Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Jānis Gailītis: "CSKA atbraukšana – basketbolam tas ir labi"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Jānis Gailītis: "CSKA atbraukšana – basketbolam tas ir labi"
Jānis Gailītis un Arnolds Helmanis
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Ir lietas, kuras nevari ietekmēt. Kad uzzināsim Latvijas finālsērijas kalendāru, strādāsim pēc tā un mēģināsim izdarīt labāko," pabeidzot "Olybet" LBL pusfināla sēriju, teica basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis.

Tevis vadītā komanda atkārtoti iekļuvusi Latvijas finālā un VTB līgas izslēgšanas spēlēs. Saka, ka atkārtot ir grūtāk nekā izdarīt pirmo reizi. Piekrīti?
Nevar salīdzināt divus gadus, divas situācijas un divas komandas. Skaidrs, ka beigās nebūs viegli – gaidāms ļoti spraigs kalendārs. Jāpieņem to, kas ir.

Teici par kalendāru. Gribētu Latvijas finālu sākt pēc iespējas ātrāk?
Kā trenerim man nav starpības – varu strādāt līdz jūlijam vai augustam. Vēlos, lai skatītāji redz cienīgu basketbolu. Lai komandas būtu labi sagatavojušās, lai izlases spēlētājiem nebūtu savainojumu, lai basketbolisti nebūtu pakļauti riskam. Ja notiks citādi, kurš būs atbildīgs? Svarīgākais, runājot par kalendāru – visam jāatbilst pieņemtajām normām. Domāju, ka tā arī būs.

Vai karstais laiks ietekmē komandas funkcionālo gatavību?
Protams, karstumā spēlēt komandai ir nedaudz grūtāk. Varbūt atsevišķiem spēlētājiem, kuri ir “siltuma cilvēki”, kļuvis vieglāk, taču kopumā esam pieraduši spēlēt “ledus hallēs” un aukstās vietās. Laukumā apstākļi visiem ir vienādi.

Pusfināla pirmajās divās spēlēs dominēja VEF uzbrukums. Šodien aizsardzība?
Manuprāt, slikta aizsardzība nebija nevienā spēlē. Šodien Jūrmala vienkārši nerealizēja daudzus metienus, īpaši pirmajā puslaikā. Iepriekšējās spēlēs aizsardzībā labi darbojāmies atsevišķos periodos – katrā ziņā tā vienmēr ir mūsu pirmā prioritāte. Laba aizsardzība dod pārliecību. Spēlētāji cenšas.

Vēlies ātrāk sākt finālsēriju vai komandai nepieciešama atelpa?
Ir lietas, kuras nevari ietekmēt. Kad uzzināsim Latvijas finālsērijas kalendāru, strādāsim pēc tā un mēģināsim izdarīt labāko.

Kā sekoji līdzi VTB līgas pamatturnīra atrisinājumam?
Skatījāmies pēdējās kārtas spēles, jo gribējām spēlēt “play-off”. Nokļuvām situācijā, kad bijām atkarīgi no citiem. Spēlētājiem parasti saku, ka viņi var paļauties uz to, ko paši izdarījuši, bet šoreiz sanāca citādi. Mums paveicās – beigās nopelnījām vietu astoņniekā.

Dubulta dāvana? VTB līgas jaunais “play-off” formāts paredz, ka augstāk izsētā komanda pirmo spēli aizvada mājās, bet nākamās divas cīņas notiek viesos. Tas nozīmē, ka VEF divas reizes pēc kārtas uzņems stabilāko Eiropas topkomandu.
Nezinu, kā uz notikušo skatās basketbola līdzjutēji. Man šķiet, ka divreiz atvest CSKA uz Rīgu un mājās spēlēt ar viņiem...ceru, ka būs pieņemams kalendārs un varēsim pienācīgi sagatavoties. Zinu, ka (mani) spēlētāji darīs visu iespējamo. CSKA atbraukšana – basketbolam tas ir labi.

Vai biji priecīgs, ieraugot četrus maģiskos burtus?
Jā un nē. CSKA ir komanda, kurai gandrīz nekad nav kritumu. Protams, ja pretī nāktu kāda cita komanda, mums noteikti būtu vieglāk. Tas nenozīmē, ka nespēlēsim – mēs cīnīsimies.

     [+] [-]

, 2018-05-14 05:17, pirms 11 mēnešiem
Kas labs ka krievi divreiz pēc kārtas pazemos jūs mājās?

  -1 [+] [-]

, 2018-05-14 06:37, pirms 11 mēnešiem
Alpaville rakstīja: Kas labs ka krievi divreiz pēc kārtas pazemos jūs mājās?
Tu neesi gudrs, vai tikai izliecies? Pie mums atbrauc viens no Eiropas grandiem un tad tāpat jāčīkst?

     [+] [-]

, 2018-05-14 06:54, pirms 11 mēnešiem
Cerams,ka biļešu cenas būs adekvātas,lai zāle nebūtu pustukša.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja