Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0
Jānis Pārums

Ventspilnieki pieteikušies Eirolīgas kvalifikācijai

Basketbola klubs "Ventspils" nolēmis pieteikties ULEB Eirolīgas kvalifikācijas sacensībām. Pēc pieteikuma izvērtēšanas Eirolīgas administrācija sniegs atbildi par to, vai "Ventspils" tiks pielaists pie kvalifikācijas sacensībām, informē kluba preses dienests.

Ventspilnieki pieteikušies Eirolīgas kvalifikācijai
Foto: Romualds Vambuts

Spēles nevarēs notikt Olimpiskā centra "Ventspils" basketbola hallē, jo arēnā, kur norisinās Eirolīgas spēles nepieciešamas vismaz 5000 skatītāju sēdvietas. Visticamāk, ka "Ventspils" savas mājas spēles aizvadīs arēnā "Rīga".

Par iespēju startēt Eirolīgā cīnīsies astoņas komandas - Trevīzo "Benetton", Berlīnes "Alba", Atēnu "Maroussi", Mariupoles "Azovmash", divas franču komandas "Orleainaise" un "Le Mans", kā arī beļģu "Cherlaroi".

Izspēle notiks pēc play off sistēmas - komandas tiks izlozētas četros pāros, aizvadīs vienu spēli savā laukumā un vienu viesos, uzvarētāji tiks nākamajā kārtā. Otrās kārtas uzvarētājam būs iespēja startēt prestižajā Eirolīgā, savukārt atlikušās komandas automātiski startēs ULEB kausā (Eurocup) pamatturnīrā. Eirolīgas kvalifikācijas kārtu izloze notiks 8.jūlijā Barselonā.

Spēlējot Eirolīgas kvalifikācijā, komandai ir garantēta piedalīšanās Eiropas kausa izcīņas pamatturnīrā - to paredz vienošanās starp FIBA Europe un Eiropas Basketbola līgu apvienību (ULEB).

Agris Galvanovskis, BK "Ventspils" galvenais treneris: "Šāda iespēja ir ļoti labs variants, esam pirmā Latvijas komanda, kam ticis tāds gods. Eirolīgas turnīrs, protams, ir ļoti prestižs. Mūsu spēlētājiem tā būs ļoti liela pieredze, kas noteikti veicinās spēlētāju izaugsmi. Apzināmies, ka konkurēt ar tādām augsta līmeņa komandām būs grūti, jo saglabāsim savu gados jaunu latvisko sastāvu, iespējams, ka pieaicināsim kādu vienu viesspēlētāju. Neskatoties uz to mēģināsim sasniegt augstākos mērķus! Daļa komandas treniņu procesu jau sāks 7. jūlijā kopā ar augstskolas basketbolistiem, bet basketbola klubs sāks trenēties pēc 20 jūlija. Augusta sākumā komanda, cerams, būs nokomplektēta.”

Izmantotie resursi:
bkventspils.lv

 

2009-06-29 17:54

Nākamais: Noskaidroti Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempioni boksā