Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Kate Krēsliņa: "Visām TTT spēlētājām jāmet ar labāku precizitāti"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Kate Krēsliņa: "Visām TTT spēlētājām jāmet ar labāku precizitāti"
Kate Krēsliņa: 17 punkti pret "Bourges Basket". Foto: Renārs Koris

"Treneris Zībarts norādīja, ka pretinieces savelkas soda laukumā – jāiet garām, lai viņas kājās netiek līdzi, vai jāatspēlē bumba uz āru. Iespējas bija, taču mums visām jāmet ar labāku precizitāti. Tad varēsim cīnīties," pēc Eirolīgas mājas spēles pret "Bourges" teica basketbola kluba "TTT Rīga" spēlētāja Kate Krēsliņa.

Eirolīga ir pieredzējušo turnīrs. Vairākumā komandu Kate būtu mazāk pieredzējušo vidū, savukārt TTT rindās viņai ir trešais lielākais spēļu skaits turnīrā aiz Aijas Klakockas un Karlīnes Pilāberes. Arī spēles laika ziņā simpātiskā aizsardze ir starp rīdzinieču “Top 3” spēlētājām.

Krēsliņas garāmgājieni un tālmetieni noturēja TTT spēlē. Otrajā un trešajā ceturdaļā viņa sameta 13 no 20 komandas punktiem, pirms pēdējām 10 minūtēm saglabājot izredzes uz atspēlēšanos. Šoreiz pietrūka, jo rīdzinieces no spēles meta ar 25% precizitāti, realizējot 14 no 56 metieniem.

Otrajā puslaikā TTT pieļāva 14 kļūdas jeb divreiz vairāk nekā pretinieces. Tas izšķīra spēles iznākumu, domā Krēsliņa. “Abām komandām uzvaru un zaudējumu attiecība pirms trešās kārtas bija 0-2. Arī kļūdu skaits abām ir starp lielākajiem Eirolīgā. Uzvar komanda, kura mazāk kļūdās.”

Bumbas zaudēšana uzbrukumā nav bijis vienīgais TTT likstu cēlonis. “Pirmajā puslaikā kļūdu bija samērā maz, taču pretinieces izcīnīja vairāk atlēkušo bumbu pie mūsu groza. Treneris pārtraukumā uzsvēra, ka “Bourges” līdz pārtraukumam guva 12 otrās iespējas punktus.

Kates uzņemšanās uzbrukumā mazināja pretinieču pārsvaru soda laukumā. Viņa izcēlās ar otro rezultatīvāko spēli joprojām ļoti jaunajā Eirolīgas karjerā – guva 17 punktus. Pērn Krēsliņa sameta 20 punktus pret Antākijas “Hatay”.

Spēlējot septiņām pamata spēlētājām, slodze pieaug. Pietrūkst līdzvērtīgu maiņu. “Domāju, ka ierobežotās sastāva iespējas ietekmē komandas sniegumu. Ļoti gaidām Karlīnes Pilāberes un Kitijas Laksas atgriešanos laukumā.”

Rotācijas trūkums visasāk izpaužas spēlēs, teica Krēsliņa. “Rīta treniņos ne vienmēr nepieciešamas 10 spēlētājas reizē. Vispirms sekojam Ivara (Ikstena) norādījumiem svaru zālē, pēc tam strādājām pie basketbola prasmēm. Mazās un garās spēlētājas – divas grupas darbojas katra savā laukuma pusē, gatavojoties nākamajam pretiniekam.”

Kate augstāko izglītību ieguva ASV un Latvijā. Sevis un pasaules izzināšanā sperti tikai pirmie soļi. “Šobrīd basketbolam koncentrējos vairāk nekā iepriekšējos gados, kad mācījos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Ļoti iespējams, turpināšu – uzskatu, ka jāmācās visu dzīvi.

Mierīgs prāts palīdz atraisīties laukumā, ir pārliecināta jaunā basketboliste. “Brīvajā laikā pievēršos hobijiem – lietām, kuras atpūtina prātu no basketbola. Mani hobiji – pastaigas mežā un gar jūru, meditācija. Meditēju pirms spēlēm, arī gulētiešanas.”

TTT rindās apvienots spilgts 1996.-1997. gadā dzimušo meiteņu trio. “Ar Paulu (Strautmani) un Kitiju atceramies labos laikus, kad spēlējām viena pret otru. Tagad ir prieks un gandarījums trenēties kopā. Kad atgriezīsies Kitija, mūsu gadagājums komandā būs nosacīti pilnā sastāvā.

“Būtu labi, ja klāt nāktu vēl citi deviņdesmit sestie,” Kate sarunu pabeidz ar smaidu.

  -2 [+] [-]

, 2019-10-31 09:34, pirms gada
Nu nav TTT eirolīgas komanda! Šogad izskatās ka liels pārpratums ka viņas te spēlē. Šaubos ka kaut viena uzvara būs.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-31 09:59, pirms gada
Katei lielā iespēja sevi parādīt. Sastāva komplektācija diezgan interesanta. Vairāk jautājumu, nekā atbilžu

     [+] [-]

, 2019-10-31 11:37, pirms gada
Jāatlaiž Hārpere, jāpaņem viņas vietā kādas vietējās, kas ir bez darba vai spēle ne tajā līmenī (nekādus algu griestus tas nepalielinās), jalaiž laukumā Bulāne, lai pierod pie Eirolīgas līmeņa, sliktāk par Harperi jau nenospēlēs (arī Kate un vel dažas epizodiski var vadīt saspēli) un kad Aija Klakocka izies līdz galam rehabilitāciju, atsāks spēlēt Laksa un Pilābere un cerams Zībarts sapratīs, kā atvērt un pareizi iespēlēt Meganu Hafu (basketbolisti ar grandiozām iespējām, kas pēc koledžas pirmo reizi atbraukusi uz Eiropu, kurai vajag nedaudz aprast ar situāciju Eiropas basketbolā), tad arī situācija uzlabosies.