Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2929, Did:0, useCase: 0

Voins: "No mūsu puses izdarījām visu, lai Šteinberga spēlētu Eiropas čempionātā"

Agris Suveizda

Voins: "No mūsu puses izdarījām visu, lai Šteinberga spēlētu Eiropas čempionātā"
Valdis Voins. Foto: Oksana Džadana/F64

2019. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta astoņas labākās komandas ceturtdien Belgradā aizvada ceturtdaļfināla spēles, bet Latvijas valstsvienībai sezona beidzās trešdien vakarā. Vasaras darba cikla noslēguma pasākumā Latvijas Basketbola savienības vadība pateicās treneru kolektīvam un spēlētājām par ieguldīto darbu, pārrunāja veiksmes un neveiksmes, kā arī runāja par nākotni. Eiropas čempionāta pēcgarša, izdarītais un vēl darāmais – savienības mājaslapā notikušo komentē LBS prezidents Valdis Voins.

- Tūlīt pēc neveiksmīgās astotdaļfināla spēles preses konferencē jau nācās atbildēt uz jautājumu – vai bija vērts rīkot Eiropas čempionātu, kas sagādājis finansiālas problēmas un sportiski nav bijis veiksmīgs. Šī tēma sociālajos tīklos tiek cilāta vēl un vēl, tāpēc atkārtošanās nebūs lieka – kāpēc pirms diviem gadiem LBS cīnījās par rīkošanas tiesībām?
- Iniciatīva rīkot Eiropas čempionātu nebija improvizācija. 2015. gada vasarā pēc Eiropas čempionāta, kurā ar labu sastāvu galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā tomēr neizkļuvām no grupas un pēc kura bija skaidrs, ka komandā notiks pārmaiņas, LBS izstrādāja sieviešu basketbola programmu nākamajam olimpiskajam ciklam. Īsumā plāns bija šāds: apvienojot visus spēkus, 2016. gadā jāizcīna tiesības startēt 2017. gada Eiropas čempionātā, kur jaunās basketbolistes varētu gūt labu pieredzi un 2019. gadā varētu reāli iesaistīties cīņā par ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Iegūt tiesības rīkot Eiropas čempionātu bija svarīgi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, savā laukumā ar mūsu līdzjutēju atbalstu palielinās iespēja sasniegt sportiskos mērķus. Otrkārt, vairākas perspektīvās basketbolistes (Kitija Laksa, Kate Krēsliņa, māsas Strautmanes) kvalifikācijas spēļu laikā nebija pieejamas, jo studēja vai (turpina to darīt) ASV. Rīkotājiem garantētā vieta finālturnīrā pasargāja no sportiskajiem riskiem, dodot iespēju veidot komandu bez lieka stresa. Treškārt, pēc desmit gadu pārtraukuma vēlējāmies sagādāt arī šīs paaudzes basketbolistēm iespēju Eiropas čempionātā spēlēt savās mājās, vienlaikus pievēršot papildus uzmanību sieviešu basketbolam. Ceturtkārt, LBS jau kopš 2007. gada regulāri rīko lielos starptautiskos turnīrus, dodot savu ieguldījumu Latvijas un Rīgas starptautiskā tēla veidošanā un tūristu piesaistē. Šai ziņā Eiropas sieviešu čempionātam nebija tik liela potenciāla, kā, piemēram, "EuroBasket2015", tomēr sadarbību ar Zviedrijas federāciju uzskatu par veiksmīgu, un uz čempionātu atbrauca arī viesi no citām dalībvalstīm.

- Kāda ir sajūta tagad, kad čempionāts pārcēlies no Rīgas uz Belgradu?
- Sportiskajā ziņā olimpiskā cikla sākumā valstsvienība “plānu” pārpildīja – 2017. gadā Eiropas čempionātā tika izcīnīta 6. vieta un ceļazīme uz Pasaules kausa izcīņu. Otrā daļa nepiepildījās, tāpēc gandarījuma nav un nevar būt. Saprotu līdzjutēju emocijas, taču basketbola vidē svarīgi nošķirt subjektīvas kļūdas un neizdarības no objektīvām problēmām, kurām vajadzīgs ilgs un pacietīgs risinājums.

