Turcija naturalizēto spēlētāju meklējumos, kandidāti Bertāna komandas biedri

Turcija naturalizēto spēlētāju meklējumos, kandidāti Bertāna komandas biedri

Breds Vanameikers
Foto: Imago/Zink/Scanpix

Eiropas čempionātā basketbolā mājiniece Turcija izstājusies no cīņas par medaļām, bet vēl pirms Eurobasket noslēguma Turcijas basketbola federācija sākusi izskatīt potenciālos naturalizācijas kandidātus, lai aizstātu 34 gadus veco Bobiju Diksonu.

Spēlējot savā laukumā Turcijas valstsvienība spējusi gūt tās lielākos panākumus izlašu sacensībās. 2001. gadā turki iekļuva Eiropas čempionāta finālā, tiekot pie sudraba medaļas, bet 2010. gadā savās mājās komanda atkārtoja šo panākumu Pasaules kausa izcīņā. Šogad gan varena cīņa par medaļām Turcijas valstsvienībai nebija pa spēkam, jo komanda nebija tās potenciāli labākajā sastāvā. Ierindā nebija turku spožākie NBA basketbolisti Ersans Iljasova un Omers Ašiks, savukārt pēdējā brīdī pirms Eiropas čempionāta traumas dēļ no Turcijas izlases kandidātu saraksta tika svītrots naturalizētais saspēles vadītājs Bobijs Diksons.

Viens no "Fenerbahce" līderiem un aizvadītās sezonas Eirolīgas čempions Diksons šobrīd sasniedzis 34 gadu robežu un , iespējams, līdz nākamajam Eiropas čempionātam, kurš norisināsies pēc četriem gadiem, saspēles vadītājs karjeru jau varētu būt noslēdzis. Tādēļ Turcijas basketbola izlases vadība sākusi izskatīt citas kandidatūras naturalizētā spēlētāja vietas aizpildīšanai.

Interesanti, ka starp šobrīd reālākajiem kandidātiem uz spēlēšanu Turcijas valstsvienībā tiek minēti divi Daira Bertāna aizvadītās sezonas komandas biedri Stambulas "Darussafaka Dogus" rindās - Breds Vanameikers un Skotijs Vilbekins.

28 gadus vecais Breds Vanameikers aizvadītajā sezonā bija Stambulas komandas līderis, Eirolīgas spēlēs vidēji gūstot 16,7 punktus, izdarot 4,6 rezultatīvas piespēles un pārtverot 1,5 bumbas vidēji mačā. Basketbolista sniegums izpelnījies ievērību no Eirolīgas čempiones Stambulas "Fenerbahche Dogus", kuras sastāvā aizsargs aizvadīs nākamo sezonu.

Otrs turku noskatītais saspēles vadītājs Skotijs Vilbekins šobrīd ir 24 gadus vecs. Aizvadītajā Eirolīgas kampaņā Floridas universitātes absolvents izcēlās ar 11,6 punktiem, 3,2 rezultatīvām piespēlēm un 1,4 "nozagtām" bumbām.

Tāpat netiekot izslēgta iespēja piemeklēt spēlētāju ceturtā numura pozīcijai, kur līdz šim izlases pamatsastāva spēlētājs bija Ersans Iljasova.

Izmantotie resursi:
Sportando

  +1 [+] [-]

, 2017-09-12 15:31, pirms 4 mēnešiem
,, Īsts paraugs kā attīstīt savu basketbola sistēmu valstī " 😂😂😂

     [+] [-]

, 2017-09-12 15:33, pirms 4 mēnešiem
Šitais vienreiz jāizbeidz. Pašiem jāizaudzina spēlētāji, nevis paņem vienu leģi, lai velk komandu.

     [+] [-]

, 2017-09-12 15:50, pirms 4 mēnešiem
Turkiem ir gan cilvēku resursi , gan nauda klubiem un federācijai priekšs kam viņiem naturalizēt !!!! Audzinat tak paši talantus . Bet gribas tagad un uzreiz . Un otrs, naturalizētiem gandrīz visām izlasēm pietrūkst motivācijas cīnīties .

     [+] [-]

, 2017-09-12 15:56, pirms 4 mēnešiem
Tas ir vienkārši pretīgi! It īpaši tik lielām valstīm kā Turcija un Krievija, kurām ir spēcīgi mājas čempionāti un liela pārstāvība Eiropas klubu sacensībās.

     [+] [-]

, 2017-09-12 16:52, pirms 4 mēnešiem
Turcijai ir senas basketbola tradīcijas!

  +1 [+] [-]

, 2017-09-12 16:57, pirms 4 mēnešiem
kukanols rakstīja: Tas ir vienkārši pretīgi! It īpaši tik lielām valstīm kā Turcija un Krievija, kurām ir spēcīgi mājas čempionāti un liela pārstāvība Eiropas klubu sacensībās.
Bieži vien ar spēcīgu(finansiāli un attiecīgi arī sportiski) čempionātu, tiek "iešauts kājā" pašmāju spēlētājiem, īpaši, jaunajiem, kuri netiek pie minūtēm, jo tās paņem labi apmaksāti un meistarīgi leģi. Tas arī saprotams - investoriem vajag rezultātu tagad un, pa lielam, viņiem pajāt, ka kkāds vietējais talants deldē soliņu. Piemēram, Spānijā jaunos baigi auklē un nevienu talantu garām nepalaiž, bet Turcijā gan jaunajiem sevišķi salda dzīve nav.

     [+] [-]

, 2017-09-12 18:20, pirms 4 mēnešiem
Emilio rakstīja: Bieži vien ar spēcīgu(finansiāli un attiecīgi arī sportiski) čempionātu, tiek "iešauts kājā" pašmāju spēlētājiem, īpaši, jaunajiem, kuri netiek pie minūtēm, jo tās paņem labi apmaksāti un meistarīgi leģi. Tas arī saprotams - investoriem vajag rezultātu tagad un, pa lielam, viņiem pajāt, ka kkāds vietējais talants deldē soliņu. Piemēram, Spānijā jaunos baigi auklē un nevienu talantu garām nepalaiž, bet Turcijā gan jaunajiem sevišķi salda dzīve nav.
Ar to, ka vietēja čempionātā ir daudz naudas tiešām bieži vien rodas lielas problēmas. Vai nu variants, kad vietējie netiek laukumā vai tiek uzlikts leģionāru limits un vietējie spēlētāji sāk justies pārāk komfortabli un tiek pārmaksāti, jo pēc viņiem ir deficīts.

Tev jābūt autorizētam,