Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Par "Liepājas" ģenerālmenedžeri kļuvis "Lietuvos Rytas" vadījušais Vainausks

Emils Ozerinskis

Par "Liepājas" ģenerālmenedžeri kļuvis "Lietuvos Rytas" vadījušais Vainausks
Jons Vainausks. Foto: Robertas Dačkus

Reģionālais laikraksts "Kurzemes Vārds" ziņo, ka par BK "Liepāja" ģenerālmenedžeri kļuvis lietuvietis Jons Vainausks, kurš deviņus gadus bijis viena no Lietuvas basketbola flagmaņa Viļņas "Lietuvos Rytas" ģenerālmenedžeris.

"Liepājas" kluba sastāvā jau sākušas norisināties pārmaiņas, kuras tieši ietekmējusi Jona Vainauska pievienošanās Kurzemes komandas ofisam. Tieši Vainauska atbildībā būs komandas sastāva komplektēšana. Nesen liepājnieku rindas atstāja rezultatīvie Rihards Kuksiks un Trojs Bārnīss, kā arī latviešu jaunais basketbolists Anrijs Miška. Savukārt par pirmo Vainauska piesaistīto spēlētāju kļuva serbu garā gala spēlētājs Radoslavs Pekovičs, kurš iepriekš spēlēja Lietuvas komandā "Dzūkija", bet nu jau debitējis kurzemnieku rindās ar 13 punktiem dramatiskajā zaudējumā Raplas vienībai. Tāpat "Liepājas" sastāvā pieteikts 20 gadus vecais un 203 cm garais lietuviešu spēka uzbrucējs Tomass Butrins.

Par pašu svaigāko "Liepājas" papildinājumu šodien kļuvis 31 gadu vecais serbu aizsargs Stefans Sinovecs, kurš pēdējās divas sezonas pavadīja Paņevežas "Lietkabelis" sastāvā. Šajā sezonā serbs Lietuvas čempionātā četrās spēlēs vidēji guva 6,5 punktus. Savukārt gadu iepriekš Sinoveca rēķinā 29 spēles ar vidēji gūtiem 7,2 punktiem mačā.

Līdz ar to savā neilgajā laikā Kurzemes pilsētā Vainausks jau piesaistījis trīs leģionārus serbu trenera Barņislava Vičentiča trenētajai vienībai. Jons Vainausks bija Viļņas "Lietuvas Rytas" menedžeris laika posmā no 2001. līdz 2010. gadam. Šajā laikā Viļņas komanda četras reizes kļuva par Lietuvas čempioni, izcīnīja divus Lietuvas kausus, trīs reizes triumfēja Baltijas Basketbola līgā un divreiz kļuva par ULEB Eirokausa ieguvēju. Jona Vainauska tēvs Gedvidas Vainausks bija "Lietuvas Rytas" īpašnieks līdz 2017. gadam, kad viņa izteikumi par tumšādainajiem spēlētājiem maksāja vecākajam Vainauskam komandas īpašnieka amatu, atdodot krēslu lietuviešu pokera spēlmanim Antanam Guogam.

Jons Vainausks neilgu laiku strādājis arī Leipcigas klubā Vācijā, bijis konsultants Lietuvas klubā Alītas "Dzūkija", kā arī strādājis Paņevežas "Lietkabelis". Interesanti, ka abi Vainauska piesaistītie serbu leģionāri ir tieši no pēdējiem diviem nosauktajiem klubiem.

Biedrības “Liepājas basketbols” valdes priekšsēdētājs Artūrs Štālbergs: “Jonam ir ļoti liela pieredze tieši basketbola operācijās un jautājumos, “Lietuvos Rytas” kluba vadīšanā. Tiekoties un aprunājoties ar viņu, nolēmām, ka šāds cilvēks klubā ir nepieciešams. Viens no viņa uzdevumiem ir sponsoru papildu piesaiste. Domāju, ka ilgtermiņa attīstības ziņā viņš būs ieguvums mūsu klubam, jo klāt nāks vēl viens cilvēks, kurš var analizēt komandas procesus, spēlētāju ķīmiju utt. Jonas jau strādā 24 stundas 7 dienas nedēļā. Viņš nenāk ārā no zāles. Esmu priecīgs, ka panācām vienošanos. Sākotnēji tā paredz sadarbību līdz šīs sezonas beigām, lai mēs saprastu viens otru. Ja viss notiks, kā esam iecerējuši, mēs uz viņa darbu Liepājā raugāmies ilgtermiņā.”

Izmantotie resursi:
https://www.liepajniekiem.lv/sports...

     [+] [-]

, 2020-01-10 18:03, pirms 5 mēnešiem
Viņš brīvprātīgi sabiedriskā kārtā strādās?
Piesaista visādus yugus bet Latviešu spēletājiem algas neizmaksā jau pāris mēnešus🙉

  +2 [+] [-]

, 2020-01-10 18:33, pirms 5 mēnešiem
BK Liepāja ir spilgtākais piemērs, kas asociējas ar dzērāju .. ilgstošā streipuļošana turpinās. sliktākais, ka paši to nesaprot

     [+] [-]

, 2020-01-10 20:00, pirms 5 mēnešiem
Lietuviešiem jāizvelk Liepāju. Citu variantu jau vairs nav...

     [+] [-]

, 2020-01-10 21:32, pirms 5 mēnešiem
Un kur Šeļakovs spēlēs?