- Par sportiskajiem aspektiem runāsim mazliet vēlāk. Bet organizatoriski? LBS jāaizņemas nauda, lai nosegtu tēriņus…
- Pieredze sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Nacionālo sporta padomi, arī valdības pārstāvjiem – komunikācijas trūkums, atteikšanās no solījumiem, lietišķo argumentu ignorēšana, atsaukšanās uz naudas trūkumu un tūlīt sekojoša citu, zemāka ranga, sacensību atbalstīšana –, manuprāt, liecina par trūkumiem lēmumu pieņemšanas sistēmā vai, iespējams, tās absolūtā trūkumā. Lielajā politikā tikko ienākušie politiskie spēki sola sistēmu sakārtot, taču praksē izskatās, ka ar “sakārtošanu” pagaidām tiek saprasta manipulēšana ar naudas plūsmām, nevis vēlme un spējas pārredzēt visu sporta saimniecības “laukumu” un rīkoties, saskaņā ar ekonomisko loģiku un sabiedrības ilgtermiņa interesēm. Čempionāta plānotajā budžetā iezīmējies apmēram 200 000 EUR deficīts. Reālos skaitļus zināsim, kad būs saskaitīti visi izdevumi un ieņēmumi. Visas saistības ar sadarbības partneriem LBS nokārtos. Tikko Rīgā parakstījām aizdevuma līgumu ar Starptautisko Basketbola federāciju un šodien arī saņēmām daļu no nepieciešamajiem līdzekļiem.

- Valdības pārstāvji vairākkārt ieteica izmantot "EuroBasket2015" nopelnītos līdzekļus, atsakoties no idejas par jaunatnes izlašu treniņcentra būvniecību. Kāpēc atteicāties to darīt?
- No plāna tikt pie sava jaunatnes izlašu treniņcentra neatkāpsimies. Basketbola infrastruktūras Rīgā katastrofāli trūkst. Kaut arī basketbolu mēdz dēvēt par nacionālo sporta veidu, sporta bāzu stāvoklis par to neliecina – Rīgā pēdējā laika garam atbilstoša basketbola zāle uzcelta 1962. gadā, kad atklāja “Daugavas” sporta namu. LBS viena nevar šādu centru uzcelt, taču varam izstrādāt projektu un uzturēt šo tēmu, līdz atradīsim konstruktīvu risinājumu. Parādu atdosim vairāku gadu laikā. Dažas programmas nāksies optimizēt, bet rīkosimies tā, lai neciestu sportiskās intereses. Nebūs vienkārši, bet izdarīsim.

- LBS ir mīnusos, bet valsts?
- Neatkarīgu ekspertu veiktie ekonomiskie aprēķini pēc IZM apstiprinātās metodikas, ar kuriem iepazīstinājām Nacionālo sporta padomi, liecina, ka valsts nodokļos no saimnieciskās darbības, kas tieši saistīta ar čempionāta rīkošanu, savus ieguldījumus atgūst ar uzviju. Pat gadījumā, ja mums būtu piešķirti papildus prasītie līdzekļi. Manuprāt, nav normāli, ka Eiropas čempionāts vienā no populārākajiem sporta veidiem pasaulē ir izdevīgs valstij, taču beidzas fiskāli negatīvi sabiedriskai organizācijai LBS, kurai, turklāt, nodokļu politikas izmaiņu dēļ būtiski pasliktinātas iespējas piesaistīt privātos līdzekļus.

- Viens no jebkādu sacensību veiksmes indikatoriem – spēļu apmeklētība. Tā bija plānotā līmenī, labāka vai sliktāk?
- Plānojām piesardzīgi un trāpījām diezgan precīzi.

- 2009. gadā Rīgā tika sasniegts joprojām nepārspēts Eiropas sieviešu čempionātu rekords, kam šoreiz neizdevās ne tuvoties. Kāpēc?
- Sportiskā ziņā 2009. gadā komanda bija “skaļāka” – Eiropas labākā basketboliste Anete Jēkabsona-Žogota, Eiropas zvaigznes Gunta Baško, Zane Tamane. Bija uzvaru sērija pārbaudes spēlēs un ļoti veiksmīgs Eiropas čempionāta sākums Liepājā, saceļot lielu ažiotāžas vilni. “Arēnā” skatītāju skaits auga ar katru spēli, piedevām vēl ceturtdaļfināls, turklāt ar Krieviju. Diemžēl arī toreiz pēc neveiksmes nākamajā dienā svarīgā cīņā par tikšanu uz pasaules čempionātu tribīnes bija tukšas.

