Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

73 gadu vecumā aizsaulē devies iepriekšējais FIBA prezidents Ivans Mainīni

73 gadu vecumā aizsaulē devies iepriekšējais FIBA prezidents Ivans Mainīni
Ivans Mainīni
Foto: AFP / Scanpix

Francūzis Ivans Mainīni, kurš no 2010. līdz 2014. gadam bija Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA), piektdien 73 gadu vecumā miris.

2010. gadā Mainīni tika ievēlēts par FIBA prezidentu, bet pēc četriem gadiem, kad prezidentūras termiņš bija beidzies, Mainīni tika iecelts par Goda prezidentu un Starptautiskā basketbola fonda prezidentu. Tiesa, pagājušā gada izskaņā sliktā veselības stāvokļa dēļ Mainīni amatu atstāja.

Mainīni vadībā norisinājās lielās FIBA organizatoriskās pārmaiņas, apvienojot visu kontinentu nodaļas. Tāpat Mainīni bija viens no pamatlicējiem 3x3 basketbola sistēmas izveidošanai, kas nu jau rezultējusies šī sporta veida iekļaušanā vasaras olimpiskajās spēlēs.

Savulaik Mainīni basketbolā strādāja kā treneris un tiesnesis, piedaloties trīs olimpisko spēļu turnīru tiesāšanā, tostarp bija arbitrs finālspēlēs 1982. un 1988. gadā. 1992. gadā Mainīni tika ievēlēts par Francijas federācijas prezidentu un šajā amatā strādāja nākamos 18 gadus, līdz kļuva par FIBA prezidentu. No 1998. līdz 2001. gadam Mainīni bija FIBA Eiropas nodaļas prezidents.