Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Zībarts: "Spēlējam ar 7-8 profesionālēm. Pirms gada bija 11"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Zībarts: "Spēlējam ar 7-8 profesionālēm. Pirms gada bija 11"
Foto: Renārs Koris

"Ja neiemetam, zūd pārliecība un kļūdāmies. Otrajā puslaikā sakrājām 14 kļūdas – ar tādu rādītāju grūti uzvarēt," pēc zaudējuma trīskārtējai Eirolīgas čempionei "Bourges" teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Olivjē Lafargs, “Bourges” galvenais treneris

“Zinām, ka Rīgā ir ļoti grūti uzvarēt, tāpēc panākumu vērtēju kā nozīmīgu. Redzējām, ka šeit neklājās viegli Prāgas USK – apzinājāmies, ka satiksim spēcīgu pretinieku. Arī mēs zaudējām Prāgai un mums vajadzēja tikt pie pirmās uzvaras Eirolīgā. Esam priecīgi.

Mūsu komandā notikušas pārmaiņas. Zinu, ka jaunās spēlētājas var iegūt vērtīgu pieredzi, trenējoties un spēlējot kopā ar mūsu veterānēm. Īpaši nozīmīgi tas ir tādām spēlētājam kā Ilianai Rupērai – mācīties uzņemties, lai nākotnē kļūtu par līderi.

Neizmantojām daudz iespēju uzbrukumā, taču varējām kontrolēt savu sniegumu aizsardzībā un cīņā par atlēkušajām bumbām. Piemēram, trešajā ceturtdaļā izcīnījām daudz bumbu uzbrukumā – mums tas bija svarīgi. Otrkārt, pretinieces sāka zaudēt pārliecību, paverot mums jaunas iespējas uzvarēt.

Vasarā jau biju Rīgā – strādāt Francijas valstsvienībā ir prieks un pagodinājums. Palikušas labas atmiņas. “Les Bleus” pietika ar trīs uzvarām, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Tas bija labs rezultāts. Francijai bija svarīgi izcīnīt vismaz sudraba medaļu, lai turpinātu tuvoties izcilībai.

Gunta Baško manā vadībā nospēlēja divus gadus (2014-2016). Viņa bija ļoti, ļoti laba spēlētāja ar lielu pieredzi Francijas līgā. Viņas ierašanas “Basket Landes” ienesa komandā mieru (saspringtās spēles situācijās). Gunta bija gudra spēlētāja, kura varēja gūt punktus daudz dažādos veidos. Viņa ieradās komandas viesnīcā pateikt “čau”. Esmu priecīgs, ka viņas dzīvi piepilda jaunas lietas.”

Mārtiņš Zībarts, TTT galvenais treneris

“Pirmajā puslaikā galvenā problēma bija nesavāktās atlēkušās bumbas. Otrkārt, līdz pārtraukumam atļāvām “Bourges” labākajai snaiperei Šartorū iemest trīspunktu metienus. Nedrīkstējām to pieļaut. Ja neiemetam, ļoti zūd pārliecība. Īpaši šobrīd. Pēc netrāpītiem metieniem kļūdāmies. Otrajā puslaikā sakrājām 14 kļūdas – ar tādu rādītāju grūti uzvarēt.

Kate Krēsliņa uzņēmās (izprovocēja piezīmes un guva punktus). Arī Binta (Drammeha). Vanesa (Jasa) pēc izprovocētām piezīmēm nopelnīja tiesības izpildīt sešus soda metienus. Cerējām uz lielāku pienesumu no pārējām spēlētājām, tai skaitā Linnejas Hārperes.

Mazā rotācija ietekmē treniņdarbu. Pagājušajā gadā mums bija 11 profesionālas spēlētājas, kuras varēja piedalīties visos treniņos, tai skaitā no rīta. Šobrīd pieejamas 7-8 spēlētājas. Paldies Liepājai, kura atļāva mūsu treniņos piedalīties Rūtai Veiderei – varējām labāk sadalīt slodzi. Aija Klakocka vēl nav pilnībā atguvusies pēc operācijas. (Kā komanda) neesam ne tuvu labākajai formai.

Rūta nedēļas nogalē būs Liepājā, bet pirmdien atkal pievienosies mums. Karlīnei Pilāberei veiktas medicīniskās pārbaudes – savainots Ahils. Pirmās prognozes liecina, ka atjaunošanās procesam nepieciešamas vismaz četras nedēļas.”

  +2 [+] [-]

, 2019-10-30 22:41, pirms 9 mēnešiem
tad skaidrs pārmetums kluba vadības, "GM" virzienā ?

sliktāka sastāva izvēle, pārbaudes spēļu trūkums .. treniņdarbs gan tīri Zībarta ziņā.

     [+] [-]

, 2019-10-30 22:56, pirms 9 mēnešiem
Nu cik var čīkstēt. Pirms gada ttt izvilka lielo lozi -Pediju, paveicās. Ne velti zefiriņš viņā iemīlējās un gribeja par latvieti uztaisīt, ceredams, ka nu tik shī spelees izlasee un shim uzvaras ripos kabataa. Kas notika mes zinam - ne zīle rokā, ne izlasei panakumi, rezultataa atlugums 'uz paša vēlēšanos'

  +4 [+] [-]

, 2019-10-30 23:02, pirms 9 mēnešiem
Kurbis rakstīja: Nu cik var čīkstēt. Pirms gada ttt izvilka lielo lozi -Pediju, paveicās. Ne velti zefiriņš viņā iemīlējās un gribeja par latvieti uztaisīt, ceredams, ka nu tik shī spelees izlasee un shim uzvaras ripos kabataa. Kas notika mes zinam - ne zīle rokā, ne izlasei panakumi, rezultataa atlugums 'uz paša vēlēšanos'
Nezinu, cik liela ir Zībarta loma Pedijas pilsonības epopejā, bet sliktākais ir tas, ka viņai to apsolīja, bet pēc tam neiedeva. Ja nebūtu apvainojusies, Pedija arī šogad spēlētu TTT.