- Varbūt šoreiz pietrūka mārketinga kampaņas vēriena?
- Mārketingā līdzekļu nekad nebūs par daudz, bet ieguldīt var tikai to, kas ir. 2009. gadā čempionātā valsts finansiālais ieguldījums vien bija lielāks par trim miljoniem latu. Šoreiz jau labi zināmo iemeslu dēļ darbojāmies ekonomiskā režīmā, cenšoties izmantot iespējas, kas neprasīja lielus līdzekļus. Uzrunājām LBS biedrus – sporta skolas un basketbola centrus. Iesaistījām mediju partnerus un izmantojām mūsu sociālos tīklus. “TTT Rīga” veiksmīgā sezona Eirolīgā bija kāpinājusi interesi par sieviešu basketbolu, bet risku palielināja čempionāta norises laiks – pēc Jāņiem daudzi jau dzīvo atvaļinājuma un zaļumu noskaņās.

Konkrētajā situācijā kopējie skaitļi – vidēji apmēram 3000 skatītāju spēlē – manuprāt, ir normāls rādītājs. Un lieku reizi ilustrē basketbola infrastruktūras problēmu Rīgā – “Arēna” ir pārāk liela, bet “normāla” izmēra zāles skatītājiem nav. Tādas projekts gada sākumā, pretēji ilgstoši solītajam, ar ierēdņu vieglu roku tika svītrots no “Daugavas” stadiona rekonstrukcijas projekta. Ciešam ne tikai mēs – visas sporta spēles.

- Viens no iespējamiem mīnusiem – labu ziņu trūkums gatavošanās laikā. Bija gan neskaidrības par finansējumu, gan ziņas par valstsvienībai iepriekšējos gados svarīgu basketbolistu nespēlēšanu. Pievēršamies sportiskajam aspektam – vai tika izdarīts viss iespējamais, lai valstsvienība savā laukumā būtu labākajā iespējamā sastāvā?
- Sastāva izvēli, protams, ietekmēja objektīvi iemesli. Jau kopš rudens zinājām, ka savainojuma dēļ nevarēs spēlēt Kitija Laksa. Pavasarī nāca ziņa, ka Gunta Baško liek punktu profesionālās spēlētājas karjerai. Pie šiem “jaunumiem” pierast bija laiks. Diemžēl bija arī nepatīkami pārsteigumi – Aijas Putniņas savainojums, kas viņai liedza piedalīties čempionātā, un Kristīnes Vītolas trauma pirmās spēles pirmajā ceturtdaļā. Visu cieņu trenerim Zībartam, kurš nav mēģinājis savu atbildību novelt uz ārkārtējiem apstākļiem. Bet skaidrs, ka ar Kristīnes trūkums bija ļoti nepatīkams pārsteigums ar daudzpusīgām negatīvām sekām. Visā pārbaudes spēļu ciklā viņa bija viena no komandas atslēgas spēlētājām.

- Nespēlēja arī Anete Šteinberga. Vai tika izdarīts viss iespējamais, lai viņa piedalītos?
- Konkrētajā situācijā – manuprāt, jā. Bija vairākas sarunas dažādā sabiedrībā, bija individuālas sarunas ar spēlētāju un treneri. Arī pats personīgi tikos ar Aneti. Neieslīgšu sīkumos un negrasos meklēt vainīgos, bet, veidojot komandu ir svarīgi savstarpēji ievērot norunātas robežas. Ja par tām vienoties neizdodas, pierunāšana neko labu nedos. Vēlēšanās spēlēt komandā ir dzelžains priekšnoteikums, lai būtu panākumi. Ja tās kādā brīdī nav, labāk ņemt pauzi. Nevelku paralēles, jo situācijas ir atšķirīgas, bet spilgtā Ukrainas izlases līdere Alīna Jagupova ar savu komandu ne reizi nav iekļuvusi Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Sāpīgi, bet nedramatizēsim šo situāciju. Iepriekš dažos Eiropas čempionātos nespēlēja Anete Jēkabsone un Gunta Baško, kuras pēc pauzes veiksmīgi atgriezās. Skatāmies uz priekšu.

