Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2890, Did:0, useCase: 0

Fizdeils fantazē par Porziņģi kā MVP kandidātu un "Knicks" NBA čempionu lomā

Fizdeils fantazē par Porziņģi kā MVP kandidātu un "Knicks" NBA čempionu lomā
Deivids Fizdeils
Foto: AP/Scanpix

Par Nacionālās basketbola asociācijas komandas Ņujorkas "Knicks" jauno galveno treneri kļuvis Deivids Fizdeils, kurš sarunās ar medijiem uzsver darbu ilgtermiņā un kā vienu no prioritātēm min aizsardzības uzlabošanu, kas jau ilgstoši bijis viens no ņujorkiešu klupšanas akmeņiem.

Fizdeilam ir lieli plāni latviešu un "Knicks" zvaigznes Kristapa Porziņģa sakarā: "Ceru, ka spēšu kaut ko dot viņa spēlei un panākt, lai viņš varētu kļūt par MVP kandidātu, ja ne par pašu MVP. Un par gada labākā aizsardzības spēlētāja kandidātu, ja ne šīs balvas ieguvēju. No viņa prasīšu, lai viņš spētu darīt pilnīgi visu, taču tieši tik daudz megazvaigznes arī prot darīt," sarunā ar ESPN sacīja Fizdeils. Tāpat viņš sniedza ilgu interviju laikrakstam New York Post, kuras fragmentus varat lasīt raksta turpinājumā.

Kas bija smagākais pēc atlaišanas no Memfisas "Grizzlies"?
Fizdeils: "Bija brīži, kad negribēju iziet no mājas. Kad negribēju ne ar vienu runāt pa telefonu. Negribēju vēl vienu "ak, viņi taču ir traki, ja tevi atlaida" sarunu. Negribēju neko tādu dzirdēt. Biju nikns uz visiem un vainoju visus pēc kārtas. Un beigu beigās par to visu domāju un sāku prātot, kā gan visu salaidu grīstē un ko varu no tā mācīties. Un tajā brīdī sāka kļūt labāk."

Kādu uzvedību no spēlētājiem necietīsi?
Fizdeils: "Savtīgu spēli. Un savtība var nozīmēt daudz ko. Tā var nozīmēt komandas biedru ignorēšanu. Tā var būt nevēlēšanās atrisināt problēmas un komunicēt sava ego dēļ. Tas var būt atdeves trūkums. Man vienkārši nav laika vai vēlmes paciest savtīgumu. Šī ir spēle, kurā uzvarēt iespējams tikai kolektīvā veidā. Saprotu kļūdas. Ar kļūdām un tehniskām lietām, kas kļūdas izraisa, esmu ļoti pacietīgs. Man tādas lietas ir jātrenē, jo tieši par to man maksā. Bet, ja kāds sevi liks pirms komandas, tad redzēsiet arī manu neglīto pusi."

Kādas īpašības piemīt Fizdeila ideālajam basketbolistam?
Fizdeils: "Ar lielu raksturu apveltīts cilvēks. Augsts IQ. Mentāli un fiziski spēcīgs. Protams, fiziski garš un atlētisks. Un ar prasmēm gan kontrolēt bumbu, gan mest."

Kādu aizsardzību pieprasīsi no komandas?
Fizdeils: "Gribu, lai puiši saprot, ka arī atdeve, fiziskums, cīnīšanās un disciplīna var būt talanti. Ja mums var trūkt zvaigžņu vai pieredzes, pilnīgi noteikti varam panākt, lai mēs aizsardzībā spēlētu ar lielu atdevi, būtu disciplinēti un daudz runātu. Skaļums laukumā un vislabāk komunicējošā komanda – arī tas var būt talants. Un pie tā mēs varam sākt strādāt tūliņ pat – līdz tam nav jāgaida, augsta līmeņa aizsardzību sasniegt var ātri."

Kāda bijusi neparastākā motivācijas metode, kādu esi redzējis no Peta Railija?
Fizdeils: "Kad stažējos Maiami, parasti nebija daudz iespēju piedalīties sanāksmēs, tādēļ pārāk daudz viņa metožu neredzēju. Taču viņa metodes arī man ir kļuvušas par folkloru. Labākais stāsts, kādu esmu dzirdējis, ir tāds, ka viņš iegremdēja galvu ledus kastē un pirms spēles visas komandas priekšā kādu laiku turēja tajā galvu. Viņš būtībā vairākas minūtes bija kastē neelpojot."

Kāda bija tā jēga?
Fizdeils: "Beigu beigās viņš izņēma galvu no kastes. Viņa mati bija traki, un viņa seja bija biešu sarkanā krāsā. Viņa doma bija tāda, ka spēlētājiem katrā uzbrukumā vai aizsardzībā ir jāspēlē tā, it kā tas būtu viņu pēdējais elpas vilciens. Ļoti interesanti. Bet tas nostrādāja. Domāju, ka tovakar uzvarējām. Tas ir viens no tiem leģendārajiem stāstiem (smejas)."

Kā tu motivē spēlētājus?
Fizdeils: "Arī es daru daudz traku lietu (smejas). Daru daudz neparastu lietu. Cenšos pielietot dažādas metodes. Izmantoju video, skaļruņus, rekvizītus. Cenšos motivēt pat tad, ja tā nav spēles diena, un cenšos darīt daudz komandas gara uzlabošanā, kas viņus iedvesmotu. Pagājušajā gadā rādīju filmu "Hacksaw Ridge", kur varonis turpināja rāpties kalnā. Un telpā bija arī aktieris Vinss Vons, kurš spēlēja šajā filmā, un viņš pēc tam palika arī atbildēt uz komandas jautājumiem. Tas bija lieliski, jo filmas doma bija iespaidīga – nekad neatstāt brāli nelaimē un allaž censties izdarīt vēl un vēl. Bet visīpašāk, protams, bija tas, ka ieradās arī Vinss Vons, jo viņi visi ir viņa fani. Un viņa doma bija tieši tāda, kādu vēlējos: "Treneris cenšas panākt, lai jūs nebītos no grūtībām un pamestu savu komforta zonu. Esmu komiķis un parasti piedalos komēdijās, taču centos atstāt savu komforta zonu un piedalīties kara filmā, patiesā stāstā. Vēlējos sevi izaicināt un redzēt, vai spēju progresēt."

Vai iztēlojies sevi turam čempiona trofeju?
Fizdeils: "Taimskvērs…parāde…ar Stīvu (Milzu) un Skotu (Periju), un Doulena kungu, un Kristapu (Porziņģi), un Franku (Nilikinā), visiem šiem puikām… Es to savā galvā redzu skaidri."

Cik tālu tas ir?
Fizdeils: "Nezinu, nezinu. Taču zinu, ka varu skaidri iztēloties šādu ainu – varu redzēt krītošu konfeti, varu redzēt, ka visur Taimskvērā ir ekrāni ar uzrakstu "Ņujorkas "Knicks" – pasaules čempione"… Jā, pilnīgi skaidri."

Izmantotie resursi:
https://nypost.com/2018/05/10/david...

  -4 [+] [-]

, 2018-05-11 11:57, pirms 8 mēnešiem
Trash talk!
Slēpts komentārs: ritvars_lerme_1524489964338087

  +6 [+] [-]

, 2018-05-11 12:10, pirms 8 mēnešiem
Beidzot būs interesantas Knicks pēcspēles intervijas

  +3 [+] [-]

, 2018-05-11 12:15, pirms 8 mēnešiem
Pēc Skota Perija nākšanas pie amata, kaut kādas cerības ir šai komandai. Arī treneris ļoti labs piemeklēts. Pašlaik galvenais, kas palicis ir piesaistīt kādus labus spēlētājus un atbrīvoties no kādiem liekajiem. Bet man kkā nav ticība, ka komanda varētu kļūt par contender, domāju labākajā gadījumā varētu iekļūt playoffos un 1.kārtā izkrist, pašlaik tie ir griesti ko es redzu.

