Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Latvija 15. vietā "Women`s EuroBasket" spēka rangā, Spānija tikai ceturtā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Latvija 15. vietā "Women`s EuroBasket" spēka rangā, Spānija tikai ceturtā
Zenta Meļņika un treneris Aigars Nerips. Foto: Oksana Džadana, f64

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) trešdien, 22. maijā, publicēja "Women`s EuroBasket 2019" pirmo spēka rangu. Latvijai atvēlēta 15. vieta, kamēr tās konkurentes A grupā sarindotas ceturtajā, piektajā un divpadsmitajā vietā.

Lielākā daļa valstsvienību patlaban atrodas treniņnometnēs. Pirmās pārbaudes spēles vēl priekšā. Autoru piezīme: spēka rangs ir pilnībā subjektīvs un neatspoguļo patieso komandu izvietojumu.

1) Francija (spēlēs B grupā Rīgā)
Francūzietes ir favorītes, lai izcīnītu pirmo titulu desmit gadu laikā. Pēc trīs sudrabiem pienācis laiks būt līgavai, nevis līgavas pavadonei. Viņām ir teicama un dziļa priekšējā līnija ar Sandrini Grudu, Helēnu Siaku, Aleksu Šartoro un Endeni Mijē.

Marina Žohanesa ir īpašs talants, Valeriane Ajaji aizvadījusi īpašu sezonu. Francijai ir apbrīnojamas jaunās spēlētājas, bet nesen atbraukusī (naturalizētā) Bria Hārtlija pirms debijas Eiropas čempionātā kļuvusi par Turcijas čempioni.

2) Beļģija
Beļģija pēc vēsturiskas bronzas 2017. gadā un apbrīnojamās debijas Pasaules kausā atrodas uz viļņa. Viņas var atrasties “Nāves grupā”, taču laiks ir Beļģijas pusē. Tai ir dažas apbrīnojamas spēlētājas kā Emma Mēsemana, Žulī Alemāna, Kima Mestdaga un leģenda Anna Voutersa. Beļģija spēlē skaistu basketbolu, tādēļ saņem bonusa punktu.

3) Zviedrija (spēlēs B grupā Rīgā)
Šoks, redzot Zviedriju tik augstu rangā? Nebrīnieties, jo tā var būt “kā Beļģija 2017. gadā”. Izskatās, ka viņām ir patīkams pieredzes un jaunības sakausējums – daudz zvaigžņu un komandas spēles piekritēju. Šī var būt Zviedrijas visu laiku labākā komanda – Eldebrinku dvīnes, Amanda Zahui, Farhija Abdi un uzlēcošā zvaigzne Klara Lundkvista ir tikai daži iemesli būt sajūsmā.

4) Spānija (Latvijas konkurente A grupā)
Pašreizējā čempione Spānija zaudējusi 2017. gada vērtīgāko spēlētāju Albu Torensu – tas rada neizmērāmu tukšumu, kuru nebūs viegli aizpildīt. Tas ir pamatīgs trieciens un, ņemot vērā, ka vairākas veterānes šosezon nebija labākajā formā, iespējams, ka pjedestāls var iet secen pirmo reizi astoņu gadu laikā? Grūti apstrīdēt superīgā Lukasa Mondelo bilanci, taču – vai jāzvana trauksme un jādod iespēja jaunākajām spēlētājām?

5) Ukraina (Latvijas konkurente A grupā)
Ziņa, ka Aļina Jagupova galu galā pievienosies komandai, ir neticami pozitīva vēsts Ukrainai – pietiekama, lai izmisuma asaras pāraugtu priekā. Viņas fenomenālās prasmes nozīmē, ka Ukraina vairāk nav melnais zirdziņš un var īstenot sapni par iekļūšanu astoņniekā. Un pēc tam, kas zina?

Taisija Udodenko pirms diviem gadiem nospēlēja teicami un atkal būs lieliska. Veterāne Oleksandra Raduloviča (Kurasova) atgriezusies komandā un, ja viņi var pārliecināt arī Oļesju Malašenko un Valeriju Berežinsku – wow.

6) Baltkrievija
Baltkrievijai, iespējams, nebūs citas iespējas pulcēt tādu komandu kā šī. Ja visas spēlēs, viņām, iespējams, būs visu laiku labākais sastāvs. Pat labāks nekā 2007. gadā, kad viņas izcīnīja bronzu. Izskatās, ka leģendārā Jeļena Ļevčanka ir atpakaļ kopā ar Anastasiju Veremejenku, izveidojot “Dvīņu torņus”.

