Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Blūms: "Valstsvienība pāraugusi līmeni, lai treneri izvēlētos pa draugam"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Blūms: "Valstsvienība pāraugusi līmeni, lai treneri izvēlētos pa draugam"
Jānis Blūms valstsvienības treniņā 2019. gada 5. augustā. Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

"Jāapzinās, ka eksperimentiem nav laika. Jāspēlē tiem, kuri ir gatavi un nobrieduši. Par kļūdām jau samaksājām un zinām, kā nevajag darīt," pirmdien, 5. augustā, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kapteinis Jānis Blūms.

“Rytas” arēnā Viļņā visur var atrast latviešu atstātās pēdas. Jānis Blūms un Roberts Štelmahers 2007. gada sezonā, pārstāvot “avīžniekus”, veica vairākus kopīgus ierakstus – sasniedza ULEB kausa finālu un, neraugoties uz zaudējumu pret “Real Madrid”, nodrošināja kluba atgriešanos Eirolīgā.

Divpadsmit gadus vēlāk Blūms un Štelmahers atkal apvienojušies vienā komandā. Šoreiz mērķis ir kvalificēšanās “EuroBasket 2021” finālturnīram. Ceļš uz Berlīni jau sācies – pirmdien galvenais treneris, vingruma treneris Oskars Ernšteins un 14 basketbolisti vienojās kopīgam darbam.

Kādas lietas treneris Štelmahers varētu ieviest valstsvienībā?
Roberts bija spēlētājs-uzvarētājs. Izcīnījis vairākus nozīmīgus titulus gan kā basketbolists, gan treneris. Viņš zina, kā uzvarēt. Manuprāt, trenerim tas ir pats galvenais.

Statuss ir mainījies. Valstsvienība pāraugusi līmeni, lai treneri izvēlētos “pa draugam”. Šovasar bija ļoti nopietna atlase –trīs mēnešos tika aptaujāti daudzi Eiropas treneri, noskaidrots viņu viedoklis. Nonācām pie secinājuma, ka labākais ir vietējais treneris. Tagad jāsāk strādāt.

Kas raksturo trenera filozofiju?
Disciplīna un uzvarētāja gars.

Kādā formā pašlaik esi?
Divus trīs mēnešus visi spēlētāji varēja darboties brīvākā režīmā. Cik esmu runājis ar čaļiem – visi trenējās, vēloties kļūt labāki.

Cik liela bija trenera loma, tev nolemjot turpināt spēlēt valstsvienībā?
Atkārtošu preses konferencē teikto – mana pozīcija nav mainījusies 20 gadus. Ja treneris uzskatīs, ka man jāiet laukumā un jāpalīdz – es iešu. Ja vajadzēs, sēdēšu uz soliņa. Jāapzinās, ka nav laika eksperimentiem. Jāspēlē tiem, kuri ir gatavi un nobrieduši. Par kļūdām jau samaksājām. Zinām, kā nevajag darīt.

Latvijas basketbolā kopumā nepieciešamas izmaiņas. Neskaitot vīrus, arī sieviešu valstsvienībai nebija labākais gads. Nedrīkst būt tā, ka vienlaikus krīt ārā gan U20 jaunieši, gan U18 juniori, bet U19 izlasei ir tikai viena uzvara. Iespējams, ka nepieciešamas jaunas asinis – lai federācija lemj.

Vai spēlētāji pēc Pasaules kausa kvalifikācijas sanāca un pārrunāja notikušo?
Visi esam profesionāļi. Sapratām, kas neizdevās – katrs pats izanalizēja savas kļūdas. Šobrīd jāuzticas Robertam un jāstrādā.

Vai sarunas ar VEF turpinājās ilgi? Varbūt pie kopsaucēja izdevās nonākt salīdzinoši ātri?
Ārzemēs esmu nospēlējis 15-16 gadus. Bērni izauguši – ja būtu par viņiem vairāk jāparūpējas, iespējams, vēl padomātu. Bija varianti Krievijā un Itālijā, taču prioritāte – sarunas ar VEF. Ja varu vienoties, spēlēšu mājās. Papildu arguments – Čempionu līga, turnīrs, kurā neesmu spēlējis. Līgums noslēgts pēc formulas 1+1.

Galvenais treneris aicināja uz Tallinu?
Ja būtu aicinājis, izskatītu iespēju. Kopā ar Robi esmu daudzus gadus spēlējis izlasē, arī “Lietuvos rytas”.

Minēji, ka pirms 12-13 gadiem kopā spēlējāt Viļņā. Kas palicis atmiņā no tā laika?
Lielas uzvaras. Iekļuvām ULEB kausa finālā un izcīnījām tiesības spēlēt Eirolīgā, kā arī uzvarējām Baltijas basketbola līgā.

  -4 [+] [-]

, 2019-08-06 00:14, pirms 4 mēnešiem
Bet atkal tak ir pa draugam. Lēts savējais. Cerams, ka nenograbēs.

