Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0
Autors: Rolands Eliņš

U20 izlases treneris: "Izkrišana nebūs traģiska, ja ātri izdarīsim secinājumus"

U20 izlases treneris: "Izkrišana nebūs traģiska, ja ātri izdarīsim secinājumus"
Kristaps Zeids. Foto: FIBA

Latvijas U20 basketbola izlases galvenais treneris Kristaps Zeids pēc Eiropas čempionāta pēdējās spēles, kas viņam nesa septīto zaudējumu septiņās spēlēs, portālā Basket.lv citēts, skaidrojot sastāva problēmas un aicinot basketbola sabiedrību pievērst uzmanību jauno basketbolista fiziskās sagatavotības līmenim.

“Trešajā ceturtdaļā devām iespēju pretiniekiem gūt daudz vieglo punktu – tas izšķīra likteni šai spēlei, kas neietekmēja abu komandu likteni," treneris izteicās par spēli pret Serbiju, kurā tika zaudēts ar 50:71, bet pieminētajā trešajā ceturtdaļā - ar 4:22.

"Atkārtošos – mērķis nosargāt vietu A divīzijā nav sasniegts, tātad starts bijis neveiksmīgs un tā ir mana atbildība. Esmu gatavs uzklausīt un pieņemt konstruktīvu kritiku," norādīja Zeids.

"Kaut gan neizdevās izcīnīt uzvaru, emu lepns par spēlētājiem. Daudzi mūs bija norakstījuši jau pirms turnīra, tomēr puiši nepadevās un cīnījās līdz galam. Gāja laukumā ar augstu temperatūru un savainojumiem. Bija gatavi darīt vēl vairāk un, piemēram, Franča Lāča nespēlēšana ar Melnkalni bija treneru lēmums, ņemot vērā viņa veselības stāvokli," paskaidroja Zeids.

"Nenožēloju sastāva izvēli – uz Eiropas čempionātu no pieejamiem spēlētājiem aizbrauca visi, kuri to bija pelnījuši. Gintu Zomerfeldu, Niku Salenieku, Māri Ramani no ierindas izsita savainojumu sekas. Edgars Kaufmanis neatrada kopīgu valodu ar komandu. Varējām aicināt talkā vēl kādu no U19 izlases, bet praksē jau trijiem spēlētājiem bija grūti dažās dienās iekļauties komandas spēlē," Zeids izteicās par sastāva komplektāciju.

"Pozitīvais ieguvums no čempionāta – pieredze visiem spēlētājiem, no kuriem pieciem šis bija pirmais Eiropas čempionāts. Sāpīga, bet vērtīga pieredze, kas, ceru, puišiem palīdzēs kļūt par labākiem basketbolistiem," atzīmēja treneris, kā arī vēlreiz uzsvēra savu iepriekš teikto par basketbolistu fiziskās sagatavotības problēmu. "Viens no galvenajiem secinājumiem – steidzīgi jārīkojas, lai uzlabotu mūsu jauno spēlētāju fizisko sagatavotību. Par to runājuši un runā daudzu jaunatnes izlašu treneri. Nav normāli, ka daudzi izlases kandidāti uz treniņiem ierodas ar neizārstētiem savainojumiem un jau pirmajā nedēļā, darbojoties ar nelielām slodzēm, ārā sāk līst visādas problēmas. Izlases četrās darba nedēļās nevar izdarīt to, kas jāizdara ikdienas darbā daudzu gadu garumā. Gan sporta skolās, gan klubos. Izkrišana no A divīzijas ir sāpīga, taču tā nebūs traģēdija, ja tiks izdarīti pareizi secinājumi.”

Latvijas U20 spēles Eiropas čempionātā

DatumsPretinieksRezultāts
13.07Vācija66:92
14.07Spānija55:78
15.07Horvātija78:90
17.07Lietuva75:114
18.07Melnkalne62:79
20.07Polija68:82
21.07Serbija50:71

Izmantotie resursi:
U20 vīrieši: finišs 16. vietā; viela...


