Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Lietuva izsēta olimpiskā atlases turnīra pirmajā grozā

Rolands Eliņš

Lietuva izsēta olimpiskā atlases turnīra pirmajā grozā
Lietuvas spēlētāji Pasaules kausā. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

FIBA paziņojusi olimpiskās atlases grozus sieviešu un vīriešu turnīriem. Vīriešiem pirmajā grozā izliktas Serbijas, Grieķijas, Lietuvas un Krievijas izlases.

Olimpiskā atlases turnīra grozi noteikti pēc FIBA ranga, kurā Latvijas izlases pozīcija bija nedaudz par zemu, lai tiktu pie iespējas spēlēt šajā turnīrā. Atlases turnīram kvalificējas 16 labākās izlases no Pasaules kausa, neskaitot tās, kuras Pasaules kausā jau nokārtoja sev olimpisko ceļazīmi, kā arī astoņas labākās izlases pēc FIBA ranga, taču ņemot vērā ģeogrāfisko iedalījumu, proti, divas no Eiropas, divas no Amerikas, divas no Āfrikas un divas no Āzijas/Okeānijas.

Visas Eiropas izlases izsētas pirmajos četros grozos, turklāt desmit no 11 Eiropas izlasēm olimpiskajā atlases turnīrā izsētas pirmajos trīs grozos. Vienīgi Vācija ir ceturtajā grozā.

Pirmajā grozā tikmēr ir Serbijas, Lietuvas, Grieķijas un Krievijas izlases. Serbija un Lietuva jau tā nevarēja nonākt vienā grupā, jo abas uzņems pa vienai no četrām apakšgrupām. Vēl OS atlases turnīrus rīkos Horvātija, kas ir trešajā grozā, un Kanāda, kas ir ceturtajā grozā. Šīs izlases attiecīgi nevarēs būt vienā apakšgrupā, turklāt FIBA savā paziņojumā norāda, ka izlozē arī pārējo izlašu sakarā tiks ievērots ģeogrāfiskais princips.

OS atlases turnīru grupu izloze norisināsies 27. novembrī, kad 24 vīriešu izlases tiks sadalītas četrās apakšgrupās, no kurām uz Tokijas olimpiskajām spēlēm brauks tikai grupas uzvarētāja.

27. novembrī tiks veikta arī sieviešu kvalifikācijas turnīru izloze, kurai arī izsēti grozi. Sievietēm gan ir cita kvalifikācijas sistēma, un atlases turnīrā piedalīsies 16 izlases, kuras tiks sadalītas četrās grupās. Uz OS tiks katras apakšgrupas trīs labākās izlases.

Olimpiskās atlases vīriešu turnīra izlašu grozi

1. grozs2. grozs3. grozs4. grozs5. grozs6. grozs
SerbijaČehijaHorvātijaVācijaJaunzēlandeAngola
GrieķijaBrazīlijaTurcijaDominikānaMeksikaTunisija
LietuvaItālijaSlovēnijaVenecuēlaĶīnaSenegāla
KrievijaPolijaPuertorikoKanādaDienvidkorejaUrugvaja

Olimpiskās atlases sieviešu turnīra izlašu grozi

1. grozs2. grozs3. grozs4. grozs
ASVFrancijaJapānaDienvidkoreja
AustrālijaSerbijaBrazīlijaZviedrija
SpānijaĶīnaNigērijaPuertoriko
KanādaBeļģijaLielbritānijaMozambika

Izmantotie resursi:
Seeds confirmed for FIBA Olympic Qualifying...

  -1 [+] [-]

, 2019-11-22 21:53, pirms 3 nedēļām
Kur bļ** Latvija?

  +2 [+] [-]

, 2019-11-22 22:27, pirms 3 nedēļām
rronijs rakstīja: Kur bļ** Latvija?
Toš kartī pazaver! 🤣🤣🤣

  +3 [+] [-]

, 2019-11-22 23:10, pirms 3 nedēļām
rronijs rakstīja: Kur bļ** Latvija?
prasi Šnepam, lol

     [+] [-]

, 2019-11-22 23:56, pirms 3 nedēļām
Ko to 5. un 6. grozu tur vazās līdzi? Tiem tak nav jēgas. Jau 3. grozā nav nekā, ja nu vienīgi sakrī Rus, Pol vienā grupā, tad arī 3.groza komandas var pacīnīties.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-11-23 00:01, pirms 3 nedēļām
Pakaljaa

     [+] [-]

, 2019-11-23 02:25, pirms 3 nedēļām
Saapiigi skatiities uz dazaam izlaseem, kas piedalaas atlasee , zinot, ka Latvija nav te.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja