Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Ziediņš: "Esam daudz latviešu, tāpēc "Valkā/Valgā" nejūtos kā ārzemēs"

Ziediņš: "Esam daudz latviešu, tāpēc "Valkā/Valgā" nejūtos kā ārzemēs"
Māris Ziediņš
Foto: Edgars Vaivads/bkvalmiera.lv

"Olybet" Latvijas Basketbola līgā ar uzvaru pār valmieriešiem turnīra noslēguma tabulā piekto vietu nodrošināja "Valka/Valga" basketbolisti. Pret savu ilggadējo komandu ar 18 punktiem izcēlās Māris Ziediņš, kurš pēc spēles dalījās savā komentārā ar Sportacentrs.com.

Kopš pievienošanās "Valkai/Valgai" šī gada janvārī Māris Ziediņš LBL turnīrā aizvadījis septiņas spēles vidēji gūstot 10,9 punktus un izcīnot 7,1 atlēkušo bumbu, kā arī ir viens no līgas labākajiem metienu bloķētājiem ar 1,3 blokiem vidēji mačā. Igaunijas čempionātā spēka uzbrucējs Kristapa Zeida vadītās komandas rindās laukumā devies 12 mačos, sakrājot 10,5 punktus un 5,8 atlēkušās bumbas.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā šķita, ka pamežģīji potīti, bet mača beigās biji atpakaļ laukumā un ieliki danku. Šķiet nekāda nopietna vaina nebija.
Nebija potīte, sasitu muskuli. Valmierietis rāvās lejā un dabūju pa priekšējo apakšstilba muskuli. Tas bija sāpīgi, bet ir ok. Būs labi.

Ar uzvaru Valmierā esat matemātiski nodrošinājuši piekto vietu turnīra tabulā. Kāda ir iekšējā sajūta komandai, skatoties play-off virzienā?
Mēs paši gribējām noteikt to, kurā pozīcijā būsim turnīra tabulā. Negribējām skatīties citas spēles un kaut ko rēķināt. Mums bija uzdevums vinnēt, kas arī izdevās. Skatoties uz play-off - viennozīmīgi mums ir kur strādāt aizsardzībā un komunikācijā. Mums pēc iespējas vairāk un ātrāk jāsaprot tas, ko treneris prasa, lai precīzi izpildītu viņa norādījumus laukumā.

Komanda ir visai interesantā situācijā. Spēlējot divos čempionātos, var sanākt visai ciešs spēļu ritms vienlaicīgi Latvijas un Igaunijas līgās. Kā pašiem sanāk sadalīt uzmanību starp abiem turnīriem?
Kā saka, ejam uz spēli pēc spēles. Nedomājam neko uz priekšu, izņemot par to spēli, kas mums ir nākamā. Kad viena ir beigusies, ejam uz nākamo. Domāju, tas ir pareizi. LBL vēl palikusi spēle pret "Jūrmalu" un tad ir divi mači Igaunijā. Kāds kalendārs būs tādā spēlēsim. Iesim un cīnīsimies.

Sezona pašam samērā raiba izvērtusies. Pirms divām vasarām parakstīji ilgtermiņa līgumu ar "Ventspili", kur nospēlēji pērno sezonu, bet šo gadu uzsāki pirmo reizi leģionāra statusā Raplā. Kā nonāci šajā komandā?
Bija variants, igauņi piedāvāja lielu spēles laiku. "Ventspilī" īpaši daudz netiku spēlēt, tāpēc izmantojām iespēju. Viss pārējais jau notika tā kā tas notika. Tagad esmu šeit.

Vai var teikt, ka pēc tam "Ventspils", lai iegūtu Robertu Freimani, tevi pārsūtīja uz "Valku/Valgu"?
Jā, tā sanāca. [smejas]

Kā pats šo situāciju uztvēri?
Pirmo reizi bija tāda pieredze. Iepriekš sezonas laikā komandu mainījis nebiju. Vienkārši jāspēlē basketbols un nav ko daudz domāt savā galvā, jo jāiet uz priekšu un jāpalīdz komandai.

Kā ir spēlējot "Valkā/Valgā"? Jūties kā vietējais vai tomēr kā leģionārs, jo mājas spēļu zāle tomēr ir robežas otrā pusē?
Mēs tur esam daudz latviešu. Neteiksim, ka es jūtos kā ārzemēs. Katru dienu dzīvoju Latvijas pusē un Igaunijā mums ir tikai treniņi un spēles.

Tavs kopējais viedoklis par šo sezonu Latvijas čempionātā? Vidējais līmenis šķirt krities salīdzinoši ar iepriekšējām sezonām.
Visi tāpat māk spēlēt basketbolu. Ir pāris vadošās komandas, kas sevi šajā sezonā ļoti labi pierādījušas. Katra spēle ir savādāka un ar lielu cīņas sparu var daudz ko mainīt. Galvenais ir gribēt un izdarīt visas pareizās lietas laukumā.