, 2019-07-21 16:17, pirms gada
Piekrītu trenerim par nepietiekamo fizisko sagatavotību. Presingu mūsējo izpildījumā tikpat kā neredzēju, jo tam vajag spēku un izturību.
, 2019-07-21 16:32, pirms gada
Pats treneris jau čīkstēja par sastāvu un fizisko sagatavotību jau no pirmās dienas. Bet 4 nedēļu laikā nekādu uzlabojumu. Skumji, ka tā vietā lai cīnītos par medaļām A divīzijā mēs nākamgad spēlēsim B divizijā. Šodien spēle nožēlojama, treneri sēž un atpūšas, loģiski ka džeki bez emocijām.
, 2019-07-21 16:42, pirms gada
Jā, no plastilīna uzbūvēt triumfa arku nav iespējams, būs vajadzīgs tomēr cits materiāls...
, 2019-07-21 16:53, pirms gada
Vertigo23 rakstīja: Pats treneris jau čīkstēja par sastāvu un fizisko sagatavotību jau no pirmās dienas. Bet 4 nedēļu laikā nekādu uzlabojumu. Skumji, ka tā vietā lai cīnītos par medaļām A divīzijā mēs nākamgad spēlēsim B divizijā. Šodien spēle nožēlojama, treneri sēž un atpūšas, loģiski ka džeki bez emocijām.
Kādas medaļas A divīzijā, ko Tu sapņo? Vienkārši šis ir mazāk talantīgs gads nekā citi, ja nemaldos, tad šis pats gads savā U18 čempī palika 15. vai 16. Taisnība jau saka par to fizuhu, Hārtlijs jau teica, ka hokejā mūsējie jaunie ar mazāk attīstīti tieši fiziskajā sagatavotībā.
, 2019-07-21 17:14, pirms gada
otins rakstīja: Piekrītu trenerim par nepietiekamo fizisko sagatavotību.
kas tas par sviestu?
jau kurš treneris sūdzās par slikto fizisko sagatavotību. tad kas viņi par treneriem - atnāk 10 min pirms spēles un zīmē youtube noskatītas shēmas?
, 2019-07-21 18:10, pirms gada
Daniel rakstīja: kas tas par sviestu?
jau kurš treneris sūdzās par slikto fizisko sagatavotību. tad kas viņi par treneriem - atnāk 10 min pirms spēles un zīmē youtube noskatītas shēmas?
Viņu apstiprināja tikai maija beigās, dažās nedēļās nevar būtiski uzlabot fizisko formu.
, 2019-07-21 18:29, pirms gada
Tikko tepat bija raxts, ka shie dzeki pirms paaris gadiem A grupaa pa medaljaam blieza, tapat kaa serbi. Jeb Sportacentrs sapinies meistaribaa...
Katraa zinjaa, pec cipariem/rezultata, mosh chalji lai jau sak domaat, ko dariis citu, basketaa laikam takaa vairs nevajag kautko megjinat
, 2019-07-21 18:35, pirms gada
Ja treneris ir tukša vieta...tad rezultāts ir atbilstošs!!!
Tukšo salmu kūlējs
, 2019-07-21 19:05, pirms gada
Tie treneri kuri tagad nevarēs sasniegt pozitīvu rezultātu EČ vai PČ uzreiz teiks ka ir problēmas ar fizisko. Nē, nepiekrītu. Es uzskatu ka presingu kaut vai elementāru var iemācit 2-3 treniņos. Zeids neko gudrāku nevar pateikt. Vienas atmazkas
, 2019-07-21 19:07, pirms gada
U-20 neizskatijas tik slikti, un ko nozīmē ka Kaufmanis nevarēja atrast kopīgo valodu komanda? Wtf. Trenerim ir jāmāk risināt problēmas nevis uzreiz mest ārā.
, 2019-07-21 19:14, pirms gada
Trampaliins rakstīja: Tikko tepat bija raxts, ka shie dzeki pirms paaris gadiem A grupaa pa medaljaam blieza, tapat kaa serbi. Jeb Sportacentrs sapinies meistaribaa...
Katraa zinjaa, pec cipariem/rezultata, mosh chalji lai jau sak domaat, ko dariis citu, basketaa laikam takaa vairs nevajag kautko megjinat
No pagājušā gada sudraba komandas U18 čempionātā Rīgā te bija tikai Berķis un Hlebovickis, pie tam Hlebovickis arī gadu atpakaļ bija dziļa rezervē. Te jau ir tas moments, ka mums nav tik lielas rezerves, lai vienlaicīgi sagatavotu U18, U19 un U20 izlases. Vienkārši nav tik daudz meistarīgu spēlētāju, lai pietiktu visiem, pie tam vēl traumas. Sanāca, ka U20 faktiski spēlēja tie, kas "palika pāri". Rezultātu redzam!
, 2019-07-21 19:14, pirms gada
Trenneris, tapec ir Trenneris- vai nu izdoma pareizu planchiku, un vinjam ir dzeki, kas to dabuu gatavu.. Vai arii, ar tiem dzekiem, kaadi nu vinjam ir, arii ieguust rezultatu... Hartlijs stabili pieradija otro versiju hokjii. Ja Basketa trenneri veel aizvien dzivo ar domu, ka vinji ir baigie Guru, tad rekur esam tikusi
, 2019-07-21 19:16, pirms gada
Ko nozīmē "neatrada kopīgu valodu ar komandu"??? Dažās dienās kopš pievienošanās komandai? Vai būs kāds jēdzīgāks skaidrojums, šis nekad nebija dzirdēts un īsti nav saprotams...
, 2019-07-21 21:08, pirms gada
Emmis40 rakstīja: Ko nozīmē "neatrada kopīgu valodu ar komandu"??? Dažās dienās kopš pievienošanās komandai? Vai būs kāds jēdzīgāks skaidrojums, šis nekad nebija dzirdēts un īsti nav saprotams...
Treneris nesaka īsto iemeslu, tādēļ lej ūdeni. Ja jau atskaitīja potenciālo vienu no līderiem, tad var iedomāties, ka bija ļoti vērā ņemams iemesls tam. Vienīgi šo iemeslu publiski treneris negrib teikt.
, 2019-07-21 21:31, pirms gada
Žēl ka izkrītam, bet galvenais laikam izlase nākotnē, kas no šīs izlases varētu papildināt lielo pēc pāris gadiem, Žagars, Berkis? Kas vēl?
Tomēr gandrīz katru gadu kāds parādās
, 2019-07-21 21:53, pirms gada
Robis87 rakstīja: Žēl ka izkrītam, bet galvenais laikam izlase nākotnē, kas no šīs izlases varētu papildināt lielo pēc pāris gadiem, Žagars, Berkis? Kas vēl?
Tomēr gandrīz katru gadu kāds parādās
Atelbauers, Kampuss, Būmeisters. Berķim baigi daudz jāpieliek, jo viņš ir samērā lēns un mazkustīgs un bieži nevarēja iemest pat no groza apakšas.