- Kādu atzīmi valstsvienība pelnījusi par startu "EuroBasket2019"?
- Neesmu skolotājs, kurš liek atzīmes. Par komandas sniegumu un rezultātu runās Treneru komisijā un LBS valdē. Formālais novērtējums būs, bet galvenā ir tā atzīme, ko sev ieliek pati komanda. Skaidrs, ka gandarījuma par rezultātu nav ne spēlētājām, ne treneriem, jo visi gribēja tikt uz Tokiju un šis mērķis nav sasniegts. Bet sarunās pēc čempionāta neskanēja savstarpēji pārmetumi – ir vēlme revanšēties.

- Pēc pēdējās spēles jau uzsvērāt, ka LBS nav bijušas pretenzijas pret treneru darbu. Patiesi?
- Mārtiņa Zībarta vadībā komanda abos Eiropas čempionātos nospēlēja labāk nekā 2013. un 2015. gadā, turklāt abos tika augstāk, nekā Latviju vērtēja pirmsstarta prognozēs. Pozitīvi arī tas, ka komandā bija ļoti labs mikroklimats un bijām konkurētspējīgi, par spīti robiem sastāvā. Kļūdas bija un būs, tāpat kā kļūdas bijušas tiem ekspertiem, kuri paši bijuši treneri, bet tagad mēdz nesaudzīgi komentēt situāciju, nepārzinot nianses, un prasīt, lai valstsvienības treneri mēneša laikā izlabo kļūdas spēlētāju sagatavotībā, kas pielaistas iepriekšējos desmit gados… Nedomāju, ka tas ir pareizi un konstruktīvi. Kamēr esmu prezidents, neesmu jaucies treneru ikdienas darbā. Vērtēju tikai rezultātus, kas, atkārtošos, Zībarta laikā bijuši labāki, nekā iepriekš. Taču trenerim līgums ir beidzies, viņš pateicis, ka neturpinās darbu, tātad LBS jādomā par viņa pēcteci.

- Kā tas tiks darīts?
- Galvenā iniciatīva procesa virzīšanā būs valstsvienības ģenerālmenedžerei Guntai Baško, no kuras gaidām priekšlikumus. Protams, uzklausot Treneru komisijas viedokli un aizstāvot kandidatūru valdē. Manuprāt, vienam no galvenajiem kritērijiem jābūt speciālista prasme saliedēt komandu un maksimāli izmantot ne visai lielos resursus.

- Profesionālu vērtējumu par komandas sportiskā snieguma niansēm čempionātā gaidīsim no Treneru komisijas. Bet treneris Zībarts vērsis uzmanību arī uz objektīvām problēmām, piemēram, nelielo profesionālo spēlētāju skaitu Latvijā.
- Statistika nemelo, taču arī iepriekš tā nav bijusi citāda. Valstsvienības reālo potenciālu nosaka spēlētāju pozīcijas starptautiskajā darba tirgū. Kvantitatīvi konkurentēm resursu bija un ir vairāk, bet kvalitatīvi mūsu līderes spēlē labās komandās, piedevām “TTT Rīga” šosezon Eirolīgā veiksmīgi spēlēja ar latvisku sastāvu. Tikai drošības rezerves gan nav tik plašas kā konkurentēm. Te vēlreiz pieskaršos Šejas Pedijas tēmai. Elīna Dikaioulaku aizvadīja ļoti labu Eiropas čempionātu, bet jau ilgi pirms čempionāta bija skaidrs, ka pretinieces vērsīs lielu spiedienu pret viņu un vēl vienas augstākas klases spēlētāja aizsardzības līnijā būtiski paplašinātu komandas potenciālu. Mūsu gadījumā Latvijas politiķi neatbalstīja naturalizācijas ideju, atsaucoties uz politiskiem un emocionāliem argumentiem. Diemžēl čempionāta laikā tikpat kā nevienu no aktīvajiem “cīnītājiem” neredzēju tribīnēs, atbalstot Latvijas valstsvienības spēlētājas. Jā, varu piekrist, ka juridiskā ziņā pašreizējais veids, kā risināt šo jautājumu – uzņemšana Latvijas pavalstniecībā “par īpašiem nopelniem” –, nav visai loģisks, jo grūti runāt par nopelniem avansā. Bet šī problēma periodiski aktualizējas jau kopš neatkarības atjaunošanas un izvairīšanās to atrisināt juridiski korektā veidā par likumdevējiem neko labu neliecina.

