Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource613 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource613), Fid:2880, Did:0, useCase: 0

Rendolfs: Latvijas un Turcijas fani sauca mani par mēslu, Ņujorkā mani solīja nosist

Rendolfs: Latvijas un Turcijas fani sauca mani par mēslu, Ņujorkā mani solīja nosist
Kristaps Porziņģis un Entonijs Rendolfs
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Jaunais Eiropas čempions basketbolā, naturalizētais Slovēnijas izlases dalībnieks Entonijs Rendolfs intervijā Ziemeļamerikas lielākā sporta medija ESPN izdevumam „The Undefeated” pastāstījis par savu pieredzi pēc asumiem ar Kristapu Porziņģi spēlē ar Latviju. Rendolfs atklāja, ka pēc tam sociālajos tīklos saņēmis neskaitāmas rasistiskas vēstis basketbola sekotājiem, kuru vidū viņš izcēla Latvijas, Turcijas un Ņujorkas līdzjutējus.

Entonijs Rendolfs un Kristaps Porziņģis cīnījās viens pret otru Slovēnijas un Latvijas ceturtdaļfināla mačā, kurā slovēņi saspringtā galotnē izcīnīja uzvaru. Rendolfs un Porziņģis spēles izskaņā iesaistījās asumos – Rendolfs asi nospēlēja cīņā par atlēkušo bumbu, uz ko Porziņģis agresīvi atbildēja jau pēc tiesneša svilpes, un abu komandu spēlētāji iesaistījās, lai novērstu tālākus asumus. Abi spēlētāji saņēma piezīmes, pēc kurām laukumā nevarēja atgriezties.

Rendolfs pēc šīs uzvaras drīz vien ievērojis, ka viņa telefonā vērojama liela aktivitāte, viņš stāstīja intervijā. Viņš saņēmis neskaitāmas „Twitter” vēstules ar rasistiskiem tekstiem, kuras turpinājušas pienākt arī nākamajās divās dienās. Rendolfs intervijā nevēlējās atbildēt uz jautājumu, ko šāda rasistiska reakcija liecina par basketbola sabiedrību, bet viņš plašāk izteicās par situāciju ar Porziņģi.

„Vairākas dienas un naktis pēc tā gadījumā saņēmu dažādas ziņas savā „Twitter” profilā no Latvijas faniem, Turcijas faniem, cilvēkiem Ņujorkā un no visurienes,” sacīja Rendolfs. „Viņi atstāja manā mājaslapā komentārus, saucot mani „N” vārdā. Tur bija rakstīts, ka es esmu mēsls un, ka, ja atbraukšu uz Ņujorku, tad mani nositīs. Diezgan interesanti teksti. Nevienam neatbildēju, netērēju savu enerģiju tādām lietām.”

Daži no "tvītiem", kurus Rendolfs saņēma pēc spēles pret Latviju

„Bija diezgan mulsinoši, ka cilvēki varētu izjust tik spēcīgas emocijas pret pieaugušu cilvēku, kuru viņi droši vien nekad nesatiks,” sacīja Rendolfs. „ Es to uztvēru kā motivāciju. Domāju, ka tas man palīdzēja nākamajā spēlē un tikai palielināja vēlmi izcīnīt zelta medaļas.”

Porziņģis pēc spēles izteicās, ka Rendolfs visu laiku centies pret viņu spēlēt asi un pat netīri, tiesa, pieminot, ka pie šādas aizsardzības jau ir pieradis un droši vien pats arī tādu izmantotu. Taču par spēles beigu epizodi Porziņģis pēcspēles emocijās Rendolfu neraksturoja pozitīvi, izsakoties, ka Rendolfam gribējies kaut ko pierādīt, tāpēc arī izcēlušies asumi.

„Mēs saķērāmies ar rokām, un es centos tikt vaļā,” savukārt stāstīja Rendolfs. „Pēc tam pagriezos, un viņš nāca man tieši virsū. Pirmais, ko padomāju, kas notiek? ‘Tā bija saspringta spēle. Pateicu Porziņģim, ka viņam ir problēma. Nebija nekādas jēgas tur kaut ko runāt. Galu galā, tā bija tikai basketbola spēle. Nebija tā, ka mēs laukumā būtu gandrīz izkāvušies. Cik kautiņus laukumā jūs vispār esat redzējuši, ņemot vērā, cik stingri tagad to pieskata? Tā ir laika tērēšana. Un, galu galā, Porziņģis ir lielisks spēlētājs ar milzīgu talantu. Viņš ir paveicis NBA vairākas apbrīnojamas lietas.”

