Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

MSG īpašnieks Doulens izliek pārdošanā "Knicks" kaimiņieni "Liberty"

MSG īpašnieks Doulens izliek pārdošanā "Knicks" kaimiņieni "Liberty"
Džeimss Doulens 2017. gada 12. februārī kopā ar bijušajiem spēlētājiem Lariju Džonsonu, Letrelu Sprūelu un Bernardu Kingu
Foto: USA Today/Scanpix

Ņujorkas basketbola kluba "Knicks" īpašnieks Džeimss Doulens (James Dolan) pirmdien, 13. novembrī, pēc 28 mēnešu pārtraukuma pārņēma "Madison Square Garden Company" grožus, bet otrdien paziņoja par vēlmi pārdot WNBA komandu "Liberty".

Doulena kontrolētajai kompānijai pieder Ņujorkas sporta klubi “Knicks”, “Rangers” un “Liberty”, kā arī leģendārās izklaides vietas “Madison Square Garden” un “Radio City Music Hall”. Pēdējo četru gadu laikā “Madison Square Garden Company” atstājuši trīs vadītāji.

Pirmais no viņiem – Henks Ratners (Hank Ratner) – palīdzēja kabeļtelevīzijas magnātam Doulenam izveidot “Madison Square Garden” kā atsevišķu uzņēmumu. Viņš atstāja kompāniju 2014. gada februārī plašāk neizskaidrotu iemeslu dēļ.

Otrais – Teds Smits (Tad Smith) – kompānijas vadībā nostrādāja tikai vienu gadu, kamēr 2015. gada martā bez īpaša brīdinājuma izvēlējās kļūt par izsoļu nama “Sotheby`s” vadītāju. MSG vadības groži tika uzticēti Holivudas aģentūras “Creative Artists Agency” (CAA) pārstāvim Deividam O`Konoram (David O`Connor).

O`Konors jau agrāk bija saistīts ar “Knicks”. Viņš 2006. gadā izveidoja “CAA sports” – uzņēmuma sporta nodaļu, kura vēlāk pārstāvēja tik daudzus Ņujorkas basketbolistus, ka mediji sāka to saukt par “CAA piedāvāto Ņujorkas “Knicks” komandu” (the New York Knicks brought to you by CAA).

Jaunā vadītāja uzdevums bija uzraudzīt MSG atdalīšanos no tās priekšteces “MSG Networks Inc.” Sākot no 2015. gada 1. oktobra, “Madison Square Garden Company” akcijas tika tirgotas Ņujorkas biržā. Biznesā veicās labi – O`Konora darbības laikā MSG akciju vērtība pieauga par vairāk nekā 40%.

Pirmdien uzņēmums izplatīja paziņojumu par O`Konora aiziešanu, plašāk nepaskaidrojot tās iemeslus. BTIG analītiķis Brendons Ross bija “šokēts” par notikušo. “Viņa uzdevums bija būt pārvaldniekam un ar operatīvo vadību viss notika lieliski. Tas liek nodomāt: vai Džims (Doulens) pats vēlas kļūt par MSG vadītāju?”

Doulens pirmdien kļuva par MSG pagaidu vadītāju, bet otrdien paziņoja, ka izliek pārdošanā uzņēmumam piederošo WNBA komandu “Liberty”. Viņš ir pēdējais no astoņiem oriģinālajiem līgas klubu īpašniekiem. Sākumā visas WNBA komandas atradās NBA klubu paspārnē, bet 2003. gadā veiktās izmaiņas līgas biznesa modelī atļāva tās pārņemt arī neatkarīgiem īpašniekiem.

“Mēs bijām spēcīgi un skaļi “Liberty” atbalstītāji no WNBA darbības sākuma,” teica Doulens. “Kā pēdējais oriģinālais īpašnieks esmu lepns par paveikto un, cik tālu līga spējusi aiziet. Šis bija grūts lēmums, kuru pieņēmām, rūpīgi izvērtējot mūsu biznesa vajadzības. Esam pārliecināti, ka jaunie īpašnieki turpinās attīstīt komandu uz 21 gada laikā izveidotā pamata un vedīs to pretī vēl panākumiem bagātākai nākotnei.”