- Kritiķu vidē izskanēja pārmetums, ka LBS, izvirzot naturalizācijas ideju, vēlas nomaskēt savu neizdarību un rotāties svešām spalvām. Ko atbildēsiet?
- FIBA noteikumi atļauj viena naturalizēta spēlētāja līdzdalību katrā valstsvienībā, un šo iespēju nekautrējas izmantot spēlētāju resursu ziņā nesalīdzināmi bagātākas valstis, ieskaitot Spāniju. Arī vīriešu valstsvienības spēlēs ar Slovēnijas un Melnkalnes izlasēm rezultāti, ļoti iespējams, būtu citādi, ja pretiniekiem nebūtu palīdzējuši amerikāņi. Mēs šo sistēmu neizdomājām, bet, ja starptautiskajā basketbolā tāda tā ir – spēlēšana pēc noteikumiem nebūtu noziegums. Nelolosim ilūzijas – ekonomiskā situācija nerada priekšnoteikumus plašas profesionālu klubu sistēmas izveidei Latvijā. Jā, potenciāli varam labāk izmantot augstskolu iespējas, taču RSU komandas piemērs jau rāda, ka studentēm prioritāte ir mācības un basketbols tiek pakārtots. Arī tā var sasniegt labus rezultātus pat Baltijas līmenī, taču nav piemēru, kas apliecinātu iespēju izaugt līdz valstsvienības līderu līmenim.

Latvijas realitātei atbilst “TTT Rīga” piramīdas stiprināšana, jo iespējai spēlēt Eirolīgā ir ilgtermiņa efekts. Jācenšas TTT pulcināt labākās jaunās spēlētājas un tās, kuras atgriežas no mācībām ASV, jo Latvijā pret mūsu talantiem izturēsies saudzīgāk un palīdzēs attīstīties labāk, nekā to darīs nežēlīgajā starptautiskajā basketbola darba tirgū. Un – iespējams, jāpārskata prioritātes jaunatnes basketbolā. Pēdējos gados esam pamatoti lepojušies ar meiteņu izlašu labajiem rezultātiem Eiropas čempionātos un līdzdalību Pasaules kausa izcīņā, taču gribētos sagaidīt spilgtākas līderes, kuras varētu strauji iekļauties valstsvienībā. Nesen sācis darbu LBS Treneru attīstības programmas vadītājs Agris Galvanovskis, pievēršot pastiprinātu uzmanību spēlētāju individuālajai sagatavotībai. Pieskatīsim 47. vidusskolas internāta atjaunošanas projekta realizēšanu, lai uzlaboti bāzi jauno spēlētāju attīstīšanai Rīgas spēlēs varējām redzēt vairākas pretinieču līderes, kuras individuāli bija spilgtākas par mūsu spēlētājām. Ir ko padomāt un mācīties. Arī tāpēc bija vērts aicināt čempionātu uz Rīgu.

Izmantotie resursi:
https://basket.lv/izlases/sievietes...

1 2 42 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2019-07-05 11:21, pirms 2 nedēļām
LBS, atkāpies!

 +10 [+] [-]

, 2019-07-05 11:31, pirms 2 nedēļām
Nu ar šo sastāvu,tiešām ja reāli vērtē,bija grūti ko sasniegt vairāk par vienu uzvaru!Bet jaut.,kas tad tur īsti bija ar to Šteinbergu,kāpēc atteicās!?Arī Baško -jocīgi,ka pirms EČ beidz karjeru..Laksas,Putniņas,Vītolas protams pietrūka!

 +10 [+] [-]

, 2019-07-05 11:36, pirms 2 nedēļām
Skatījos uz to bildi un sāku domāt cik Voinam ir gadi? Vai tiešām nav jaunāka, perspektīvāka, aktīvāka persona, ko likt amatā?

  +8 [+] [-]

, 2019-07-05 11:41, pirms 2 nedēļām
Var piekrist par mūsu politiķu stūrgalvību-Pedija noteikti noderētu,sevišķi ņemot vērā sastāva problēmas.Un arī par to sagatavotību-ja garā spēlētāja nevar 10reiz iemest no groza tuvuma,diezvai tur Zībarta vaina..Arī par fizisko-nu vājas mūsējās ir!