  +2 [+] [-]

, 2018-05-11 12:15, pirms 8 mēnešiem
Ritvar Ceerme, nespried peec sevis,labi ? !

  +1 [+] [-]

, 2018-05-11 12:46, pirms 8 mēnešiem
Filmas treniņos? Aiziet!

Nu, tad runājam konkrēti par lietu. Īsāk sakot, tavumāt, ja klausīsi, ko teiks boss, dzīvosi, būs tev tačka, būs tev dāmas, ja neklausīsi, - viss, cauri. Vot, Janka rolsroisā piebrauks, pateiks tev, cikos treniņš, vai pateiks, ka šodien neko nedaram, jo sāp galva, un tu tā darīsi. Saproti? Pietiekami populāri izskaidrojām?

     [+] [-]

, 2018-05-11 13:01, pirms 8 mēnešiem
cobham rakstīja: Pēc Skota Perija nākšanas pie amata, kaut kādas cerības ir šai komandai. Arī treneris ļoti labs piemeklēts. Pašlaik galvenais, kas palicis ir piesaistīt kādus labus spēlētājus un atbrīvoties no kādiem liekajiem. Bet man kkā nav ticība, ka komanda varētu kļūt par contender, domāju labākajā gadījumā varētu iekļūt playoffos un 1.kārtā izkrist, pašlaik tie ir griesti ko es redzu.
Ne ātrāk kā pēc 3 gadiem. Diemžēl Noah 40M ir pārāk daudz, lai varētu sakomplektēt PO komandu. Neticu, ka 19/20 KP spēlēs līmenī, lai vienītī ievilktu PO, lai arī austrumi.

  +2 [+] [-]

, 2018-05-11 13:25, pirms 8 mēnešiem
Es jau gara acīm redzu, kā latviešu fani visādi locīs Fizdeila uzvārdu, kad komanda sāks zaudēt..!

  +1 [+] [-]

, 2018-05-11 13:57, pirms 8 mēnešiem
ficuks rakstīja: Es jau gara acīm redzu, kā latviešu fani visādi locīs Fizdeila uzvārdu, kad komanda sāks zaudēt..!
Sportacentrs gan jau arī ar laiku sāks tulkot - Fizdels, Fišdeils u.t.t.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-11 14:21, pirms 8 mēnešiem
Nez,ko šis pīpē?! Bet varētu būt laba manta

  -1 [+] [-]

, 2018-05-11 14:48, pirms 8 mēnešiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: Ne ātrāk kā pēc 3 gadiem. Diemžēl Noah 40M ir pārāk daudz, lai varētu sakomplektēt PO komandu. Neticu, ka 19/20 KP spēlēs līmenī, lai vienītī ievilktu PO, lai arī austrumi.
Kanters ir jāmaina prom, ja viņš grib jaunu līgumu, tad nepagarināt. Noah iespēlēt, lai pirmajā puslaikā cīnās kādas 15min. Ar Okvinu jāpagarina, bet ne par astronomiskām summām. Tad Lee jāmaina prom kamēr var, tomēr viņam piespēles nav sev 4/4 nespēj izkārtot metienu, ir labs defa, bet tomēr kā 3.nr īsti neatbilst, kamēr 2.Nr pozīcijā ir THJ,Ntilikina. Francis būs labāks defa par Lee. Nākamās sezonas Knicks sastāvs. Ja Kanters atbrīvojas, tad Knicks ir jāiet pēc Smārta,J.Parkera. PG13 diezin vai var piesaistīt. Geju nezinu vai vajag, par lētu naudu jau var viņu parakstīt, tad vēl Hezonjam dot iespēju, ja Magic viņu negrib.

     [+] [-]

, 2018-05-11 15:27, pirms 8 mēnešiem
ficuks rakstīja: Es jau gara acīm redzu, kā latviešu fani visādi locīs Fizdeila uzvārdu, kad komanda sāks zaudēt..!
Nākamo sezonu var zaudēt, nekas traks. Kā saka trust the process!

