Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

CSKA prezidents: "Eirolīgu var paplašināt ar "Bayern", divām krievu un vienu spāņu komandu"

CSKA prezidents: "Eirolīgu var paplašināt ar "Bayern", divām krievu un vienu spāņu komandu"

Andrejs Vatutins
Foto: TASS / Scanpix

98:90

CSKA - Baskonia Vitoria Gasteiz

Starpsezona Eiropas basketbolā 2017

Maskavas CSKA basketbola kluba prezidents Andrejs Vatutins izteicies, ka redz reālu iespēju jau tuvākajā laikā paplašināt ULEB Eirolīgas dalībnieču skaitu vēl par četrām komandām, kā arī atzina, ka jaunais formāts klubiem ir finansiāli pievilcīgs.

"Klubi ir sākuši pelnīt naudu. Skaitļi nemelo. Ir sākuma bonuss 200 000 eiro apmērā, par katru uzvaru klubs saņem aptuveni 37 000 eiro un, ja pieņemam, ka tikšanai izslēgšanas turnīrā, nepieciešami 16 panākumi, komandas pirms play-off sākšanās jau tikušas pie vismaz 600 000 eiro. Katra uzvara izslēgšanas spēlēs ir papildus 70 000, līdz ar to, iekļūstot "Final Four", klubs tiek pie vēl 210 tūkstošiem eiro," skaitļus atklāja CSKA prezidents.

"Eirolīgas čempions saņems vienu miljonu, finālistam tiks 500 000, trešajai vietai - 300 000, bet ceturtā vieta saņems 150 000 eiro. Kopumā čempions visas sezonas laikā būs saņēmis gandrīz divus miljonus eiro. No tā jāatņem aptuveni 150 000 par tiesnešu apmaksu," turpināja Vatutins. "Tāpat klubi tiek pie televīzijas naudas. CSKA par TV pārraidēm saņem 178 000 eiro, bet to nosaka Krievijas televīzijas līgums ar Eirolīgu. Salīdzinot ar citiem klubiem, šī ir ļoti maza summa. Piemēram, Telavivas "Maccabi" no Izraēlas televīzijas saņem 3,5 miljonus eiro."

Vatutins norādīja, ka NBA algu paaugstināšanās liek izjust konkurenci arī Eiropas klubiem: "Zvaigznēm būs jāpalielina algas, lai tie paliktu Eiropā. Esmu drošs, ka paplašināšanās notiks, jo līga ir finansiāli pievilcīga, bet no otras puses - ir tikai dažas komandas, kas var atļauties tādas ekstras kā čārterlidojumi šādā spēļu grafikā. Manā skatījumā, ņemot vērā finansiālās iespējas, Eirolīgā varētu spēlēt vel divi Krievijas klubi, viens Spānijas klubs un Minhenes "Bayern"."

Vatutins atklāja, ka CSKA kluba vadība, ņemot vērā saspringto spēļu grafiku, sākusi domāt par medicīniskā personāla darba uzlabojumiem: "Uzmanība jāpievērš daudzām lietām, īpaši spēlētāju atjaunošanās procesam. Mums ir vairāk spēļu nekā treniņu. Šovasar plānojam uz Sanantonio "Spurs" sūtīt savus ārstus. Ar ["Spurs" asistentu un bijušo CSKA treneri] Etori Mesinu jau par to esam runājuši."

Vatutins norāda, ka Eirolīgai jāsaglabā slēgtas līgas formāts arī turpmāk: "Tikai šāds modelis spēj nest ienākumus. Jāsaprot lielie klubi, komerciāla līga nevar būt katra prioritāte. Jāņem vērā ne vien ekonomiskā situācija, bet arī citi faktori. Šodien nav iespējams izaicināt Eiropas basketbolu tiktāl, lai Eirolīgas klubi pilnībā izstātos no vietējām līgām. Tas droši vien nemaz nav nepieciešams. Tomēr ir svarīgi akurāti pielāgoties realitātei."

Tāpat CSKA prezidents atkārtoti norādīja, ka iestājas par Eirolīgas izslēgšanas turnīra formāta maiņu. Proti, Vatutins vēlētos, lai arī pusfinālos un finālā uzvarētāji tiktu noskaidroti sērijās, nevis "Final Four" formātā, kāds tas līdz šim vienmēr bijis.

Izmantotie resursi:
eurohoops.net

  +2 [+] [-]

, 2017-04-18 16:06, pirms gada
Ko āksties, nodibini kontinentālo basketbola līgu, maksā Mozgovam 100 miljonu algu un būsiet zirgā!

  +1 [+] [-]

, 2017-04-18 16:09, pirms gada
Jaunups teiktu, ka VEF arī ir Eirolīgas komanda!

  +1 [+] [-]

, 2017-04-18 17:05, pirms gada
VietējaisMurisDzīvelīgs rakstīja: Jaunups teiktu, ka VEF arī ir Eirolīgas komanda!
un,ka ari NBA būtu star līderiem....

  -4 [+] [-]

, 2017-04-18 18:03, pirms gada
VietējaisMurisDzīvelīgs rakstīja: Jaunups teiktu, ka VEF arī ir Eirolīgas komanda!
To jau tikai lemberdzēni kladzina un laikam jau arī tam patiešam tic. Kā nekā uz spēli ar pret "Eirolīgas līmeņa" komandu VEF, lemberdzēniem kā parasti salasās sezonas lielākais apmeklējums, pat uz FIBA ČEMPIONU turnīriņa spēlēm pustukšs šķūnis bija.

  +4 [+] [-]

, 2017-04-18 18:35, pirms gada
kepka96 rakstīja: To jau tikai lemberdzēni kladzina un laikam jau arī tam patiešam tic. Kā nekā uz spēli ar pret "Eirolīgas līmeņa" komandu VEF, lemberdzēniem kā parasti salasās sezonas lielākais apmeklējums, pat uz FIBA ČEMPIONU turnīriņa spēlēm pustukšs šķūnis bija.
Vefam atšķirībā no Vpils gan ir "fantastisks" skatītāju piesaistīšanas mārketings. Pag. ceturtdien pa tv pirmo reizi šosezon, un laikam arī vienīgo, sanāca noskatīties vef spēli. Ja iepriekšējos gadus likās, ka arēnā svilpo vējš(max 1000-1500 skatītāju), tad kā nosaukt to ko redzēju pag. nedēļā. Rīgā dzīvo gandrīz pus Latvija. Tas klubs maz kādu interesē. Klubs atrodas plejofu zonā, spēlē pret spēcīgu pretinieku, a tribīnēs sēž 100-200 skatītāju.

     [+] [-]

, 2017-04-22 19:29, pirms gada
trupac rakstīja: Vefam atšķirībā no Vpils gan ir "fantastisks" skatītāju piesaistīšanas mārketings. Pag. ceturtdien pa tv pirmo reizi šosezon, un laikam arī vienīgo, sanāca noskatīties vef spēli. Ja iepriekšējos gadus likās, ka arēnā svilpo vējš(max 1000-1500 skatītāju), tad kā nosaukt to ko redzēju pag. nedēļā. Rīgā dzīvo gandrīz pus Latvija. Tas klubs maz kādu interesē. Klubs atrodas plejofu zonā, spēlē pret spēcīgu pretinieku, a tribīnēs sēž 100-200 skatītāju.
Kuru πš Rusņas čempis ?

Tev jābūt autorizētam,