  +6 [+] [-]

, 2019-08-06 01:03, pirms 4 mēnešiem
Visu cienu par Blūma attiekami pret izlasi, bet šitais "Atkārtošu preses konferencē teikto – mana pozīcija nav mainījusies 20 gadus. Ja treneris uzskatīs, ka man jāiet laukumā un jāpalīdz – es iešu. Ja vajadzēs, sēdēšu uz soliņa" , galīgi neiet kopā ar viņa teikto par Vecvagaru - to ka vińu nomarinēja uz soliņa un viņš būtu varējis palīdzēt laukumā daudz vairāk (intervija sporta avīzei pēc neveiksmīgās PČ atleses.

  -3 [+] [-]

, 2019-08-06 01:14, pirms 4 mēnešiem
mikslis rakstīja: Visu cienu par Blūma attiekami pret izlasi, bet šitais "Atkārtošu preses konferencē teikto – mana pozīcija nav mainījusies 20 gadus. Ja treneris uzskatīs, ka man jāiet laukumā un jāpalīdz – es iešu. Ja vajadzēs, sēdēšu uz soliņa" , galīgi neiet kopā ar viņa teikto par Vecvagaru - to ka vińu nomarinēja uz soliņa un viņš būtu varējis palīdzēt laukumā daudz vairāk (intervija sporta avīzei pēc neveiksmīgās PČ atleses.
Acīredzami cer, ka uz soliņa nesēdēs. Lai gan labāk būtu kāris čības uz nagliņas.

  -2 [+] [-]

, 2019-08-06 01:18, pirms 4 mēnešiem
https://www.delfi.lv/sports/news/fu...

Patiesība nāk gaismā!Gorkšs malacis!!!
Slēpts komentārs: Džonijs Bī

  +8 [+] [-]

, 2019-08-06 06:22, pirms 4 mēnešiem
Nevajag te Blūmu aplikt! Viņš vēl grib spēlėt izlasē, arī acis viņam deg. Un tas ir ļoti svarīgi.
Slēpts komentārs: aldens

 +10 [+] [-]

, 2019-08-06 07:49, pirms 4 mēnešiem
Džonijs Bī rakstīja: Blūmu laikam ar varu nāksies izspert no izlases, paškritika puikam laikam neeksistē..
Ja ne Blūma solo pret Slovēniju, tad izlase no PČ cerībām būtu atvadījusies ātrāk.

Tas bija absurda kalngals turpmākajās divās spēlēs viņu vispār nelaist laukumā!

  +1 [+] [-]

, 2019-08-06 09:08, pirms 4 mēnešiem
Blūms ir jābūt izlase kapteinis ir vajadzīgs šai izlasei.

  +5 [+] [-]

, 2019-08-06 10:09, pirms 4 mēnešiem
Blūmu vajag iecelt Šnepa vietā!

  -1 [+] [-]

, 2019-08-06 10:33, pirms 4 mēnešiem
Blumam laiks uz pansionatu doties.

  -3 [+] [-]

, 2019-08-06 12:08, pirms 4 mēnešiem
Meža_briesmonis rakstīja: Ja ne Blūma solo pret Slovēniju, tad izlase no PČ cerībām būtu atvadījusies ātrāk.

Tas bija absurda kalngals turpmākajās divās spēlēs viņu vispār nelaist laukumā!
Jā, nu tagad atcerēsimies un pieminēsim viena viduvēja spēlētāja mūža spēli, kamēr šis varēs kājas pavilkt.. Pie tam, pats saka, ka pietiks visu pa draugam, bet redz, uz pašu tas neattiecās.. nožēlojams tips, kurš neprot ar godu aiziet..

  +1 [+] [-]

, 2019-08-06 12:47, pirms 4 mēnešiem
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Acīredzami cer, ka uz soliņa nesēdēs. Lai gan labāk būtu kāris čības uz nagliņas.
Varbūt velc paralēles ar Baško? Tā tiešām bija aizsēdējusies! Blūms tomēr domāju varētu noderēt. Kvalifikācijā noteikti kad labākie nav pieejami!

     [+] [-]

, 2019-08-06 14:07, pirms 4 mēnešiem
Alpaville rakstīja: Varbūt velc paralēles ar Baško? Tā tiešām bija aizsēdējusies! Blūms tomēr domāju varētu noderēt. Kvalifikācijā noteikti kad labākie nav pieejami!
Var jau būt. Cerams tikai, ka Blūmam izlase nebeigsies tāpat kā Janičenokam.

     [+] [-]

, 2019-08-06 16:08, pirms 4 mēnešiem
Meža_briesmonis rakstīja: Tas bija absurda kalngals turpmākajās divās spēlēs viņu vispār nelaist laukumā!
Paldies Vecvagaram par to!😡😡😡