     [+] [-]

, 2018-05-11 15:41, pirms 8 mēnešiem
Ta jau tāds Karijs vai Hardens nemaz nav mega zvaigznes... Jo viņi NEMĀK darīt visu

     [+] [-]

, 2018-05-11 16:01, pirms 8 mēnešiem
chubaki rakstīja: Kanters ir jāmaina prom, ja viņš grib jaunu līgumu, tad nepagarināt. Noah iespēlēt, lai pirmajā puslaikā cīnās kādas 15min. Ar Okvinu jāpagarina, bet ne par astronomiskām summām. Tad Lee jāmaina prom kamēr var, tomēr viņam piespēles nav sev 4/4 nespēj izkārtot metienu, ir labs defa, bet tomēr kā 3.nr īsti neatbilst, kamēr 2.Nr pozīcijā ir THJ,Ntilikina. Francis būs labāks defa par Lee. Nākamās sezonas Knicks sastāvs. Ja Kanters atbrīvojas, tad Knicks ir jāiet pēc Smārta,J.Parkera. PG13 diezin vai var piesaistīt. Geju nezinu vai vajag, par lētu naudu jau var viņu parakstīt, tad vēl Hezonjam dot iespēju, ja Magic viņu negrib.
Kanteram nedos jaunu līgumu Knicks.Tā vismaz var noprast pēc pēdējās Milsa vai Perija intervijas.

     [+] [-]

, 2018-05-11 17:13, pirms 8 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Kanteram nedos jaunu līgumu Knicks.Tā vismaz var noprast pēc pēdējās Milsa vai Perija intervijas.
Kanteram ir player option par 18M. Ja viņš viņu izmanto, tad uz trade deadline var būt labs resurss ar iztekošu kontraktu.

     [+] [-]

, 2018-05-11 17:17, pirms 8 mēnešiem
Pirmo sezonu pamēģināsim tikt PO un tad pasapņosim tālāk..

  -1 [+] [-]

, 2018-05-11 17:25, pirms 8 mēnešiem
LA-BOS antifans rakstīja: Kanteram ir player option par 18M. Ja viņš viņu izmanto, tad uz trade deadline var būt labs resurss ar iztekošu kontraktu.
Lai arī Kanters ir labs kaplis un labs komandas biedrs, iespējams arī kā cilvēks, tomēr ar viņu modernajā basī NBA īsti virsotnes nevar sasniegt, jo tomēr viņš prasa diezgan daudz naudas. Gan jau grib vēl lielāku ciparu nekā iepriekš. Tā kā, ja knicks ir veselais saprāts, tad Kanters ir jāmaina vai nav jāpagarina. Vajag kādu spēlētāju, kas spēlētu vairākās pozīcijās. Piemēram Smārts no 1-3, J.Parkers 3-4. Kad KP laistu kā C. Es pat teiktu, ka Bertāns iederētos Knicks, bet vai viņš Knicks ir aktuāls, tas liels jautājums!

     [+] [-]

, 2018-05-12 00:03, pirms 8 mēnešiem
chubaki rakstīja: Lai arī Kanters ir labs kaplis un labs komandas biedrs, iespējams arī kā cilvēks, tomēr ar viņu modernajā basī NBA īsti virsotnes nevar sasniegt, jo tomēr viņš prasa diezgan daudz naudas. Gan jau grib vēl lielāku ciparu nekā iepriekš. Tā kā, ja knicks ir veselais saprāts, tad Kanters ir jāmaina vai nav jāpagarina. Vajag kādu spēlētāju, kas spēlētu vairākās pozīcijās. Piemēram Smārts no 1-3, J.Parkers 3-4. Kad KP laistu kā C. Es pat teiktu, ka Bertāns iederētos Knicks, bet vai viņš Knicks ir aktuāls, tas liels jautājums!
Nu kāds "jāmaina, vai nav jāpagarina"??? Nezini, kas ir player option? Tas ir tā, ka Kanters pasaka es spēlēšu un kašājiet manus 18M.