Rendolfs norādīja, ka viņam izdevies ātri aizmirst nepatīkamo pieredzi līdzjutēju agresīvo vēstuļu izskatā. „Kad tiku līdz viesnīcai, viss bija kārtībā,” sacīja Rendolfs. „Varēju satikties ar ģimeni, pavakariņot un atpūsties. Eiropas čempionāts ir tā iekārtots, ka nav laika pievērst uzmanību vienai lietai pārāk ilgi. Uzreiz jāsāk domāt par nākamo spēli un nākamo pretinieku.”

FIBA noteikumi paredz, ka katrā izlasē var būt ne vairāk kā viens naturalizētais spēlētājs, taču Rendolfa gadījums ir īpašs, jo viņš bijis iesaistīts arī ASV izlasē, spēlējot „Pan American Games” 2015. gadā. „Tas nebija liels un svarīgs turnīrs, tāpēc „USA Basketball” deva man atļauju pārstāvēt Slovēniju. Beigās viss nokārtojās ļoti vienkārši. Aizrakstīju vēstuli ASV Basketbola federācijai, viņi to parakstīja, un es to pārsūtīju FIBA. Lielā mērā tas arī viss,” sacīja Rendolfs.

28 gadus vecais uzbrucējs izteicās, ka Slovēnijas izlasē vēlējies spēlēt vairāku iemeslu dēļ. Svarīga loma bijusi viņa aģentam Radem Filipovičam, kurš pārstāv arī izlases lielākās zvaigznes Luka Dončiču un Goranu Dragiču.

„Mana pirmā doma, izdzirdot piedāvājumu spēlēt Slovēnijas izlasē, gan bija „nē”,” sacīja Rendolfs. „Ja spēlē izlasē, tad vienmēr licies, ka jāspēlē tajā izlasē, kuras valstī esi dzimis. Tai jābūt valstij, kura tev ir svarīga, jāvēlas, lai spēlēšana izlasē būtu kas īpašs. Man bija tikšanās Madridē ar Slovēnijas Basketbola asociācijas ģenerālsekretāru un Goranu Dragiču. Viņi teica, ka komandā ir iztrūkums, kuru es varētu nosegt, un izlasei būtu iespējas cīnīties par medaļu. Apspriedos ar saviem komandas biedriem un piekritu, jo sapratu, ka tā ir laba iespēja attīstīties kā spēlētājam un iegūt papildu atpazīstamību.”

Rendolfs atklāja, ka viņa draugi un ģimene bijusi priecīga par šādu iespēju – spēlēt relatīvi mazā izlasē, kas pie lielākajiem panākumiem vēl nav tikusi, un iegūt iespēju spēlēt svarīgā turnīrā pret tādiem slaveniem spēlētājiem kā Porziņģis un brāļi Gazoli. Rendolfs noliedza, ka Slovēnijas puse par naturalizāciju būtu viņam maksājusi, taču nenoliedza Eiropas Savienības pilsoņa pases priekšrocības Madrides „Real” komandā un arī nākotnē.

„Pieredze Slovēnijas izlasē bija lieliska,” teica Rendolfs. „Visi mani laipni uzņēma komandā, nebija nekādu problēmu. Visi labi runāja angliski. Treneris Igors Kokoškovs bija lielisks, viens no labākajiem treneriem, kāds man vien bijis. Komandā bija lieliska atmosfēra, tāpat labas sajūtas sarūpēja mūsu uzvaras un triumfs visā turnīrā. Eiropas zelta iegūšana ir viens no manas karjeras augstākajiem punktiem.”

Izmantotie resursi:
https://theundefeated.com/features/...

1 2 52 komentāri

 +22 [+] [-]

, 2017-09-22 18:55, pirms gada
uzvedās kā pērtiķis un brīnās, ka saņem rasistiskus lamu vārdus?

  -1 [+] [-]

, 2017-09-22 18:59, pirms gada
Logiski! Amerikozs slivenu izlase ir shit

 +27 [+] [-]

, 2017-09-22 19:00, pirms gada
Ok, rasisms ir problēma, nevar noliegt. Bet būt pidram un pēc tam čīkstēt, ka viņu aizskar? Nu nez.

  +2 [+] [-]

, 2017-09-22 19:10, pirms gada
Izdr...u kā mazu ēze..i

  +2 [+] [-]

, 2017-09-22 19:11, pirms gada
Reti šeit komentēju,net nu reizēm svilst...

 +14 [+] [-]

, 2017-09-22 19:12, pirms gada
Nekad neesmu sapratis,kāpēc nepieciešams,kādu naturalizēt? Vai tiešām valstij,kas izcīna zeltu ir tik pat liels prieks,kā būtu tad,ja nebūtu neviena naturāizētā?

