Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

"Vytis" nespēlēs LKL, "Vytautas" parādās iespēja palikt elitē

Andrejs Siliņš

"Vytis" nespēlēs LKL, "Vytautas" parādās iespēja palikt elitē
"Vytautas" galvenais treneris Virgīnijs Šeskus
Foto: bcvytautas.lt

Lietuvas Basketbola līgas (LKL) vadība piektdien informēja, ka otrās līgas čempione "Vytis" neizmantos iespēju spēlēt elitē, jo klubam nav izdevies vienoties ar Kauņas pašvaldību par atļautu spēlēt mājas spēles Kauņas rajonā esošajā Garliavā.

"Vytis" aizvadītajā sezonā izcīnīja trešo vietu Nacionālajā līgā (NKL), kas ir pēc spēka otrā Lietuvā. Tā kā finālā spēlēja divi fārmklubi, tad tieši "Vytis" tika piedāvāta iespēja spēlēt LKL, no kuras izkrita šosezon lielu slavu ieguvusī Prienu "Vytautas" vienība.

Tā kā "Vytis" mājas arēnā ir vietas tikai 800 līdzjutēju, bet spēlēšanai LKL nepieciešama arēna ar vismaz 1200 līdzjutēju vietām. Līdz ar to "Vytis" meklēja citu mājvietu nākamajai sezonai un kā pēdējais variants tika izskatīts Garliavas arēna Kauņas rajonā, kur basketbola spēlēs ir vietas 1300 līdzjutējiem. Tomēr Kauņas pašvaldība atteica klubam, līdz ar to "Vytis", nespējot nodrošināt standartiem nepieciešamo arēnu, arī nākamsezon turpinās spēlēt NKL.

Iepriekš LKL valde apstiprināja, ka arī nākamajā sezonā formāts nemainīsies - līgā spēlēs desmit komandas. Līdz ar "Vytis" atteikumu spēlēt LKL palikuši divi klubi, kas varētu ieņemt vietu. Viens no tiem ir "Jonava", kas aizvadītajā sezonā NKL palika devītajā vietā, bet nule kā piesaistījis Turcijas ogļu ieguves uzņēmumu kā ģenerālsponsoru un ir gatava spert soli nākamajā līmenī jau uzreiz.

Ora kandidāte uz spēlēšanu LKL ir "Vytautas", kas aizvadītajā sezonā palika pēdējā vietā un teorētiski izkrita no līgas. Prienu komanda ieguva plašu atpazīstamību visā pasaulē pēc tam, kad sezonas vidū piesaistīja komandai brāļus Lamelo un Liandželo Bolus, kuru kolorītais tēvs izcēlies ar skaļiem paziņojumiem. Bolu piesaiste palīdzēja "Vytautas" nostabilizēties finansiāli, taču spēle laukumā jūtamus uzlabojumus nepiedzīvoja, un komanda izkrita no līgas.

Izmantotie resursi:
Vytis Sakiai will not play in Betsafe LKL - LKL.LT