Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Māris Gulbis: "Traģēdijas nebija – atbraucām uz Rīgu, izlīdzinājām"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Māris Gulbis: "Traģēdijas nebija – atbraucām uz Rīgu, izlīdzinājām"
Māris Gulbis ar meitu. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Visi saprotam, ka šī būs ilga sērija, uz vienas spēles iznākumu neieciklējamies," pēc pirmās uzvaras Latvijas basketbola līgas finālā teica Ventspils kapteinis Māris Gulbis.

Pirmās piecas sērijas LBL izslēgšanas spēlēs beidzās ar vienādu rezultātu 3-0. Tikai ne fināls – sešās no septiņām VEF un Ventspils zelta sērijām uzvarētāja noskaidrošanai bijušas nepieciešamas, minimums, piecas spēles un tā notiks arī šajā pavasarī.

Ventspilij starp pusfinālu un finālu bija 10 dienu pauze. Vai pirmajā spēlē pazaudējāt ritmu?
Un tā notika jau otro reizi. Arī pēc Latvijas-Igaunijas līgas finālturnīra Tallinā atsākām smagnēji – mājās knapi vinnējām Jūrmalu. Pusfināla trešajā spēlē viss jau bija kārtībā. Un pēc tam – atkal 10 dienas bez basketbola un izjaukts spēļu ritms. Negribas meklēt attaisnojumus, tomēr tā bija.

Atšķirībā no pirmās spēles šodien laukumā jau bija cits Džonsons?
Pēc savainojuma viņš nespēlēja diezgan ilgi un – uzreiz tika iemests fiziskā “play-off” basketbolā. Domāju, ka pirmajā spēlē tas nebija pārsteigums. Džonsons ir malacis – augstas klases spēlētājs!

Pirmajā puslaikā VEF izcīnīja ļoti daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā. Treneris uz to norādīja pārtraukumā?
Tieši tā arī bija. VEF puslaikā izdarīja par 10 metieniem vairāk – tik un tā vadībā izvirzījāmies mēs. Ja ierobežotu viņus zem groziem, domāju, ka spēlēt būtu daudz vieglāk.

Kāda bija reakcija pēc pirmās spēles?
Kāda reakcija vadībai var būt? Sērijā 0-1, basketbols turpinās. Nekāda traģēdija nenotika – atbraucām uz Rīgu un izlīdzinājām. Tik vien, kā zaudējām mājās. Visi saprotam, ka šī būs ilga sērija , uz vienas spēles iznākumu neieciklējamies. Pagāja viena diena, izanalizējām kļūdas. Pirmajā ceturtdaļā dažas no tām atkārtojām. Nekas – ir rezultāts. Sērijā 1-1.

Teici, ka Džonsonam bija savainojums. Artūrs Grīnbergs iznāca uz pēdējām sekundēm. Kādu brīdi treniņos darbojāties astoņu vīru sastāvā?
Treniņos bijām desmit. Kad varēja, talkā nāca Dāvids Vīksne un (20 gadus vecais baltkrievu aizsargs) Vlads Mikuļskis. Tādā ziņā problēmu nebija. Pats saaukstējos – grūti parunāt. Darīju, ko varēju, mēģināšu līdz nākamajai spēlei izveseļoties.