  +9 [+] [-]

, 2017-09-22 19:12, pirms gada
Bez šī kadra slovēņirm zelta nebūtu!!!!
Slēpts komentārs: Real Rebel

 +17 [+] [-]

, 2017-09-22 19:21, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Protams, ka ir, mums lielākajai daļai arī tāpat būtu...Zelts paliek zelts un viens spēlētājs neko neizmaina, iepotētā domāšana gan maina

Ja jau tāda varena basketa zeme tā Slovēnija,kāpēc jālāpa caurumi sastāvā ar Asv spēlētāju? Kāpēc tā nedara ne Lietuva,ne Latvija?
Slēpts komentārs: Real Rebel

 +13 [+] [-]

, 2017-09-22 19:25, pirms gada
Tad jau Latvija naturalizē nopietnu centru,Porziņģis spēlē kā nr.4 un visai eiropai ir pilnīgā D.... 😁
Slēpts komentārs: Maigais_S

 +11 [+] [-]

, 2017-09-22 19:32, pirms gada
lukaz23 rakstīja: Ja jau tāda varena basketa zeme tā Slovēnija,kāpēc jālāpa caurumi sastāvā ar Asv spēlētāju? Kāpēc tā nedara ne Lietuva,ne Latvija?
Nedomāju, ka Slovēniju var saukt par varenu basketa valsti. Gluži tāpat kā Grieķiju 2004. gadā. Taču tieši uz konkrēto brīdi viņi bija labāki par citiem. Nebūs nekas pārsteidzošs, ja nākamajā
EČ viņi netiks Top8...

 +10 [+] [-]

, 2017-09-22 19:34, pirms gada
Kopumā ir tā,ja šis amerikānis nebūtu Slovēnijas izlasē. Sakat ,ko gribat,bet pēc 1/4fināla mājās brauktu tieši slovēņi un tālāk domājat paši.
Slēpts komentārs: fkscd

  +1 [+] [-]

, 2017-09-22 19:35, pirms gada
dobrecovs rakstīja: Nedomāju, ka Slovēniju var saukt par varenu basketa valsti. Gluži tāpat kā Grieķiju 2004. gadā. Taču tieši uz konkrēto brīdi viņi bija labāki par citiem. Nebūs nekas pārsteidzošs, ja nākamajā
EČ viņi netiks Top8...
Ar Rendolfu jā bija,bez viņa nebija gan....

  -3 [+] [-]

, 2017-09-22 19:36, pirms gada
lukaz23 rakstīja: Tad jau Latvija naturalizē nopietnu centru,Porziņģis spēlē kā nr.4 un visai eiropai ir pilnīgā D.... 😁
praatinj naac maajas ! Visi nopietnie centri sen jau iespeeleti pie savaam valstvieniibaam un neviens netaisaas naturalizeeties !!
Uzskaiti kaadui piemerus no amiishu (vai ne Eiropas) centriem kas augstaa liimenii vairaakus gadus zipaa Eiropaa un buutu potenciaali naturalizeejami ???

  +4 [+] [-]

, 2017-09-22 19:39, pirms gada
kuklitis rakstīja: praatinj naac maajas ! Visi nopietnie centri sen jau iespeeleti pie savaam valstvieniibaam un neviens netaisaas naturalizeeties !!
Uzskaiti kaadui piemerus no amiishu (vai ne Eiropas) centriem kas augstaa liimenii vairaakus gadus zipaa Eiropaa un buutu potenciaali naturalizeejami ???
Eiropā neatradīsi,bet Asv labākus pa Meieru atradīsi 😉

     [+] [-]

, 2017-09-22 19:45, pirms gada
lukaz23 rakstīja: Eiropā neatradīsi,bet Asv labākus pa Meieru atradīsi 😉
Ir kaut viens vispaar piemeers kad kaads sakariiga liimenja nigers, kuram nav vispaar nekaada sakara ar Eiropa ne peec speleshanas, ne peec senchiem - ir jelkad ticis naturalizeets ?! Un ja Latvia radiitu shaadu precedentu - vai tu tieshama par to buutu laimaiigs un prieciigs ???

  +7 [+] [-]

, 2017-09-22 19:46, pirms gada
no intervijas labi redzams, kāpēc meistarības ziņā tik talantīgs spēlētājs spēlē Eiropā un nevis NBA. galva.

     [+] [-]

, 2017-09-22 19:52, pirms gada
pat te komentāru sekcijā ir neadekvāti komentāri.Kauns,cilvēki

     [+] [-]

, 2017-09-22 19:53, pirms gada
lukaz23 rakstīja: Ja jau tāda varena basketa zeme tā Slovēnija,kāpēc jālāpa caurumi sastāvā ar Asv spēlētāju? Kāpēc tā nedara ne Lietuva,ne Latvija?
tas mums īpaši nepalīdzētu. tad vajadzīga liela veiksme, liela nauda un lieli sakari.
atceramies kā mums gāja līdz šim ar jaunajiem "latviešiem". vēl nesen daudzi bija pārliecināti, ka vienīgā cerība Latvijai par normālu vietu ir Č.Badingers. kur viņš ir tagad?
principā naturalizētais ir uz vienu turnīru. viņš saņem vajadzīgo pasi un aizmrist jauno dzimteni, kur nemaz nav bijis. lielākas cerības ir valstīm ar spēcīgiem čempionātiem, kur leģionārs var spēlēt ilgāk un iedzīvoties.

