Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Dikeulaku un Strēlnieks nosaukti par šī gada Latvijas labākajiem basketbolistiem

Ints Megnis
Ints Megnis

Dikeulaku un Strēlnieks nosaukti par šī gada Latvijas labākajiem basketbolistiem
Jānis Strēlnieks. Foto: FIBA

Par 2019. gada Latvijas labākajiem basketbolistiem ceturtdien nosaukti Elīna Dikeulaku un Jānis Strēlnieks, kamēr labākā trenera balvu saņēmis amatu atstājušais Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Trijās galvenajās pozīcijās uzvarētājus noteica, summējot četros balsojumos (līdzjutēji, mediju pārstāvji, Latvijas Basketbola savienības (LBS) Treneru komisija un LBS valde) iegūtās vietas.

Dāmu kategorijā viedoklis šoreiz bija vienbalsīgs – pirmā vieta pienākas valstsvienības līderei Elīnai Dikeulaku, kura prestižo balvu saņem pirmo reizi. Tikpat vienprātīgi otrajā vietā nosaukta Kristīne Vītola, kura ir viena no “TTT Rīga” līderēm Eirolīgas turnīrā, bet viņas startu Eiropas čempionātā izjauca savainojums pirmās spēles sākumā. Ar atstarpi tālākajās vietās sarindojās Ieva Pulvere, Aija Klakocka, Anete Šteinberga un Kate Krēsliņa.

Tikmēr vīriem cīņā par balvu bija sīva cīņa, par labāko trešo reizi vēsturē kļūstot Jānim Strēlniekam. Otrajā vietā palika Dāvis Bertāns, kuram sekoja Jānis Timma, Rodions Kurucs, Rihards Lomažs un Dairis Bertāns.

Mārtiņš Zībarts kā gada treneris saņēma Oļģerta Altberga vārdā nosaukto balvu. Arī šeit rezultāti bija blīvi, tomēr Zībartu par labāko atzina gan līdzjutēji, gan treneri un valde. Otrajā vietā bija mediju favorīts Roberts Štelmahers, kuram sekoja Jānis Gailītis, Ainārs Čukste, Artūrs Visockis-Rubenis un Gundars Vētra.

Par gada 3x3 basketbolistu tika atzīts Kārlis Lasmanis, kurš rudenī bija arī pasaules ranga vadībā, bet gada 3x3 basketbolisti – Baiba Eglīte. Kā gada tiesnesis LBS Tiesnešu komisijas vērtējumā jau paredzami nosaukts Oļegs Latiševs, kurš trešo reizi pēc kārtas vadīja ULEB Eirolīgas finālspēli un kopā pie balvas tika sesto reizi septiņu gadu laikā. Gada jaunatnes treneris LBS Jaunatnes un Treneru komisijas balsojumā ir Ainārs Čukste, bet gada cerība – Artūrs Kurucs. Šajā balsojumā Treneru un Jaunatnes komisijas viedokļi atšķīrās, tāpēc galavārdu teica organizācijas valde, priekšroku dodot U19 vīriešu izlases līderim. Savukārt par gada senioru nosaukts Kazimirs Nekrašs, kura karjera basketbolā sākās vien vecuma grupā 55+. 2019. gadā viņš kļuva par pasaules vicečempionu un otro rezultatīvāko spēlētāju grupā 75+.

Tikmēr gada ratiņbasketbolists ir Kārlis Podnieks, kurš šogad triumfēja Eirolīgā, Vācijas čempionātā un Vācijas kausa izcīņā. Savukārt gada piemērs - Dāvids Vīksne, kurš lieliski atgriezies basketbolā pēc smagā gāzes iekārtas sprādziena. Vēl Tālivalža Pētersona vārdā nosaukto balvu par ieguldījumu basketbolā saņēma klubs "TTT Rīga”

Izmantotie resursi:
basket.lv

  +2 [+] [-]

, 2019-11-14 18:54, pirms 3 mēnešiem
Jūs tur sportacentrā izdomājiet, kā rakstīt Elīnas uzvārdu. Katrs raksta citādāk. ';

  -2 [+] [-]

, 2019-11-14 18:55, pirms 3 mēnešiem
Kurucs bija pelnījis manuprāt !!!

  -2 [+] [-]

, 2019-11-14 18:56, pirms 3 mēnešiem
Dika !!!

  -3 [+] [-]

, 2019-11-14 18:57, pirms 3 mēnešiem
Žēl, ka Dāvis vai Rodions nedabūja.

  -1 [+] [-]

, 2019-11-14 20:20, pirms 3 mēnešiem
Labāk būtu Timma.

     [+] [-]

, 2019-11-14 21:08, pirms 3 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Labāk būtu Timma.
Olympiacos labāka sezona bija JS. Izlasē pēdējā spēle JS bija žilbinoša (tas bija februāris). Līgums ar Top3 Eiropas klubu. Pilnīgi pamatoti iedota balva!

     [+] [-]

, 2019-11-14 21:21, pirms 3 mēnešiem
DikaiouaiuouLaku...😁😁😁 bļin kas par sviestainu uzvārdu

     [+] [-]

, 2019-11-14 21:39, pirms 3 mēnešiem
Dipudapu latvietim vieglak pateikt