Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Zībarts: "TTT ir svarīga katra spēlētāja"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Zībarts: "TTT ir svarīga katra spēlētāja"
Mārtiņš Zībarts un "TTT Rīga": sestā uzvara Eirolīgā. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Brīdī, kad četras Salamankas spēlētājas sedza zonu, bet viena pieskatīja, lai Šeja nesaņem bumbu – bija svarīgi, lai laukumā iznāk vēl viena spēles organizētāja. Baiba Eglīte to izdarīja lieliski," pēc izbraukuma uzvaras pār Spānijas čempionēm teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Seškārtējās Spānijas čempiones “Baloncesto Avenida” (2006, 2011, 2013, 2016, 2017, 2018) iepriekšējās sezonās mājās bija gandrīz neuzvaramas, “Wurzburg” zālē apturot klubus ar skaļākajiem vārdiem. TTT parūpējās par neparedzamo, sagādājot “pūcēm” ceturto zaudējumu pēdējās piecās Eirolīgas spēlēs.

Iepriekšējā sezonā Salamankas klubs Eirolīgas mājas spēlēs neielaida vairāk par 67 punktiem. Jekaterinburgas UGMK apstājās pie 43 punktiem, “Lattes Montpellier” – 34 punktiem. Vai treneri uztrauca gaidāmais spiediens aizsardzībā?
Nav nepieciešamības salīdzināt ar iepriekšējo sezonu. “Avenida” mainījies gan treneris, gan daļa spēlētāju. Tā ir cita komanda ar jaunu stāstu. Galvenais bija izdarīt pareizos secinājumus pēc 7. novembra spēles Rīgā – to mēs izdarījām.

Rīgā nespēlēja Gunta Baško – viņa un Kristīne Vītola iepriekš spēlēja Salamankā. Tas palīdzēja?
Noteikti. TTT ir svarīga katra spēlētāja. Vakardienas spēlē izmēģinājām vairākus variantus. Atradām palīgus, kuri uzņēmās vajadzīgajos brīžos un iedeva ekstra kvalitātes spēles zīmējumam. Katrai TTT spēlētajai ir stiprās puses, ko cenšamies izmantot.

Vai spēle Salamankā bija skaļākā piedzīvotā trokšņa ziņā? Vai treneris dzirdēja spēlētājas?
Atmosfēru Salamankā ir grūti salīdzināt ar citām vietām. Šajā ziņā tā bija visemocionālākā spēle.

Kā komandai palīdzēja ātrāka ierašanās Salamankā?
Pirmdien izmantojām tiešo reisu Rīga – Madride. Ierodoties vienu dienu ātrāk, varējām pilnvērtīgi atpūsties un sagatavoties. Otrdien, kad trenējamies, komandas kondīcija nebija pat labākā – gan laika zonas, gan tālā ceļa un garās pirmdienas dēļ. Labā formā bijām tieši trešdien.

Otrdien bija viens treniņš Salamankā. Vai var teikt, ka praktiskā gatavošanās spēlei tika veikta video nodarbībās un vienā treniņā?
Galvenās idejas apskatījām svētdienas treniņā Rīgā. Otrdien un trešdienas rīta nodarbībā tikai noslīpējām spēles plānu – izgājām cauri četrām sadarbībām, kuras parādījās “Avenida” arsenālā pēc pirmās tikšanās Rīgā.

Vai līdz braukšanai uz spēli bija bažas par iespējamu Džūelas Loidas parādīšanos Salamankas pieteikumā?
Tādu bažu nebija, jo viņas vārds neparādījās FIBA pieteikumā. Tā būtu avantūra – pieteikt jaunu spēlētāju, kā viņi paši teica, izšķirošajai spēlei.

Kādas izmaiņas bija “Avenida” darbībās, ņemot vērā, ka aizsardze Elina Eldebrinka 19. janvārī guva savainojumu Spānijas līgas spēlē, bet saspēles vadītāja Silvija Domingesa šonedēļ netrenējās ar komandu?
Visas pieejamās spēlētājas spēlēja, īpašu sadarbību Eldebrinkai nebija. Salamanka turpināja izmantot Prinstonas uzbrukuma (Princeton offense) dažādas variācijas.

Trešdien gribas izcelt Aiju Brumermani un Baibu Eglīti. Baibas ierašanās otrajā puslaikā deva viena cilvēka pārsvaru rotācijā. Aija pavilka komandu pirmajā puslaikā.
Noteikti – mums ir svarīga katra spēlētāja, īpaši mainoties “match-up” situācijām. Brīdī, kad četras Salamankas spēlētājas sedza zonu, bet viena pieskatīja, lai Šeja nesaņem bumbu – bija svarīgi, lai laukumā iznāk vēl viena spēles organizētāja. Baiba to izdarīja lieliski – noņēma spiedienu no Šejas. Ieguvām otro uzrāvienu.

Un pirmais uzrāviens bija Aija.
Gan Aija, gan visa komanda. Pirmajā puslaikā netrāpījām daudz brīvu metienu – vajadzēja pārvarēt stresu un tikt galā ar situāciju.

Pēdējās minūtes bija cīņa par uzvaru savstarpējo spēļu summā?
Protams, mums ir svarīgs katrs punkts. Izdevās!

Nākamā lieta – jānodrošina iekļūšana “play-off”. Vai jāsāk cīnīties par otro vietu grupā?
Katrā spēlē jācīnās par uzvaru, daudz nerēķinot. Mēs cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē. Cik augstu varēsim tikt, tā arī iesim.

  +7 [+] [-]

, 2019-01-24 14:18, pirms 4 mēnešiem
Superīgākais klubs atjaunotās brīvvalsts laikā ( protams šīs sezonas kontekstā) ,aptverot visus sporta veidus .Izlases bāzes klubs ar tikai divām viesspēlētājām ( augstas raudzes) ar izlases treneri pie stūres.
Spēlē spēcīgākajā Eiropas līgā ( daudz WNBA kadru),nevis "draudzīgās" kaimiņvalsts atklātajos čempionātos.Tā turēt un izbaudam šo situāciju,jo paskototies uz formas uzlīmēm , dažu spēlētāju augsto meistarību un valsts sporta politiku ,tuvākajos gados nekas tamlīdzīgs vienkārši nevar būt.

  -2 [+] [-]

, 2019-01-24 14:21, pirms 4 mēnešiem
"TTT parūpējās par neparadzamo"? Kas tas par kalamburu?

     [+] [-]

, 2019-01-24 19:54, pirms 4 mēnešiem
Alpaville rakstīja: "TTT parūpējās par neparadzamo"? Kas tas par kalamburu?
tas taču noviks-pirmo reizi ar tādu kalambūru(idiotismu)sastopies?

     [+] [-]

, 2019-01-24 23:15, pirms 4 mēnešiem
inter hok rakstīja: Superīgākais klubs atjaunotās brīvvalsts laikā ( protams šīs sezonas kontekstā) ,aptverot visus sporta veidus .Izlases bāzes klubs ar tikai divām viesspēlētājām ( augstas raudzes) ar izlases treneri pie stūres.
Spēlē spēcīgākajā Eiropas līgā ( daudz WNBA kadru),nevis "draudzīgās" kaimiņvalsts atklātajos čempionātos.Tā turēt un izbaudam šo situāciju,jo paskototies uz formas uzlīmēm , dažu spēlētāju augsto meistarību un valsts sporta politiku ,tuvākajos gados nekas tamlīdzīgs vienkārši nevar būt.
Ļoti precīzi visu pateici. Bravo!👏👏👏