  +5 [+] [-]

, 2019-10-31 00:22, pirms 9 mēnešiem
Pulvere atpūšas (nu labi, varbūt arī vajag pauzi), Dita Rozenberga nekur nespēlē, Baiba Eglīte ko īsti dara, arī nav skaidrs (kopa ar Kūlīti trenējas 3x3?) - Ieva vismaz definēja, ka koncentrēsies 3x3, bet no Baibas neko tādu neesmu dzirdējis (varbūt kaut ko esmu palaidis garām?). Bet tai pašā laikā Petermane spēlē Liepājā, tā ka var apvienot. (Galu galā Hafa un Hārpere arī vasarā spēlēja 3x3 un ar labiem panākumiem.) Tad tomēr jautājums, vai GM ir izdarījis visu latviešu spēlētāju piesaistē? Tagad krīzes situācijā GM atcerējās, ka ir arī Rūta Veidere. Un arī jautājums, kāpēc netika piesaistīta komandā, piemēram, Ance Aizsila, kas kādreiz spēlējusi jau TTT? Līdzīgu sarakstu var turpināt vēl. Protams, izlases līderes lielāku naudu pelna citur, taču tajā pašā laikā ir daudzas labas latviešu spēlētājas, kas bez domāšanas atsauktos uzaicinājumam spēlēt TTT. Jā, ne viena no minētam nav līdere, bet savas produktīvas minūtes laukuma viņas varētu dot. Kas notiek šobrīd, kad vienkārši trūkst spēlētājas, ko laist laukumā, labi redzējām.

  -1 [+] [-]

, 2019-10-31 01:01, pirms 9 mēnešiem
Btw, kas ar Laksu, zin kāds?

  +1 [+] [-]

, 2019-10-31 05:28, pirms 9 mēnešiem
Cik pērn bija cerīga situācija, tik šogad bezcerīga! Savā laukumā nespēj apspēlēt uz doto brīdi eirolīgas švakākās komandas!

  -4 [+] [-]

, 2019-10-31 05:32, pirms 9 mēnešiem
otins rakstīja: Nezinu, cik liela ir Zībarta loma Pedijas pilsonības epopejā, bet sliktākais ir tas, ka viņai to apsolīja, bet pēc tam neiedeva. Ja nebūtu apvainojusies, Pedija arī šogad spēlētu TTT.
Kam mums veca (profesionālam sportam veca) špīlere

  +1 [+] [-]

, 2019-10-31 09:38, pirms 9 mēnešiem
ak68 rakstīja: Pulvere atpūšas (nu labi, varbūt arī vajag pauzi), Dita Rozenberga nekur nespēlē, Baiba Eglīte ko īsti dara, arī nav skaidrs (kopa ar Kūlīti trenējas 3x3?) - Ieva vismaz definēja, ka koncentrēsies 3x3, bet no Baibas neko tādu neesmu dzirdējis (varbūt kaut ko esmu palaidis garām?). Bet tai pašā laikā Petermane spēlē Liepājā, tā ka var apvienot. (Galu galā Hafa un Hārpere arī vasarā spēlēja 3x3 un ar labiem panākumiem.) Tad tomēr jautājums, vai GM ir izdarījis visu latviešu spēlētāju piesaistē? Tagad krīzes situācijā GM atcerējās, ka ir arī Rūta Veidere. Un arī jautājums, kāpēc netika piesaistīta komandā, piemēram, Ance Aizsila, kas kādreiz spēlējusi jau TTT? Līdzīgu sarakstu var turpināt vēl. Protams, izlases līderes lielāku naudu pelna citur, taču tajā pašā laikā ir daudzas labas latviešu spēlētājas, kas bez domāšanas atsauktos uzaicinājumam spēlēt TTT. Jā, ne viena no minētam nav līdere, bet savas produktīvas minūtes laukuma viņas varētu dot. Kas notiek šobrīd, kad vienkārši trūkst spēlētājas, ko laist laukumā, labi redzējām.
Kas notiek Rīgas satiksmē??? Sastāvs neatbilst Eirolīgai!

     [+] [-]

, 2019-10-31 09:41, pirms 9 mēnešiem
otins rakstīja: Nezinu, cik liela ir Zībarta loma Pedijas pilsonības epopejā, bet sliktākais ir tas, ka viņai to apsolīja, bet pēc tam neiedeva. Ja nebūtu apvainojusies, Pedija arī šogad spēlētu TTT.
Šitais gan ir labs apgalvojums. Kā Tu tik droši to zini? Šeja, tā Tu?

     [+] [-]

, 2019-10-31 09:47, pirms 9 mēnešiem
Zībijs sāk jau taisnoties. It kā pirms sezonas jau nezināja, kāds būs stāvoklis, cik būs profesionāles. No paša sākuma vairāk par 8 spēlētājām nespīdēja. Un protams perspektīvo junioru armāde. Smieklīgi