Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

ULEB briest pārmaiņām Eiropas kausā

ULEB briest pārmaiņām Eiropas kausā
VEF Rīga
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64

Otrdien ULEB mītnes vietā Spānijā notika Eiropas kausa grupu turnīra izloze, kur tika apspriesti arī dažādi citi jaunumi. Viens no tematiem bija Eiropas kausa nākotne, kas, iespējams, tiks paplašināts no 32 līdz 48 klubiem.

Paralēli Eiropas kausa izlozei klubu pārstāvji apsprieda piedāvāto variantu paplašināt Eiropas kausa komandu skaitu no 32 līdz 48. Sīkāk par ULEB plāniem pastāstījis Ainara Bagatska trenētā Ukrainas kluba Kijevas "Budivelnik" ģenerālmenedžeris Ģedimins Navikausks.

"Piedāvātais varianta ir šāds - visi 48 klubi pēc ģeogrāfiskā novietojuma tiek sadalīti četrās zonās - dienvidu, centrālajā, ziemeļu un rietumu. Šo zonu komandas savā starpā izspēlētu grupu turnīru, kuru labākās komandas iekļūtu "play-off". Daudziem klubiem tā būtu ērtāka un parocīgāka izspēles kārtība. Vēl šis formāts būtu demokrātiskāks attiecībā uz klubu mājas arēnu lielumiem," pastāstījis Kijevas kluba ģenerālmenedžeris.

Plānots pamainīt arī kārtību, pēc kādas tiek piešķirtas vietas uz Eiropas kausu, palielinot to komandu skaitu, kas tiks iekļautas turnīrā pēc organizatoru labvēlības jeb "wild-card" saņemšanas. Piedāvātais variants vēl nav apstiprināts, tāpēc tā apspriešana paredzēta nākamajās klubu pārstāvju sanāksmēs. Ideja par Eiropas kausa paplašināšanu nav jaunums, jo tā tikusi apspriesta jau iepriekš. Ja iecerētās izmaiņas tiks realizētas, uz jautājuma zīmes būtu Eiropas trešā klubu turnīra FIBA EuroChallenge nākotne.

Eiropas kauss ir otrais spēcīgākais klubu turnīrs, atpaliekot tikai no Eirolīgas. Eiropas kausā Latviju šosezon pārstāvēs Rīgas VEF, bet agrāk šajā turnīrā startējuši Rīgas klubi ASK un "Barons", kā arī "Ventspils".

Izmantotie resursi:
Баскетбольный Спортивный Клуб «Будивельник»
Eurocup - Welcome to Eurocup

  -1 [+] [-]

, 2012-10-10 14:27, pirms 7 gadiem
Īstenībā būtu labāk un parocīgāk spēlēt ar sava reģiona komandām, nevis rīkot pārbraucienus uz Franciju, Vāciju, Grieķiju, Spāniju utt.
Piekrītu domai par reģionālajiem turnīriem!

  +4 [+] [-]

, 2012-10-10 14:39, pirms 7 gadiem
ULEB grib tikt vaļā no FIBA challengera un reģionālajiem,t.sk. BBL?

  +6 [+] [-]

, 2012-10-10 14:43, pirms 7 gadiem
es domāju,ka nevajag gan paplašinātie,jo cietīs prestižs,būs vairāk salīdzinoši vājaku klubu kausā,arī regionālais izspēles preincips kaut kā ne pārāk patīk,no financālā skatu punkta protams izdevīgāk,bet kā līdzjutējam man labāk gribetos redzēt pretiniekos kādu Spānijas,Turcijas,Italijas vai Francijas klubu,nevis kādus zviedrus,somus,igauņus

  +5 [+] [-]

, 2012-10-10 14:50, pirms 7 gadiem
Mjā paplašinot ULEB un nogalinot FIBA izaicinājuma kausu+BBL panīkšana būtu diezgan bēdīga bilde LBL...BKV visticamāk paliktu vēl šķidrāks jo kāda jēga iet uz klubu kurš spēlē LBL ar LU, U18 un citiem pusamatieriem..

  +3 [+] [-]

, 2012-10-10 15:34, pirms 7 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Īstenībā būtu labāk un parocīgāk spēlēt ar sava reģiona komandām, nevis rīkot pārbraucienus uz Franciju, Vāciju, Grieķiju, Spāniju utt.
Piekrītu domai par reģionālajiem turnīriem!
Parocīgāk varbūt, bet vai interesantāk?? Man tieši patīk, ka ULEBā var uzkapāt kopā ar vāciešu un franču klubiem, atšķirībā no BBL vai VTB.

  +3 [+] [-]

, 2012-10-10 15:36, pirms 7 gadiem
Un vispār - cik var mainīt tos formātus, lai paliek esošais kādu laiku + plašākas iespējas kvaificēties Eirolīgai.

     [+] [-]

, 2012-10-10 16:31, pirms 7 gadiem
Lai palielina cik grib, bet lai uztaisa normalu kvalificesanas iespeju eiroligai(piem 2 final 4 klubi automatiski euroliga, un vel 2 kvalifikacijas pusfinala)

     [+] [-]

, 2012-10-10 16:49, pirms 7 gadiem
mums tas savā ziņā ir izdevīgi, nebūs jāspēlē pret spāņiem, itāļiem, grieķiem, turkiem u.t.t. spēcīgākajām līgām Eiropā!
Vienīgi jāuzmanās no Krieviem!