Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Kastēlss pēc 13 gadiem amatā atstāj Beļģijas galvenā trenera posteni

Andrejs Siliņš

Kastēlss pēc 13 gadiem amatā atstāj Beļģijas galvenā trenera posteni
Edijs Kastēlss
Foto: AFP / Scanpix

13 gadus pavadījis Beļģijas basketbola izlases galvenā trenera amatā, beļģu speciālists Edijs Kastēlss nolēmis atstāt posteni pēc komandas vājā snieguma Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Kastēlss izlases galvenā trenera pienākumus pārņēma 2005. gadā un sešus gadus vēlāk ieveda komandu Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi kopš 1993. gada. Kastēlsa vadībā beļģi piedalījušies pēdējos četros "EuroBasket" finālturnīros pēc kārtas.

Labākais Beļģijas sasniegums Kastēlsa vadības laikā ir devītā vieta 2013. gada čempionātā Slovēnijā. Latvija un Beļģija savā starpā tikusies regulāri - pēdējos trijos finālturnīros pēc kārtas. 2013. gadā tieši Beļģija ar uzvaru pār Latviju aizšķērsoja ceļu latviešiem uz ceturtdaļfinālu. 2015. gada čempionātā Rīgā beļģi zaudēja Latvijai grupu turnīrā, un tas pats notika arī pagājušā gada turnīrā Stambulā.

57 gadus vecais Kastēlss, kurš trīsreiz kļuvis par Beļģijas čempionu un trīsreiz atzīts par Beļģijas gada labāko treneri, janvārī parakstīja līgumu ar Beļģijas līgas klubu "Leuven Bears" un turpinās tajā veikt galvenā trenera pienākumus arī nākamajā sezonā.

2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas ciklu Beļģija jau noslēgusi. Aizvadītās sezonas laikā beļģi divreiz zaudēja Francijai un pa reizei piekāpās arī Krievija un Bosnijai. Vasaras logā jūnija beigās vēlreiz piedzīvots zaudējums pret Krieviju, savukārt.jūlija sākumā izcīnīta goda uzvara, saspringtā galotnē pārspējot Bosniju un Hercegovinu.

Beļģija ar vienu uzvaru un pieciem zaudējumiem palika pēdējā ceturtā un otrajai kārtai nekvalificējās. Jauna galvenā trenera vadībā beļģiem nākamais uzdevums būs kvalificēšanās 2021. gada Eiropas čempionātam. Rudenī uz ziemā Beļģijai jāspēlē pret Portugāli un Islandi, un tikai grupas uzvarētāja kvalificēsies nākamajai kārtai.

     [+] [-]

, 2018-07-08 21:53, pirms 9 mēnešiem
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> sisisa.tk