Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Zībarts: "Kurskas "Dynamo" ir kā pasaules izlase"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Zībarts: "Kurskas "Dynamo" ir kā pasaules izlase"
Mārtiņš Zībarts un TTT spēlētājas. Foto: Renārs Koris

"Iesauka "Alķīmiķis" vēsta par Mondelo improvizētāja spējām uzzīmēt sadarbību dažās sekundēs. Viņam ir standarta kombinācijas, taču labākajām spēlētājām atļauts veikt nestandarta darbības," basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pirms atgriešanās spēles Eirolīgā sniedza vērtējumu par Kurskas "Dynamo" komandu un tās slaveno stūres vīru.

Mārtiņš Zībarts “Dynamo” rindās strādāja 2014.-2017. gadā, tai skaitā pusotru sezonu darbojās Gundara Vētras vadībā. Treneris 2016. gada martā-maijā veica Kurskas galvenā trenera pienākumus, kā arī divreiz ar “lakstīgalām” izcīnīja Krievijas kausu. Viņa vietā stājās Spānijas valstsvienības galvenais treneris Lukass Mondelo.

Mārtiņš Zībarts, TTT galvenais treneris

“Kurskas “Dynamo” ir kā pasaules izlase. Sastāvā ir piecas Eiropas čempiones – spānietes Marta Čargaja un Anna Krusa, serbiete Soņa Petroviča, krievietes Aļona Kirilova un Tatjana Vidmera. Divas WNBA čempiones (Stjuarte, Krusa), Pasaules kausa MVP un čempione Briena Stjuarte, Pasaules kausa bronzas īpašnieces Marta Čargaja un Anna Krusa.

Treneris Lukass Mondelo pirmajā Premjerlīgas spēlē atļāva Stjuartei rīcības brīvību – visa spēle tika veidota caur viņu. Bumba tika izspēlēta gan iekšā, gan ārā – Stjuarte met tuvos un tālos metienus, izmanto iespējas soda laukumā. Mūsu priekšrocība – esam nedaudz saspēlētāka komanda, pilnā sastāvā aizvadījām divas saspringtas spēles pret Venēciju.

Mondelo patīk komandā veidot pozitīvu gaisotni – pajokot, dot dāvanas par uzvarām konkursos, rūpēties, lai spēlētājas visu laiku būtu labā garastāvoklī. Trenerim ir daudz ideju, kuras nav atstrādātas treniņos. Parāda sadarbību uz dēlīša – ja ir laba, meistarīga izpildītāja, tas strādā.

Iesauka “Alķīmiķis” vēsta par Mondelo improvizētāja spējām uzzīmēt sadarbību dažās sekundēs. Viņam ir standarta kombinācijas, taču labākajām spēlētājām atļauts veikt nestandarta darbības. Piemēram, Endželai Makotrijai bija “zaļā gaisma” uzbrukumā. Pašam trenerim Kurskā ir vairāk brīvības un improvizācijas nekā Spānijas valstsvienībā.

Kad 2016. gada vasarā pulcējām Kurskas sastāvu, ieteicu Stjuarti ņemt kā trešo ceturto numuru – viņa nupat bija beigusi universitāti. Par Stjuarti runājām visu sezonu – redzēju viņu kā spēlētāju, kura palīdzētu mums apspēlēt Jekaterinburgas UGMK, iemestu trīspunktnieku pret Graineri.”

Dynamo Kursk

Klubs dibināts 1994. gadā. Premjerlīgā startē no 1999. gada, Eirokausos aizvadītas 17 sezonas, tai skaitā divas sezonas Liliānas Ronketi kausā un 11 sezonas Eiropas kausā. “Dynamo” trijās no četrām sezonām Eirolīgā sasniedza “Četru finālu” (2015, 2017, 2018). Trenera Lukasa Mondelo bilance ar Kurskas klubu ir 35-1, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret UGMK.

Briena Stjuarte (UConn Huskies) ir četrkārtēja NCAA čempione (2013-2016), Olimpiskā čempione (2016), WNBA čempione (Seattle Storm 2018), WNBA MVP un WNBA finālu MVP (2018), Pasaules čempione (2018) un Pasaules kausa MVP (2018). Trešdien Rīgā viņa debitēs Eirolīgā.

Trešdien, 24. oktobrī, “Dynamo” basketbolistes Eirolīgas spēlē Rīgā tiksies ar TTT. Cīņas sākums plkst. 20:00 “Elektrum” Olimpiskajā centrā, biļetes Eirolīgas spēle: “TTT Rīga” – Kurskas “Dynamo”... . Ieeja no plkst. 19:00, biļetes varēs nopirkt arī pie zāles ieejas.