Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

LBS jautājumu par jauno izlases ģenerālmenedžeri skatīs nākamajā valdes sēdē

Rolands Eliņš

LBS jautājumu par jauno izlases ģenerālmenedžeri skatīs nākamajā valdes sēdē
Edgars Šneps. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Latvijas Basketbola savienība (LBS) jautājumu par vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžera amata kandidātiem sāks skatīt 19.marta valdes sēdē, sarunā ar ziņu aģentūru LETA pauda organizācijas ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Pirms dažām dienām negaidīti par atkāpšanos no Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžera amata pagājušajā pirmdienā sociālajā vietnē "Twitter" paziņoja Artūrs Štālbergs. Sarunā ar aģentūru LETA Šneps norādīja, ka LBS jau īsi pēc abu pušu vienošanās izbeigšanas sasauca Treneru komisijas sēdi, kurā tika vērtēts izlases sniegums nesen notikušajās 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs. Tāpat komisijā tika apspriesta brīvā ģenerālmenedžera pozīcija.

"Treneru kolektīvais viedoklis - komplicētajā sacensību sistēmā valstsvienībai ģenerālmenedžeris ir nepieciešams. Ir vairākas iespējas: organizēt jaunu konkursu, uzrunāt iepriekšējā konkursa dalībniekus vai meklēt jaunu ģenerālmenedžeri citādā veidā," pauda Šneps. "Jautājums par turpmāko rīcību būs 19.martā paredzētās LBS valdes sēdes darba kārtībā."

Šneps arī norādīja, ka Štālberga lēmums bijis gana laicīgs, jo labāk šādus lēmumus pieņemt laika sprīdī, kad tuvākās sacensības vai spēles ir dažu mēnešu attālumā.

"Jebkādas izmaiņas komandas vadībā lietderīgāk veikt, kad līdz nākamajam spēļu ciklam ir relatīvi daudz laika," uzsvēra bijušais Latvijas izlases basketbolists, kurš norādīja, ka neviens kandidāts uz šo amatu vēl nav pieteicies. "Pagaidām oficiāli neviens nav pieteicies. Tāpat nevienu vēl neesam arī uzrunājuši."

Štālberga aiziešanu no izlases ģenerālmenedžera amata pavadīja liela ēna, jo viņš jau pirms spēlēm ar Bosniju un Hercegovinu, kā arī pret Bulgāriju, nevairījās paust skarbu viedokli par nespēlēšanu izlasē. Šajā sakarā nosodījumu no Štālberga saņēma Itālijā spēlējošie Andrejs Gražulis un Ingus Jakovičs, kuri par lēmumu nepalīdzēt valstsvienībai paziņoja dažas dienas pirms paredzētajām spēlēm.

"Nevēlos nodarboties ar vērtēšanu. Ņemot vērā basketbola popularitāti sabiedrībā, tai skaitā valstsvienības tēla un sportisko rezultātu ietekmi uz jauno paaudzi, basketbola sabiedrības pienākums ir katrā spēlē sapulcēt maksimāli labāko sastāvu un katru spēli padarīt par notikumu ar lielo burtu," situāciju komentēja ģenerālsekretārs.

"Lai tas notiktu, sava darba daļa jāpaveic visiem iesaistītajiem - gan LBS darbiniekiem, gan treneriem, gan spēlētājiem un viņu pārstāvjiem. Publiska savstarpēja vainīgo meklēšana neko nerisina."

Zīmīgi, ka šobrīd bez ģenerālmenedžera būtībā ir abas izlases - gan vīriešu, gan sieviešu, jo bērna kopšanas atvaļinājumā ir Gunta Baško, kura pirms trim mēnešiem pasaulē laida meitu. Baško pienākumus valstsvienībā pašlaik pārņēmis LBS Sieviešu izlašu koordinators Edijs Eglītis.

Izmantotie resursi:
LETA

  +9 [+] [-]

, 2020-03-09 16:28, pirms 3 mēnešiem
Man vienīgajam nav skaidrs, kā joprojām mahinators Shneps ir basketbolā, tas tak nav prātam aptverams

  +5 [+] [-]

, 2020-03-09 16:34, pirms 3 mēnešiem
Kad šitas lops atkāpsies pats ?

  +7 [+] [-]

, 2020-03-09 16:36, pirms 3 mēnešiem
Kāds var pateikt man lūdzu beidzot, kada statusā un cik ilgi Šneps ir šeit? Bija taču skaidrs, ka viņš pamet LBS.. Kas notiek?