  +2 [+] [-]

, 2019-07-05 11:41, pirms 2 nedēļām
taspatspuisis rakstīja: Skatījos uz to bildi un sāku domāt cik Voinam ir gadi? Vai tiešām nav jaunāka, perspektīvāka, aktīvāka persona, ko likt amatā?
Par Šteinbergu tur ir visai skaidra bilde - nav vienā laivā ar galveno treneri. Par Baško - cik zināms, tad bijis visai liels konflikts izlasē iepriekšējā gadā ar Bašķo priekšgalā, kaut ko meitenes nav sadalījušas. Iespējams, tāpēc šogad atvadījās pirms izlases.

     [+] [-]

, 2019-07-05 11:42, pirms 2 nedēļām
taspatspuisis rakstīja: Skatījos uz to bildi un sāku domāt cik Voinam ir gadi? Vai tiešām nav jaunāka, perspektīvāka, aktīvāka persona, ko likt amatā?
a ko tas jaunais tavuprāt tādu izdarītu savādāk konkrēti!?

  +8 [+] [-]

, 2019-07-05 11:43, pirms 2 nedēļām
Voins: "No mūsu puses izdarījām visu, lai Šteinberga spēlētu Eiropas čempionātā"...

tulkojumā tas nozīmē: "nekādas izmaksas nesegsim, apdrošināšanu nemaksāsim... ja gribi spēlē, ja negribi - nespēlē... naudas nav un nebūs..."

  +1 [+] [-]

, 2019-07-05 11:47, pirms 2 nedēļām
mammal rakstīja: Par Šteinbergu tur ir visai skaidra bilde - nav vienā laivā ar galveno treneri. Par Baško - cik zināms, tad bijis visai liels konflikts izlasē iepriekšējā gadā ar Bašķo priekšgalā, kaut ko meitenes nav sadalījušas. Iespējams, tāpēc šogad atvadījās pirms izlases.
Tad jau to vajadzēja atklāti pateikt-Šteinberga tomēr bija diezgan izteikta izlases līdere!Par Baško-var jau būt,kā tu raksti,pēdojos gados jau īsti viņa nevilka,sastresojās droši vien,ka netika laukumā,bet nu pie šī sastāva varēja palīdzēt domāju.Bet nu jocīgi tad-tagad viņa ir ģm,tad jau tāpat jāsastrādājas ar meitenēm!

 +10 [+] [-]

, 2019-07-05 12:00, pirms 2 nedēļām
Voin un Šnep, pisa*ies prom no basketbola!

 +13 [+] [-]

, 2019-07-05 12:00, pirms 2 nedēļām
Intervija jau tīri sakarīga, bet nu Šteinbergas jautājums joprojām paliek mīkla. Tā arī neviena puse skaidri līdz galam neko nepasaka, bet sabiedrība tikai turpina izplatīt dažādas baumas. Lietas būtību jau Voins pasaka precīzi. Nevar jau pārmest, ka viņš neko nesaprot. Diezgan daudz ko pareizi tur norādījis. Taču no otras puses ir arī jautājums par komunikācijas prasmēm, jo kā izrādās ar pašmāju politiķiem nevienu jautājumu sarunāt nevaram, ar Šteinbergu sarunāt nevaram, ar FIBA komunikācijā radies pārpratums, jo arī neesam tur kaut ko sapratuši. No tādām lietām arī viss rodas. Harizmas trūkst.

  +4 [+] [-]

, 2019-07-05 12:18, pirms 2 nedēļām
Veinu un Šnepu vajag pamainīt, bet tajā pašā laikā, cilvēki, saprotiet, ka naudas vairāk federācijai nebūs ne centa, tāpat būs visādi Šteinbergas utt. gadījumi. Tās ir lietas, kas būs praktiski vienmēr.

  +1 [+] [-]

, 2019-07-05 12:26, pirms 2 nedēļām
Pat neprasīšu tieši kāpēc Šteinberga nevēlejās spēlēt izlasē, jo negodīgi diegabikši patiesību runāt nav spējīgi.
Lampasainais pusģenerāli, atbildi tikai uz vienu jautājumu. Kāpēc Eiropas vīriešu čempī, kas norisinājās Rīgā, uz Latvijas izlases spēlēm nebija izpirktas visas biļetes?
Atbildi zina visi, arī kraupaini alkatīgais Voins. Paņem savu stroķi un ielaid sev lodi paurī, pēc tā jau sen ilgojas visi basīša līdzjutēji.
Slēpts komentārs: dakots

