Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

No "76ers" atlaists Brauns atkāpjas no Austrālijas izlases trenera amata

Rolands Eliņš

No "76ers" atlaists Brauns atkāpjas no Austrālijas izlases trenera amata
Brets Brauns (pa labi) "76ers" komandas vadībā. Foto: AP/Scanpix

ASV basketbola speciālists Brets Brauns iesniedzis atlūgumu Austrālijas Basketbola federācijā, informējot par savu aiziešanu no vīriešu izlases galvenā trenera amata. To viņš pamato ar darba zaudēšanu NBA klubā „76ers”.

Brets Brauns no blāvi izslēgšanas spēles aizvadījušās „76ers” komandas tika atlaists pirms diviem mēnešiem, pavisam īsi pēc Filadelfijas izstāšanās no „play-off”, kad tā ar 0-4 pirmajā kārtā izgāzās pret Bostonu.

Šodien viņš atkāpies arī no Austrālijas izlases trenera amata. Viņam bija paredzēts vadīt Austrālijas izlasi Tokijas olimpiskajās spēlēs, taču tās tika pārceltas uz nākamo vasaru. Austrālijas izlase cerēja uz sava līdera Bena Simonsa palīdzību olimpiskajās spēlēs, un Simonss un Brauns līdz šim sadarbojās Filadelfijas klubā.

Brauns savu aiziešanu no Austrālijas izlases pamato ar to, ka viņa profesionālajā darbībā radušies sarežģījumi un attiecīgi viņš vairs nevar veltīt pienācīgu uzmanību saviem pienākumiem Austrālijas izlasē. Tāpat viņš norāda uz sarežģījumiem ceļošanā pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ.

Brauns jau iepriekš strādājis ar Austrālijas izlasi, bet Filadelfijas basketbola klubu vadīja no 2013. gada. Sagaidāms gan, ka vairāku treneru darbu ar izlasēm ietekmēs NBA kalendāra izmaiņas. Jau šobrīd pilnīgi skaidrs, ka sezona ierastajā laikā (oktobrī) nesāksies, un līgas vadības pēdējās norādes liecina, ka arī decembris ir pārāk optimistiska prognoze. Ja sezona sāksies janvārī, NBA spēlētājiem un treneriem var nebūt iespējas piedalīties olimpiskajās spēlēs, kas paredzētas 2021. gada augustā.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...