Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Romualds Petronis: "Braucām ar ladu, kamēr TTT pārvietojās mersedesā"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Romualds Petronis: "Braucām ar ladu, kamēr TTT pārvietojās mersedesā"
TTT spēlētājas Megana Hafa un Zenta Meļņika 2019. gada 9. novembrī Šauļos. Foto: moterulyga.lt

"Pārtraukumā veicām izmaiņas un sākām spēlēt citādi. Otrajā puslaikā nospēlējām daudz labāk, īpaši aizsardzībā," basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pēc uzvaras Šauļos norādīja, ka otrajā puslaikā komanda ielaidusi tikai divus tālmetienus.

Rīdzinieces 9. novembrī Šauļos otro reizi sezonā sasniedza 100 gūto punktu robežu. Pirmajā puslaikā negāja gludi – pretinieces iemeta 8 no 17 trīspunktu metieniem, ilgu laiku turoties viencipara skaitļa attālumā. Pēc pārtraukuma mērķi sasniedza tikai 2 no 10 tālmetieniem

“Izmantojām tās pašas sistēmas kā Eirolīgā, īpaši neskautojot Šauļu komandu,” teica Zībarts. “Mums jābūt nedaudz gudrākiem. Ja spēlētāja iemet trīspunktu metienu, nākamajā reizē aizsardzībā jānostājas viņai nedaudz tuvāk. Nevajag atkārtot to pašu kļūdu un atļaut izdarīt brīvu tālmetienu.

Šauļu vienība centās nerespektēt titulētās pretinieces. Komandas galvenais treneris Romualds Petronis centās noskaņot spēlētājas cīņai par uzvaru, lai gan viņa rīcībā ir pieticīgāks sastāvs nekā, piemēram, Viļņas, Kauņas un Klaipēdas klubiem.

“Rīgas TTT ir Eirolīgas klubs. Tēlaini runājot, viņas pie mums ieradās “Mercedes” automašīnā, kamēr mēs braucām ar “Ladu”. Mēs neesam Eirolīgas komanda, taču šodien nospēlējām labi. Ir problēmas – mūsu rīcībā bija tikai septiņas spēlētājas. Rotācijas iespējas – gandrīz nekādas.”

Piecdesmit piecus gadus vecais Petronis daudzus gadus nostrādāja Krievijā, Ukrainā un Kazahstānā. No 2002. līdz 2004. gadam viņš darbojās ar Saratovas “Avtodor”, bet 2005. gadā kļuva par Armanda Krauliņa palīgu Maskavas “Dynamo” sieviešu komandā.

“Zili-baltās” 2005. gada 4. maijā izcīnīja Krievijas sudrabu, finālsērijā līdz trīs uzvarām ar 1-3 zaudējot Igora Grudina trenētajam Samaras superklubam “Volgaburmaš SGAU”. “Dinamo” uzvarēja trešajā spēlē, tomēr pagarināt sēriju līdz piecām cīņām nespēja.

Maskavas komandā toni noteica tādas spēlētājas kā Jeļena Baranova, Natālija Vodopjanova, Oksana Rahmatuļina un Elena Šakirova, kamēr nākamā ASV izlases saspēles vadītāja Sjū Bērda bija rezervistes lomā.

Petronis 2005. gada vasarā guva lielāko panākumu, ar Lietuvas puišu izlasi izcīnot otro vietu Eiropas U20 čempionātā. Vienpadsmit gadus vēlāk viņš ar “Astana Tigers” sieviešu komandu nopelnīja bronzas medaļu Austrumeiropas līgas (EEWBL, tagad EWBL) pirmajā sezonā.