  +3 [+] [-]

, 2019-07-05 12:34, pirms 2 nedēļām
dakots rakstīja: Varbūt Mārtiņš gribēja sex ar Aneti? ...tā mēdz notikties, atcerēsimies kaut vai grieķi un Elīnu un ja tur sanāca podiņš ar vāciņu, tad šoreiz viss uzsprāga?
Kas par muļķībām?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-07-05 12:51, pirms 2 nedēļām
dakots rakstīja: Varbūt Mārtiņš gribēja sex ar Aneti? ...tā mēdz notikties, atcerēsimies kaut vai grieķi un Elīnu un ja tur sanāca podiņš ar vāciņu, tad šoreiz viss uzsprāga?
Nevajag pa naktīm tik daudz stulbas filmas skatīties!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -4 [+] [-]

, 2019-07-05 12:54, pirms 2 nedēļām
dakots rakstīja: Varbūt Mārtiņš gribēja sex ar Aneti? ...tā mēdz notikties, atcerēsimies kaut vai grieķi un Elīnu un ja tur sanāca podiņš ar vāciņu, tad šoreiz viss uzsprāga?
Stulbs, stulbāks, visstulbākais.
Šajā nominācijā tu esi 1.vietā!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2019-07-05 13:04, pirms 2 nedēļām
Ilgus gadus es esmu atbalstījis LBS komandu, jo redzēju,ka daudz labu viņi izdarīja savā sporta labā,bet ir pienācis tas laiks, kad LBS valde ir jāmaina, jo vīriešu izlase netika pasaules čempionātu , un tagad vēl olimpisko kvalifikācijas turnīrs iet secen takā izmaiņas ir vajadzīgas steidzami, jo vajag vietējo čempionātu stiprināt. Pieaicināt klāt pieņesim Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju, Lietuvu izveidot ziemeļu čempionātu, bet vēl Latvijā Eirolīgas klubu

     [+] [-]

, 2019-07-05 13:04, pirms 2 nedēļām
dakots rakstīja: Varbūt Mārtiņš gribēja sex ar Aneti? ...tā mēdz notikties, atcerēsimies kaut vai grieķi un Elīnu un ja tur sanāca podiņš ar vāciņu, tad šoreiz viss uzsprāga?
Kur tik stulbs esi?

     [+] [-]

, 2019-07-05 13:13, pirms 2 nedēļām
aizermans rakstīja: Kur tik stulbs esi?
ko tik stulbu pateicu?...ka vīrietim ar sievieti var būt sex?...tak sportā tas notiek nepārtraukti...un ja kādai pusei, parasti sievietei, to negribas - tad var sanākt skandāls un aiziešana no komandas?
Cik atceros, tad dzirdēts, ka Armandam K. iespējams bija sex ar basketbolisti no komandas, ko trenēja...tad vēl grieķis...cik Tev piemērus vajag? ...un šoreiz viss tiek turēts noslēpumā - tieši tā notiek, kad ir aizskarta šī jūtīgā tēma -sex

  +1 [+] [-]

, 2019-07-05 13:20, pirms 2 nedēļām
dakots rakstīja: ko tik stulbu pateicu?...ka vīrietim ar sievieti var būt sex?...tak sportā tas notiek nepārtraukti...un ja kādai pusei, parasti sievietei, to negribas - tad var sanākt skandāls un aiziešana no komandas?
Cik atceros, tad dzirdēts, ka Armandam K. iespējams bija sex ar basketbolisti no komandas, ko trenēja...tad vēl grieķis...cik Tev piemērus vajag? ...un šoreiz viss tiek turēts noslēpumā - tieši tā notiek, kad ir aizskarta šī jūtīgā tēma -sex
Tu jau apzinies, ka viņam ir ģimene? Tu piesauc piemēru ar grieķi, lai gan ignorē, ka abi bija brīvi..Tu jau fundamentāli tā kļūdies....Bez tam, te dažs labs rakstīja (tas lietāts visticamāk ir tuvu LBS, jo parasti nekļūdās un zina daudz ko atrāk nekā mēs), ka Anetei bija konflikts ne tikai ar treneri, bet komandas biedrēm arī...