Lieliskā veterāne Katarina Sņitina joprojām strādā uzbrukumā, Marija Popova uguņo un viņām ir dažas uzlēcošās zvaigznes. Neticami, cik nenovērtētas viņas ir “Nāves grupā”.

7) Itālija
Itālijai jādomā, kā spēlēt bez leģendāras un karjeru beigušās Rafaelas Mašadri, kamēr Katrina Ress cīnās ar savainojumu. Taču ar nevainojamo Džordžiju Sotanu un Čečilju Zandalasini, kā arī dažām teicamām jaunām spēlētājām kā Olbis Futo Andrē, pastāv cerības, ka stratēģis Marko Krespi var komandu aizvest tālu.

8) Slovēnija
Slovēnija meklē iespēju rakstīt vēsturi un tas nozīmē pirmo reizi izkļūt no grupas. Viņām ir viena no iespaidīgākajām aizsargu rotācijām – Nika Bariča, Teja Oblaka, Annamarija Prezeļa un uzlēcošā zvaigzne Zala Friškoveca. Soda laukumā viņam ir (naturalizētā) Šante Evansa un Eva Ļiseca – dziļuma trūkums priekšējā līnijā nozīmē, ka viņas pakļautas savainojumu un piezīmju riskam!

9) Serbija
Vai jums ir priekšstats, kā Serbija varētu nospēlēt? Mums nav ne jausmas! Varbūt arī trenere Marina Maļkoviča brīnās. Šī iemesla dēļ viņām rangā atvēlēta viduvēja vieta, jo serbietes var valdīt vai saplīst un sadegt.

Jauno māmiņu Jeļenas Milovanovičas-Brūksas un Miljana Bojovičas atgriešanās ir lieliskas ziņas. Soņa Petroviča un viņas pasaules līmeņa talants var izglābt dienu, kamēr Aleksandras Crvendakičas iespējamā uzņemšanās un Anas Dabovičas karstā roka var padarīt viņas grūti apturamas. Kurš zina?

10) Krievija
Krievietes kvalifikācijas turnīru pabeidza bez zaudējumiem, taču, iespējams, varēja un viņām bija jāzaudē dažās spēlēs. Krievija svīst sviedrus par jauno naturalizēto spēlētāju Džamiru Folkneri, kura varētu šovasar nemaz nespēlēt. Par laimi, viņām ir tādas spēlētājas kā Marija Vadejeva un Jevgeņija Beļakova.

11) Turcija
Šis būs pirmais finālturnīrs, kad Turcija vienlaikus spēlēs bez leģendām Nevrijes Jilmazas un Birselas Vardarli Demirmenas. Pagājušajā gadā Pasaules kausā Tenerifē īsti labi negāja. (Naturalizētās) Kias Stouksas pieejamība ir pastiprinājums, taču Kvanitras Hollingsvortas ietekme bija iespaidīga – kāpēc veikt maiņu? Brīnāmies par to. Papildu bažas rada savainojumi un Turcijas “play-off” vēlais norises laiks.

12) Lielbritānija (Latvijas konkurente A grupā)
Lielbritānija uzvarēja kvalifikācijas grupā un pagājušās nedēļas nogalē pieteica, iespējams, visu laiku labāko sastāvu. Temi Fagbenle ir Polijas līgas MVP, viņas komandas biedre no “CCC Polkowice” Džo Līdhema-Vornere izcili pārstāvējusi savu valsti, bet “Los Angeles Sparks” spēlētājas Karlijas Semjuelsones pievienošanās liek uzdot jautājumu – vai britu komanda joprojām ir pastarīte?

13) Čehija (spēlēs B grupā Rīgā)
Čehija ir brīnišķīgi atguvusies pēc neveiksmīgā pašmāju čempionāta pirms diviem gadiem, kvalifikācijā pieveicot pat apjūsmoto Beļģiju. Lieli nopelni pienākas trenerim Štefanam Svitekam, tiesa, viņi nespēlēja smagākajā grupā, savainojuma dēļ zaudēja (saspēles vadītāju) Petru Zaplatovu un pastāv šaubas par Jūlijas Reisingerovas līdzdalību.

14) Ungārija
(Naturalizētās) Ivonnas Tērneres pievienošanās ir milzīgs pastiprinājums Ungārijai – viņa ir pēctece tādām izcilām aizsardzēm kā Alija Kviglija un Kortnija Vanderslūta. Taču ieguvumi ārējā līnijā nekompensē iztrūkumus priekšējā līnijā – tās rotācija bez (naturalizētās) Cješas Gorī un Tijanas Krivacevičas izskatās ārkārtīgi plāna.