  +4 [+] [-]

, 2020-03-09 16:48, pirms 3 mēnešiem
BET365 rakstīja: Kāds var pateikt man lūdzu beidzot, kada statusā un cik ilgi Šneps ir šeit? Bija taču skaidrs, ka viņš pamet LBS.. Kas notiek?
Kamēr spēs kaut ko iesūkt, tik ilgi sēdēs

  -1 [+] [-]

, 2020-03-09 17:02, pirms 3 mēnešiem
Vai kandidātos varētu būt, piem., voins, nerips vai kazakēvičs ?

  +2 [+] [-]

, 2020-03-09 17:05, pirms 3 mēnešiem
BET365 rakstīja: Kāds var pateikt man lūdzu beidzot, kada statusā un cik ilgi Šneps ir šeit? Bija taču skaidrs, ka viņš pamet LBS.. Kas notiek?
Nu bet taču turpina strādāt "līdz jaunā ģenerālsekretāra atrašanai".

     [+] [-]

, 2020-03-09 17:36, pirms 3 mēnešiem
Kad mainīs ģenseku?

  +1 [+] [-]

, 2020-03-09 17:45, pirms 3 mēnešiem
BET365 rakstīja: Kāds var pateikt man lūdzu beidzot, kada statusā un cik ilgi Šneps ir šeit? Bija taču skaidrs, ka viņš pamet LBS.. Kas notiek?
Viss notiek pa vecam, tāpēc arī Vējoni iebalsoja, jo tas ir kārtējais vietas aizpildītājs, kuru rausta "pareizie" cilvēki. Tipa ir kaut kas pamainījies, bet patiesībā nekas nav mainījies

  +3 [+] [-]

, 2020-03-09 18:48, pirms 3 mēnešiem
Pilnīgi pretīgi uz to rožu skatīties

  -2 [+] [-]

, 2020-03-09 19:41, pirms 3 mēnešiem
atceros laikus, kad Šneps spēlēja izlasē
tagad,ja var ticēt komentāriem/ekspertiem, maitā LV basketbolu?!(...)

  +2 [+] [-]

, 2020-03-09 20:40, pirms 3 mēnešiem
.............. rakstīja: atceros laikus, kad Šneps spēlēja izlasē
tagad,ja var ticēt komentāriem/ekspertiem, maitā LV basketbolu?!(...)
Es arī atceros. Bet cilvēki sabojājas. Diemžēl. Tik daudz kļūdu, sliktu lēmumu un neizdarību visus pēdējos gadus...

  -1 [+] [-]

, 2020-03-10 09:32, pirms 3 mēnešiem
kramblers rakstīja: Man vienīgajam nav skaidrs, kā joprojām mahinators Shneps ir basketbolā, tas tak nav prātam aptverams
tad kad cilveks atdeva visu savu veselibu izlasei tad bija labi bet tagad redz mahinators ......

     [+] [-]

, 2020-03-10 11:09, pirms 3 mēnešiem
abs-1982 rakstīja: tad kad cilveks atdeva visu savu veselibu izlasei tad bija labi bet tagad redz mahinators ......
Kādu veselību viņš atdeva?Vienmēr bijis ''sačoks''.Glumjš purns tam tipam, bet tur ar tādiem purniem daudzi

  -1 [+] [-]

, 2020-03-10 12:53, pirms 3 mēnešiem
john_isner_110096780324187 rakstīja: Kādu veselību viņš atdeva?Vienmēr bijis ''sačoks''.Glumjš purns tam tipam, bet tur ar tādiem purniem daudzi
visas lielakas traumas vinjam bija tieshi ieksh izlases spelem taka piever savu p...i ja nizini par ko iet runa

     [+] [-]

, 2020-03-10 14:14, pirms 3 mēnešiem
kramblers rakstīja: Man vienīgajam nav skaidrs, kā joprojām mahinators Shneps ir basketbolā, tas tak nav prātam aptverams
Prasi tiem, kas par Vējoni balsoja...

     [+] [-]

, 2020-03-10 22:54, pirms 3 mēnešiem
abs-1982 rakstīja: visas lielakas traumas vinjam bija tieshi ieksh izlases spelem taka piever savu p...i ja nizini par ko iet runa
Klausos,Šef. Esmu nobijies un aizveru savu kaut ko,ko nu tu gribēji. Nezināju, ka mans koments Tevi aizskars personīgi,piedod. Jūs laikam ar Šnepa kungu vienā solārijā sauļojaties, vai arī briolīnu no vienas burciņas matos smērējat,ja jau tikjūtīgi uztver.
Vispār jau es Šnepa kungu zinu kādu ilgāku laiku,lai varētu arī kaut ko zināt un spriest. Bet spriežot pēc Tava nika, Tu tad vēl bērnudārzā gāji. Un vispār, iemācies latviski izteikties, jo RUNA NEKUR NEVAR IET. Tai nav kāju.