Ps. Tiek turēti arī jebkādi citi konflikti noslēpumā.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-07-05 14:22, pirms 2 nedēļām
bezbiksis rakstīja: LBS, atkāpies!
Atkal sākās aunu bļaušana. Ar kuru galu tu domā - ar to, kas tev avatarā? Nu tad turpini savu domu - pasaki, ko LBS izdarīja nepareizi un ko tu iesaki vietā, kas visu izdarīs pareizi un iecels Latvijas basketbolu saulītē. Es nesaku, ka Šnepam un Voinam mūžīgi jāsēž savos amatos, bet neesmu pārliecināts, ka viņu nomaiņa pret jauniem un nepieredzējušiem kadriem kaut ko uzlabos.

  +2 [+] [-]

, 2019-07-05 14:30, pirms 2 nedēļām
kristaps30 rakstīja: Ilgus gadus es esmu atbalstījis LBS komandu, jo redzēju,ka daudz labu viņi izdarīja savā sporta labā,bet ir pienācis tas laiks, kad LBS valde ir jāmaina, jo vīriešu izlase netika pasaules čempionātu , un tagad vēl olimpisko kvalifikācijas turnīrs iet secen takā izmaiņas ir vajadzīgas steidzami, jo vajag vietējo čempionātu stiprināt. Pieaicināt klāt pieņesim Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju, Lietuvu izveidot ziemeļu čempionātu, bet vēl Latvijā Eirolīgas klubu
Kas par to visu maksās?

  +2 [+] [-]

, 2019-07-05 14:41, pirms 2 nedēļām
Vajag tomēr atdzīt, ka ar Voina atnākšanu LBS sistēmā atnāca arī jaunas vēsmas un bija daudz pozitīva. Bet gadi prasa savu un tomēr prezidenta amatā vajag personu ar autoritāti basketbola aprindās ( šeit ir izcils piemērs ģenerālsekretārs kuram šīs autoritātes nekad nav bijis) un arī spējām kaut ko krasi mainīt nevis peldēt pa straumi. Vislabākais piemērs ir pieradums iztiept plaukstu budžeta virzienā un gaidīt ka atkal kā parasti tur viss iekritīs. Un tad dziedāt sev slavas dziesmas par veiksmīgi aizvadītiem turnīriem
taspatspuisis rakstīja: Skatījos uz to bildi un sāku domāt cik Voinam ir gadi? Vai tiešām nav jaunāka, perspektīvāka, aktīvāka persona, ko likt amatā?

  +4 [+] [-]

, 2019-07-05 15:02, pirms 2 nedēļām
runā zons sakarīgi, nav vārdam vietas
ar tiem darbiem sūdīgāk
nedabūja labu treneri vīriešu komandai - pč garām
nepielauza šteinbergu, nesarunāja ar pajoļiem no saeimas komisijas- os atlase garām
a ilgtermiņā tādi turnīri un iespējams, ar labu satāvu atzīstami rezultāti tajos
var dot ļoti daudz baša popularizācijai, jo to visi skatītos arī potenciālie jaunie basketbolisti
saeimas komisijas pajoļu argumentācija- nu, tur viss skaidrs, šaurs skatījums uz lietām, kaut gan daudziem tur bija arī augstākā izglītība, profesoru grādi utt.
lai tagad padomā - būtu pozitīva atmosfēra pēc vairākām uzvarām, pieplūdums sekcijās
vai veļas mazgāšana un naidīga attieksme pret spēlētājiem komentāros- saukāšana par kazām, tizlenēm utt. tepat sc
kas noteikti nevairo vēlmi kļūt par "kazu" un "tizleni" bērnu vidū
pašcieņa un uzvarētāju psiholoģija panākama ar uzvarām
nevis nemitīgu ņaudēšanu, kāpēc šoreiz atkal nesanāca

  +1 [+] [-]

, 2019-07-05 18:56, pirms 2 nedēļām
Real Rebel rakstīja: Veinu un Šnepu vajag pamainīt, bet tajā pašā laikā, cilvēki, saprotiet, ka naudas vairāk federācijai nebūs ne centa, tāpat būs visādi Šteinbergas utt. gadījumi. Tās ir lietas, kas būs praktiski vienmēr.
Un šo Jūs saucat par sportaveidu nr.1 Latvijā?
Domāju, ka ar pareizo pieeju līdzekļus var pacelt visam, kam ir kaut kāda bāze.

     [+] [-]

, 2019-07-05 19:02, pirms 2 nedēļām
nepārliecināja
1 2 42 komentāri