“Ņujorkas “Liberty” ir WNBA oriģinālajām komandām ar lieliskām spēlētājām un faniem,” teica līgas prezidente Liza Bordersa (Lisa Borders). “Pateicamies MSG par atbalstu sieviešu basketbola attīstībai 21 gada garumā un novērtējam tās apņēmību sameklēt jaunu īpašnieku grupu, lai nodrošinātu komandas panākumus daudzus gadus uz priekšu.”

Ja komandu nenopirks kāda NBA kluba īpašnieks, tā saukto neatkarīgo WNBA klubu skaits pieaugs līdz astoņiem. Pašlaik NBA klubu īpašumā palikušas četras komandas – četrkārtējās čempiones “Minnesota Lynx”, trīskārtējās čempiones “Phoenix Mercury”, 2012. gada čempiones “Indiana Fever” un “Washington Mystics”.

“San Antonio Spurs” īpašnieki nesen pārdeva “Stars” komandu Lasvegasas kompānijai “MGM Resorts International”. Lasvegasas komanda pirmo sezonu aizvadīs 2018. gadā un tās galvenais treneris būs Bils Lembīrs (Bill Laimbeer), kurš oktobrī atstāja “Liberty”. Viņa vietā par Ņujorkas galveno treneri kļuva trīskārtējā Olimpiskā čempione Keitija Smita (Katie Smith).

“Liberty” prezidents no 2015. gada ir bijušais NBA spēlētājs Jesaja Tomass (Isaih Thomas). “Vēlos pateikties Jesajam, “Liberty” spēlētājām un treneriem, kuri sekmēja kluba izaugsmi,” teica Doulens. “Jaunajam komandas īpašniekam būs lieliska iespēja piesaistīt jaunus resursus, būt radošam un koncentrēties, lai komanda gūtu tālākus panākumus.”

Ņujorkas komanda 15 reižu spējusi kvalificēties WNBA izslēgšanas spēlēm, bet vēl ne reizi nav kļuvusi par čempioni. Šogad vienība pabeidza regulāro sezonu ar 10 uzvarām pēc kārtas un sasniedza trešo labāko bilanci līgā (22-12), taču piedzīvoja neveiksmi “play-off” otrajā kārtā. “Liberty” un “Knicks” treniņlaukumi atrodas vienā zālē.

Izmantotie resursi:
James Dolan back in control of MSG after...
https://www.cnbc.com/2017/11/13/mad...
Madison Square Garden Company selling New York...

     [+] [-]

, 2017-11-14 22:37, pirms gada
Jesaja Tomass (Isaih Thomas)
Ilgi domāju, kas tas tāds, un tad pieleca, ka tas ir bad boys Detroitas Pistons spēlētājs Aizeja Tomass, kurš kopā ar B.Leimbīru, D.Rodmanu 80.gadu beigās divas reizes kļuva par NBA čempioniem.

  +1 [+] [-]

, 2017-11-14 22:40, pirms gada
Bilde jau labā. Visiem izskatās nereāli ērti sēdēt.

  +1 [+] [-]

, 2017-11-14 23:01, pirms gada
Guru no geto rakstīja: Bilde jau labā. Visiem izskatās nereāli ērti sēdēt.
es teiktu, ka šis varētu būt kadrs no filmas "paģiras" 4. daļas

  +1 [+] [-]

, 2017-11-14 23:13, pirms gada
Jesaja Tomass (Isaih Thomas) (C)
------------------
Paldies, beidzot Pareizi - tāpat ka slavenais latvijas izcelsmes ebreju Filosofs - Jesaja Berlins (Isaih Berlin) (atrodiet internetā, var latviešu)

p.s. ...un nekāda Aizeja, vārds no Bībeliska Pravieša cēlies, nevis no angļiem.

     [+] [-]

, 2017-11-15 08:45, pirms gada
oxa rakstīja: Jesaja Tomass (Isaih Thomas) (C)
------------------
Paldies, beidzot Pareizi - tāpat ka slavenais latvijas izcelsmes ebreju Filosofs - Jesaja Berlins (Isaih Berlin) (atrodiet internetā, var latviešu)

p.s. ...un nekāda Aizeja, vārds no Bībeliska Pravieša cēlies, nevis no angļiem.
Jep, man arī prieks, ka beidzot sapratuši, kā šo vārdu latviski uzrakstīt.