Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

2021. gada EČ kvalifikācijas turnīra novembra spēles, iespējams, pārcels uz februāri

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

2021. gada EČ kvalifikācijas turnīra novembra spēles, iespējams, pārcels uz februāri
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers. Foto: FIBA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss podkāstā "Basketstudija 2+1" pavēstīja to, ka "FIBA Europe" izpilddirektors Kamils Novāks viņam tikšanās laikā Tallinā izteicis domu par 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku.

"Ņemot vērā situāciju pasaulē, mums ir jādomā par iespējamo plānu B un plānu C. Ja novembra izlašu spēļu logā visas dalībvalstis [kas piedalās attiecīgajā kvalifikācijas posmā - aut. piez.] nevarēs nodrošināt to, ka pretinieku izlašu spēlētājiem, ierodoties attiecīgajā valstī, nebūs jāsēž 14 dienu karantīnā, tad novembrī paredzētās spēles, visticamāk, būs jāpārceļ uz februāri, savukārt februārī paredzētās - uz nākamo vasaru," atklāja LBS ģenerālsekretārs.

Viņš piebilda: "Šobrīd jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Mums ir jābūt mobiliem, kā arī jāspēj operatīvi reaģēt uz izveidojušos situāciju. Novāka kungs izteicās, ka ja minētos priekšnoteikumus nevarēs izpildīt, tad novembra loga spēles nāksies pārcelt."

"Problēma pastāv arī saistībā ar Sieviešu Eirolīgu, kur ir daudz Turcijas un Krievijas klubu. Šī turnīra sākums varētu tikt pārcelts," atklāja Cipruss.

Izlašu spēļu pārcelšana attiektos ne tikai uz vīriešu, bet arī uz sieviešu valstsvienībām. Latvijas vīru izlasei novembra beigās gaidāmas izbraukuma spēles Grieķijā un Bosnijā-Hercegovinā, savukārt sieviešu valstsvienībai novembra vidū jāviesojas Vācijā un Horvātijā.

Latvijas vīru valstsvienība "EuroBasket 2021" H grupā ar bilanci 0-2 pašlaik ieņem pēdējo vietu. Finālturnīrā tiks grupas trīs labākās vienības. Savukārt Latvijas sieviešu izlase ar bilanci 1-1 dala otro pozīciju.

Izmantotie avoti:
Kaspars Cipruss: “Svarīgi nevis bļaut, ka viss...

     [+] [-]

, 2020-07-31 23:01, pirms 3 mēnešiem
ja kalevam būtu nauda, tad būtu kāda rotācija