Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Laikmeta beigas: Taurasi dodas prom no pasaules bagātākā kluba

Laikmeta beigas: Taurasi dodas prom no pasaules bagātākā kluba
Daiana Taurasi
Foto: UGMK

Trīskārtējā FIBA Eirolīgas čempionvienība Jekaterinburgas UGMK sestdien, 16. decembrī, pateicās leģendārajai amerikāņu basketbolistei Daianai Taurasi (Diana Taurasi) par piecarpus gadu darbu.

Visu laiku rezultatīvākā WNBA spēlētāja, trīskārtējā NCAA, četrkārtējā Olimpiskā un seškārtējā Eirolīgas čempione Urālu lielpilsētā nospēlēja piecarpus sezonas, tai skaitā pirmās divas sezonas kopā ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu (2012-2014).

Taurasi palīdzēja UGMK izcīnīt divus Eirolīgas titulus (2013, 2016), piecus Krievijas Premjerlīgas titulus (2013-2017), divus Krievijas kausus (2013, 2014) un Eiropas Superkausu (2013), kā arī spēlēja Eirolīgas finālā (2015) un divreiz palika trešajā vietā (2014, 2017).

Amerikāniete 2016. gadā tika atzīta par Eirolīgas “Četru fināla” vērtīgāko spēlētāju un saņēma Urālu kalnu metalurģijas kombināta pirmās pakāpes ordeni “Par darbu un godu”. Taurasi ietekme klubā bija tik liela, ka viņai bieži piederēja noteicošais vārds UGMK spēlētāju izvēlē.

2015. gada 3. februārī Taurasi kļuva par pirmo Eirolīgā spēlējušo amerikāņu basketbolisti, kura piekrita maizes devēja piedāvājumam izlaist WNBA sezonu, lai labāk sagatavotos nākamajai sezonai Eiropā. Tādējādi viņa pirmo reizi 11 gadu laikā nespēlēja 12 mēnešus pēc kārtas.

UGMK atmaksāja ar dāsniem līgumiem – Taurasi Urālos pelnīja vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru sezonā – un maksimāli ērtiem darba apstākļiem. Nolīga trenerus ar WNBA pieredzi – Olafu Langi un Sandiju Brondello. Veda uz izbraukuma spēlēm ar kluba lidmašīnu. Nosūtīja līdzjutēju armijas uz Eirolīgas un Premjerlīgas cīņām.

Sestdien UGMK mājas lapā tika publicēta kluba atvadu vēstule.

“Liels paldies, Daiana! Pienākusi diena no visas sirds pateikt “Liels Paldies” cilvēkam, kura ieguldījumu basketbola kluba UGMK vēsturē grūti izteikt vārdos. Tāpēc – Liels Paldies tev, Daiana!

Tu kļuvi par mūsu kluba un pilsētas sirdi un dvēseli. Savām acīm sekot līdzi tavai fantastiskajai, kaislīgajai spēlei tik daudzu gadu garumā – mūsu līdzjutējiem tā bija svētlaime. Strādāt ar tevi, vienoties kopējiem mērķiem un cīnīties līdz uzvarošām beigām – mums tas bija gods un privilēģija. Visiem, kurus tu sasildīji ar savu siltumu un iedvesmoji uz šķietami neiespējamo!

Pienācis brīdis, kad jāparūpējas par lietām, bez kurām basketbols un dzīve nav iedomājama – par veselību, par ģimeni un tuviniekiem. Godīgums un tiešums – tā ir tava būtība.

Tu aizved sev līdzi daļu no mūsu sirdīm un dvēselēm. Taču mēs zinām, ka tu tieši tāpat atstāj Jekaterinburgā daļu no savas sirds un savas dvēseles. Mēs skumsim pēc tevis. Un gaidīsim jaunu tikšanos!”

Izmantotie resursi:ĮŹ ÓĆĢŹ |  :: Ķīāīńņč :: Įīėüųīå...

     [+] [-]

, 2017-12-17 12:36, pirms 9 mēnešiem
Mamma mia! Daianai??? Daianai??? Daianai?????????
Ja ķēmojamies, tad ķēmojamies uz pilnu klapi un rakstām DAIJENAI!
Atvainojiet, tas pat vairs nav smieklīgi...

Tev jābūt autorizētam,