     [+] [-]

, 2017-09-22 19:54, pirms gada
Ralfinolv rakstīja: uzvedās kā pērtiķis un brīnās, ka saņem rasistiskus lamu vārdus?
Kur viņš tev uzvedās?Abi bija vainīgi,pačubinājās,tagad tu pēc divām nedēļām vēl izdomā kādu rasisitisku komentāru uzrakstīt

  +4 [+] [-]

, 2017-09-22 19:57, pirms gada
lukaz23 rakstīja: Ja jau tāda varena basketa zeme tā Slovēnija,kāpēc jālāpa caurumi sastāvā ar Asv spēlētāju? Kāpēc tā nedara ne Lietuva,ne Latvija?
Trojs Ostlers

  +6 [+] [-]

, 2017-09-22 20:00, pirms gada
kuklitis rakstīja: Ir kaut viens vispaar piemeers kad kaads sakariiga liimenja nigers, kuram nav vispaar nekaada sakara ar Eiropa ne peec speleshanas, ne peec senchiem - ir jelkad ticis naturalizeets ?! Un ja Latvia radiitu shaadu precedentu - vai tu tieshama par to buutu laimaiigs un prieciigs ???
Vai tad šitam pašam Rendolfam ir dajebkāds sakars ar Slovēniju?

  +5 [+] [-]

, 2017-09-22 20:09, pirms gada
elements rakstīja: Vai tad šitam pašam Rendolfam ir dajebkāds sakars ar Slovēniju?
Nav!

  +2 [+] [-]

, 2017-09-22 20:11, pirms gada
Ulrihs rakstīja: Trojs Ostlers
Bija tāds max 10spēles izlasē,ja godīgi biju pat aizmirsis par tādu.

  +2 [+] [-]

, 2017-09-22 20:23, pirms gada
kāda jēga šādam rakstam? neviens cits mērkaķī negribēja klausīties? pretīgs tips.

  +4 [+] [-]

, 2017-09-22 20:23, pirms gada
Ulrihs rakstīja: Trojs Ostlers
Nu kapēc tik zema limeņa spēlētāju naturalizēja, tā ilgu laikubbūs mīkla....

     [+] [-]

, 2017-09-22 20:36, pirms gada
Tak normāls morītis, tiešām spēlēja komandas interesēs, normāli kapāja aizsardzībā.

  -3 [+] [-]

, 2017-09-22 20:45, pirms gada
Ko var bāzt to vienu neveiksmīgo Ostlera gadījumu katrā caurumā?
Eirolīgā un Eirokausā var atrast padsmit centru, kas būtu derīgi Latvijas izlasei

  +2 [+] [-]

, 2017-09-22 20:46, pirms gada
Spāņiem tak arī ir naturalizētie - Ibaka, Mirotičs, itāļiem arī, slovēņiem. Jāpiekrīt gan, ka bez Rendolfa, slovēņi diezvai tiktu tālāk par 1/4 finālu. Bet nu, kā būtu, ja būtu.
Slēpts komentārs: fkscd

  +1 [+] [-]

, 2017-09-22 20:55, pirms gada
Čalim jautāja par saķeršanos ar KP, un viņš pastāstīja, kas notika sakarā ar to pēc tam soctīklos. Kur traģēdija, ka jāsāk uzvesties kā aizvainotām vecenēm, tā tikai apstriprinot viņa stāstu, ka latviešu fani ir jūtīgi rasisti?

  +4 [+] [-]

, 2017-09-22 20:59, pirms gada
fkscd rakstīja: Lietuva ir basketbola miskaste. Par veciem panākumiem medaļas nedod. Kas tad ir leišiem? Viens sačakarēts Valančūnas un bez smadzenēm pastāvošs Motejūnas? Lietuvai nebūs medaļu tuvāko 10 gadu laikā
Godīgi Lietuva vienalga ir sasniegusi daudz basketbolā! Tas ,ka tuvkajos gados būs lejupslīde ir skaidrs,jo īsti,kas vecos aizstāj nav... Ja tā ņem Kalnietim max 2turnīri,Kuzminskas ar jau pie 30,Maciulis ar vecs paliek,vēl jau ir Pocius,Sabonis,Likāvicius,bet kopumā tā nav tā Lietuva ,kas bija ar Šarūnu priekšgalā ,kas 2004 gadā uzvilka ASV
1 2 52 komentāri

Tev jābūt autorizētam,