15) Latvija
Latviju skārusi sliktu ziņu virkne – apstiprināts, ka uzbrukuma meistare Kitija Laksa nespēlēs savainojuma dēļ. Gunta Baško paziņojusi par karjeras beigām, savukārt (naturalizējamā) TTT aizsardze Šeja Pedija vēl nav ieguvusi Latvijas pilsonības. Čempionāta līdzrīkotājiem ir, par ko uztraukties.

16) Melnkalne (spēlēs B grupā Rīgā)
Trenera Roberto Injuesa došanās projām pēc kvalifikācijas turnīra ir trieciens. Leģendārā Jeļena Škeroviča pārņēmusi grožus bez lielas pieredzes trenēšanā. Viņu rotācija ir šaura un pēc 0-3 finiša 2017. gadā uz komandu gulstas spiediens – īpaši tāpēc, ka līdzās Škerovičai atvaļināsies arī Iva Perovanoviča. Viņas būs atkarīgas no (naturalizētās) Glorijas Džonsones.

Eiropas čempionāts 2019

Latvija A grupā spēlēs pret Lielbritāniju (27. jūnijā plkst. 18:30), Ukrainu (28. jūnijā plkst. 18:30) un Spāniju (30. jūnijā plkst. 18:30). Grupas uzvarētājas automātiski kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Otrās un trešās vietas ieguvējas astotdaļfinālā 1. jūlijā Rīgā spēlēs pret B grupas (Francija, Zviedrija, Čehija, Melnkalne) otrās un trešās vietas īpašniecēm. Biļetes uz visām spēlēm

Eiropas čempionāta ceturtdaļfināli, pusfināli un spēles par vietām notiks 5.-7. jūlijā "Stark" arēnā Belgradā. Sešas labākās komandas iegūs ceļazīmes uz Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kas notiks 2020. gada februārī.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Labākie sasniegumi – ceturtā vieta 2007. gadā, kā arī divreiz izcīnīta sestā vieta (2005, 2017).

Latvijas pārbaudes spēles

DienaPilsētaSpēle
25.05RīgaLatvija – Krievija (aiz slēgtām durvīm)
01.06BurgosaLatvija – Spānija
02.06BurgosaLatvija – Ungārija/Turcija
06.06RīgaLatvija – Baltkrievija (aiz slēgtām durvīm)
07.06Rīgas arēnaLatvija – Turcija
13.06PrāgaLatvija – Čehija
14.06PrāgaLatvija – Ungārija
15.06PrāgaLatvija – Bosnija
20.06OSCLatvija – Ķīna
22.06Rīgas arēnaLatvija – Slovēnija

Izmantotie resursi:
Power Rankings: France take top spot and some...

     [+] [-]

, 2019-05-22 14:41, pirms pusgada
par zviedriju tas ir joks?????? gribetu redzet ka zviedrija vai belgija spele pret spaniju un nezaude bez variantiem...finals jau ir sen skaidrs spanija-francija

     [+] [-]

, 2019-05-22 14:46, pirms pusgada
elanss rakstīja: par zviedriju tas ir joks?????? gribetu redzet ka zviedrija vai belgija spele pret spaniju un nezaude bez variantiem...finals jau ir sen skaidrs spanija-francija
Spānija ar Torensu PČ bronzas spēlē 67:60 pret Beļģiju un 63:72 zaudējums grupas turnīrā nav gluži bez variantiem.
http://www.fiba.basketball/womensbasketballworldcup/2018/team/Belgium#|tab=games_and_results

Par Zviedriju gan ļoti optimistiski

     [+] [-]

, 2019-05-22 15:13, pirms pusgada
Liela daļa šī topa ir joks. SWE trešās, UKR piektās un BLR sestās? BLR būs milzīgs panākums tikt no grupas ārā. Arī LAT 15. vieta tāda pārspīlēta, ņemot vērā, ka argumentācija balstās uz trim spēlētājām, no kurām viena vispār nekad nav bijusi izlasē, bet vēl vienai labākie gadi jau sen aiz muguras (tikai Laksas trūkums ir vērā ņemams).

     [+] [-]

, 2019-05-22 15:41, pirms pusgada
Padjobka, ne rangs...

     [+] [-]

, 2019-05-22 16:43, pirms pusgada
Un protams nav pat pieminēts, ka Šteinberga atteikusies spēlēt pie šī trenera. Tāda pati klusēšana bija ap Niedolu.