Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Buseta: "Tottenham, Liverpool – cerēsim uz tādiem pašiem britu basketbolistu panākumiem!"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Buseta: "Tottenham, Liverpool – cerēsim uz tādiem pašiem britu basketbolistu panākumiem!"
Hosē Marija Buseta. Foto: FIBA

Lielbritānijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Hosē Marija Buseta (Jose Buceta) paudis cerību par labiem rezultātiem Eiropas čempionātā, aicinot iedvesmoties no angļu futbolistu snieguma UEFA Čempionu līgā un Eiropas līgā.

Lielbritānija ir viena no divām komandām, kura vēl nav publiskojusi paplašināto kandidātu sarakstu Eiropas čempionātam basketbolā sievietēm, kas 27. jūnijā – 7. jūlijā notiks Latvijā un Serbijā.

Zināms, ka briti gatavojas sastāvā iekļaut amerikānieti Kenediju Lenardu, kā arī cer uz vairākām spēlētājām, kuras sacenšas NCAA un WNBA. Tāpat zināmas Lielbritānijas pretinieces pēdējās pārbaudes spēlēs – Kanāda (19. jūnijā), Zviedrija (22. jūnijā) un Spānija (23. jūnijā Fuenlabradā).

Britu izlasi finālturnīrā vadīs Hosē Buseta – spāņu speciālists, kurš vienlaikus ir psiholoģijas profesors. Viņš agrāk vadīja Spānijas un Bulgārijas sieviešu izlases, kā arī veica “Real Madrid” futbola un basketbola komandu sporta psihologa pienākumus.

Buseta turpina sekot futbolam. Eiropas dienā, 9. maijā, viņš veica sekojošu ierakstu “Twitter” vietnē: “Tottenham, Liverpool, Arsenal, Chelsea. Eiropā šis ir angļu futbola gads. Cerēsim, ka Lielbritānijas basketbolistes paveiks to pašu!”

UEFA Čempionu līgas fināls starp “Tottenham” un “Liverpool” vienībām notiks 1. jūnijā Madridē. Eiropas līgas fināls starp Londonas “Arsenal” un “Chelsea” vienībām risināsies 29. maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Latvijas pārbaudes spēles

DienaPilsētaSpēle
25.05RīgaLatvija – Krievija (aiz slēgtām durvīm)
01.06BurgosaLatvija – Spānija
02.06BurgosaLatvija – Ungārija/Turcija
07.06RīgaLatvija – Turcija
08.06RīgaLatvija – Baltkrievija
13.06PrāgaLatvija – Rumānija
14.06PrāgaLatvija – Čehija
15.06PrāgaLatvija – Ungārija
20.06RīgaLatvija – Ķīna
22.06RīgaLatvija – Slovēnija

Latvijas treniņnometne sāksies 20. maijā.