Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Gulbis: "Pēdējā nedēļā par Latvijas sieviešu izlasi domāju četras reizes vairāk"

Agris Suveizda

Gulbis: "Pēdējā nedēļā par Latvijas sieviešu izlasi domāju četras reizes vairāk"
Mārtiņš Gulbis kopā ar komandu. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

"Vēlu līdzjutējiem dzīves prieku un daudz smaidu. Mūsu komandā neviens neies laukumā ar domu zaudēt – esmu pārliecināts, ka darīsim visu pēc labākās sirdsapziņas," pirmdien, 11. novembrī, preses konferencē "Elektrum" Olimpiskajā centrā teica Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.

Valdis Voins, LBS prezidents

“Lāčplēša diena ir svētku nedēļas sākums. Arī basketbolā sākas jauns cēliens – “Women`s EuroBasket 2021” kvalifikācijas spēles. Uzdevums viennozīmīgs – sieviešu valstsvienība kvalificējusies finālturnīram astoņas reizes pēc kārtas.

Mārtiņa Gulbja pieredze vīriešu basketbolā nav šķērslis darbam ar sieviešu valstsvienību. Mārtiņš Zībarts, Raimonds Karnītis (Oļģerts Altbergs, Armands Krauliņš) vispirms augstā līmenī strādāja vīriešu basketbolā, tikai vēlāk sākot darbu ar sievietēm.

Ceturtdien, 14. novembrī, rīkosim Latvijas Basketbola savienības biedru kopsapulci un Gada balvu pasniegšanu. Iepriekšējos gados to rīkojām ap 26. novembri, bet šoreiz nolēmām pieskaņot sieviešu valstsvienības spēlei pret Horvātiju. Biļetes nopērkamas Basket.lv . “

Gunta Baško, sieviešu valstsvienības ģenerālmenedžere

“Patīkams satraukums par jaunā kvalifikācijas cikla sākumu. Vairāk atbildības un darbu – sirds nemierīga labā nozīmē. Strādāju, lai meitenes un treneri var koncentrēties darbam. Novēlu visiem labas emocijas un Lāčplēša drosmi!

Šovasar vēl neizskatījām NCAA spēlētāju iespējamo piesaisti kvalifikācijas spēlēm. Atceros savu pieredzi. Toreiz Eiropas čempionāta atlases cīņas notika novembrī un februārī. Kad ieminējos par to “Siena” trenerei, viņa pagrozīja galvu – kas ir Eiropas čempionāts? Domāsim par nākamo gadu.”

Aija Klakocka, sieviešu valstsvienības kapteine

“Gods būt kapteinei – paldies meitenēm par uzticību! Treneris diezgan stingrs. Nebija daudz vietu diskusijām – šķita, ka treniņš ir skaļāks nekā ierasts. Meitenes priecīgas – ieradās ar ļoti pozitīvām emocijām. Koncentrēsimies pirmajām spēlēm.”

Mārtiņš Gulbis, sieviešu valstsvienības galvenais treneris

“Paldies prezidenta kungam par uzticību. Esmu ļoti lepns par meitenēm, kuras ieradušās valstsvienības treniņnometnē. Pārliecinājos, ka viņas vēlas spēlēt. Svarīgākais – būt vienotai komandai ar vienotiem mērķiem. Būšu labākais piemērs.

Oktobrī sarakstā iekļāvām 14 kandidātes, lai novembrī varētu reaģēt. Treneru sapulcē izlēmām, ka uzticēsimies 12 pieejamajām spēlētājām. Par Kitijas Laksas līdzdalību spēlē pret Horvātiju lemsim 14. novembrī – tā ir mūsu neatklātā kārts.

Horvātijai mainījies treneris, tāpēc, gatavojoties spēlei, neizmantosim “Women`s EuroBasket 2019” kvalifikācijas ierakstus. Sekosim jaunajām tendencēm, analizējot pretinieču sniegumu viņu pārstāvētajos klubos. Spēlētājām parādīsim video.

Naktī gulēju slikti. Dēls bija nemierīgs – maziņš, bet zina, ka gatavojos. Sieva Kristīne, braucot uz treniņu, iedrošināja un pauda atbalstu. Viņa zina, ka mana individuālā attieksme pret spēlētājām un izturēšanās laukumā malā ir divas dažādas lietas.

Pirmajā treniņā atšķīrās viena nianse. Kad bumbu izmeta ārā, automātiski nodomāju, ka būs dribls ar garāmgājienu un danks. Tā vietā bija tālmetiens. Citādi īpašu atšķirību nav. Meitenēm sāk parādīties atlētiskums – viņas var izpildīt prasīto.

Svētdien atkārtoju valstsvienības darba vadlīnijas – jābūt skaidriem noteikumiem. Sapulce bija lietderīga – Aija Klakocka komandas balsojumā atkārtoti ievēlēta par komandas kapteini. No Mārtiņa Zībarta gribētu pārņemt mieru. Pagaidām nesanāk, arī LBS prezidents iedeva mandrāžu.

Mūsu spēles stilu būvēsim no aizsardzības. Basketbolā viss sākas no aktīvas aizsardzības – ātrās pārejas, vieglie punkti. Vēlējos sastāvā redzēt debitantes – uzskatu, ka jaunajām spēlētājām jāsper nākamais solis izaugsmē.

Novembra pirmajā nedēļā par izlasi domāju četrkārt vairāk. Ir vēlēšanās un ambīcijas. Ja neesi iekšā par 100%, tātad neesi pārliecināts. Novēlu meitenēm saprast, ko vēlamies sasniegt. Viņām jāizbauda valstsvienības darba process.”

     [+] [-]

, 2019-11-11 15:15, pirms gada
Meitenes Gulbja emociju izvirdumu (vāvelēšanu/psihošanu) var arī nepardzīvot. Būs interesanti pavērot Gulbja pieeju vadot Latvijas sieviešu basketbola izlasi. 😊

     [+] [-]

, 2019-11-11 15:21, pirms gada
"Mārtiņa Gulbja pieredze vīriešu basketbolā nav šķērslis darbam ar sieviešu valstsvienību. Mārtiņš Zībarts, Raimonds Karnītis (Oļģerts Altbergs, Armands Krauliņš) vispirms augstā līmenī strādāja vīriešu basketbolā, tikai vēlāk sākot darbu ar sievietēm."

Tiešām? Raimonds Karnītis (lai vieglas smiltis, Meistar!) kā 1962. gadā pabeidza fizkultūras institūtu, tā arī sāka strādāt pat TTT vecāko treneri (25 gadus!) Altberga vietā, kā treneris vīriešu basketā netika manīts.

  -1 [+] [-]

, 2019-11-11 17:17, pirms gada
Man patika komandas kapteines pozitīvais noskaņojums. Tas laikam no fantastiskā TTT snieguma eirolīgā

     [+] [-]

, 2019-11-11 22:02, pirms gada
Vienkārši Gulbim nebūs. Vēlu veiksmi!