Aizvadītajā nedēļā parādījās gan informācija par nākamās sezonas Čempionu līgas aprisēm, kurā startēt gatavs esot arī VEF, gan ziņa, ka “Ventspils” šo Eiropas sezonu varētu izlaist. To apstiprina arī Boitmanis, piebilstot, ka Čempionu līga varētu būt interesanta, taču maz ticams, ka izdosies izpildīt šim turnīram atbilstoša budžeta prasības: “Iedodiet man pusotru miljonu un mēs varētu padomāt par Čempionu līgu, kurā vismaz kaut kas finansiāli nāk atpakaļ. FIBA Eiropas kausā ir tikai jātērē, turklāt jābūt arī kaut kādai pašcieņai. Šobrīd sākam būvēt komandu ar skatu nākotnē, kurai jāprogresē un jānobriest, bet spēlēšana Eiropā un regulāri zaudējumi ar lieliem mīnusiem diez vai tam nāks par labu. Tā kā ticamākais, ka šoreiz tiešām aprobežosimies ar vietējiem turnīriem.”

Jaunajā sezonā bez Latvijas-Igaunijas līgas un tai sekojošajiem Latvijas čempionāta mačiem, paredzēta arī Latvijas kausa izcīņa. Šādos turnīros "Ventspilij" vienmēr bijuši visaugtākie mērķi un arī nākamajā sezonā spēlēt vienkārši spēlēšanas pēc komandas negrasās. “Komanda jāizveido tāda, lai tā noteikti iekļūtu Latvijas-Igaunijas līgas izslēgšanas spēles. Pagājušajā sezonā vairākas Latvijas komandas tajā nospēlēja ļoti vāji un tāds līmenis mūs noteikti neapmierinās.”

Jāpiebilst, ka ekonomiskās krīzes laikā 2008. gadā ventspilnieki jau ķērās pie šāda modeļa komandas veidošanas, kas 2009. gada pavasarī beidzās ar astotā čempionu titula izcīnīšanu, turklāt vienā no aizraujošākajiem fināliem visā LBL vēsturē. Toreiz komanda trāpīja i ar jaunajiem un perspektīvajiem (“Ventspilī” spēlēja Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Artūrs Bērziņš, Ronalds Zaķis, Mikus Sokolovs), i pieredzējušākiem (fināla MVP saņēma Mareks Jurevičus, komandā spēlēja arī Akselis Vairogs, Pāvels Veselovs, Juris Umbraško, Mārtiņš Berķis), i leģionāriem. Tiesa, jau nākamajā sezonā šis modelis, lai arī rudenī visai cerīgi cīnījās Eirolīgas kvalifikācijā, īsti vairs nevilka, tomēr šī un arī citu komandu pieredze liecina, ka spēcīgu kolektīvu var uzbūvēt arī tā. Galvenais, lai būtu, no kā būvēt un kas to ir gatavs darīt.

Izmantotie resursi
Laikraksts “Ventas Balss”

  +2 [+] [-]

, 2020-05-28 12:04, pirms mēneša
Raksts ar kļūdām.Kas ir Mārtiņš Gulbis?Tas tak ja nemaldos treneris.Neimani,tu šito pats drukāji vai pārkopēji!

  +1 [+] [-]

, 2020-05-28 13:20, pirms mēneša
Politkorekti! Gluži kā Padomju laikos...

  +1 [+] [-]

, 2020-05-28 14:13, pirms mēneša
Jāpiebilst, ka ekonomiskās krīzes laikā 2008. gadā

Tas viss notika pirms globālās (un arī nacionālās) krīzes. Par to var pārliecināties arī 2008.gada 16.oktobra rakstā: BK "Ventspils" sāk atveseļošanās programmu
Tā ka iemesls, droši vien, bija dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, mēginājums finansiālajā ziņā neatpalikt no ASK un ''Barona'' (2007. un 2008.g.sezonās).

  -1 [+] [-]

, 2020-05-28 18:04, pirms mēneša
ja paliks Gūlbis ,Čavars bet Bērziņām jādomā par ārzemēm un no jaunajiem klāt der tikai Ķilps ,Vīksne ,Vitoļskis ,Krūmiņš un vēl varētu Lācis un Ērkšķis tad sastāvs būs.

  +1 [+] [-]

, 2020-05-28 20:14, pirms mēneša
Hūtītis ir ļoti, ļoti skops.....

     [+] [-]

, 2020-05-28 20:38, pirms mēneša
Lemberg, jebiušgadījum! Netēlo te slimu govi! Pierādi, ka esi Ventspils patriots un neļauj nogrimt Ventspils basim! Atver maku! No tā piķa, ko esi nolējis no Latvijas valsts un tautas, varētu uzturēt kārtīgu vidusmēra Eirolīgas klubu!

     [+] [-]

, 2020-05-28 20:52, pirms mēneša
smithwiks rakstīja: Lemberg, jebiušgadījum! Netēlo te slimu govi! Pierādi, ka esi Ventspils patriots un neļauj nogrimt Ventspils basim! Atver maku! No tā piķa, ko esi nolējis no Latvijas valsts un tautas, varētu uzturēt kārtīgu vidusmēra Eirolīgas klubu!
Tieši tā! Parādā vēl vairumam spēlētāju un darbinieku, un grib lai šie paliek? Bet diemžēl daudziem nemaz nav, kur iet, tā ka būs vien jāpaliek..

     [+] [-]

, 2020-05-29 08:00, pirms mēneša
Vai tad 2009.gadā izcīnīja 9.to titulu? Liekas, ka 8.to....... vai es kļūdos?

     [+] [-]

, 2020-05-29 08:06, pirms mēneša
2013-2014
BK “Ventspils” kļūst par Latvijas čempioniem 9.reizi. Un tas tiek panākts aizraujošās fināla spēlēs pret “VEF Rīga”, atstājot rīdziniekiem sudraba godalgas. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tiek atzīts Jānis Timma.
To var atrast šeit: BK Ventspils