Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Aija Putniņa: "Daudzi brīnās, ka priecājos par sniegu un aukstumu"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Aija Putniņa: "Daudzi brīnās, ka priecājos par sniegu un aukstumu"
Aija Putniņa
Foto: FIBA

"Labi, ka Amerikas Savienotās Valstis ir mūsu grupā. Ja labi spēlēsim, mums ar viņām nevajadzēs tikties pirmajās izslēgšanas spēlēs," pēc Pasaules kausa izlozes teica latviešu basketboliste Aija Putniņa.

Trīs komandas pie trīs jūrām – tā īsumā var raksturot spēka uzbrucējas spēlēšanu spēcīgajā Turcijas līgā. Pirms gada Putniņa spēlēja Stambulas Universitātē un dzīvoja pie Marmaras jūras. Jaunā sezona sākās Melnās jūras piekrastes pilsētā Samsunā, bet 12. janvārī Putniņa pievienojās “Mersin” vienībai un nokļuva pie Vidusjūras.

Pāreja izdevās teicami – “Mersin” pārvarēja jau trešo Eiropas kausa “play-off” kārtu, savukārt nacionālajā čempionātā uzvarēja Eirolīgas klubus “Galatasaray” un “Fenerbahce”. Februāra brīvdienās Putniņa devās lieliskā noskaņojumā. Otrdien viņa komentēja izlozes rezultātus.

“Nevienas vājas pretinieces D grupā nav. Iespējams, kāda ir parocīgāka, kāda neērtāka. Šķiet, katrai komandai izveidojies savs spēles stils. Galvenais – pašām labi sagatavoties, lai visas meitenes būtu veselas un gatavas cīnīties.

Amerika ir viennozīmīga favorīte. Domāju, ka labāk ar viņām tikties apakšgrupā nekā, piemēram, ceturtdaļfinālā vai pusfinālā – ja tiksim tik tālu. Labi, ka ASV ir mūsu grupā!

Pret Ķīnu esam spēlējušas. Nezinu, vai viņas (Karlovi Varos) bija labākajā sastāvā un formā, taču mēs uzvarējām. Zinām ķīniešu spēlētājas un viņu spēles stilu, kas mums ir diezgan parocīgs. Klāt Senegāla – uzskatu, ka mums ir ļoti laba grupa.

Arī lielākā daļa C grupas komandu mums ir labi zināmas. Beļģiju un Spāniju satikām Eiropas čempionātā – pret viņām nospēlējām diezgan švaki. Varam spēlēt un šoreiz sagādāt kādu pārsteigumu. Neviena no pretiniecēm nav vāja, taču varam cīnīties ar visām.

Sezona Turcijā beigsies, visticamāk, aprīļa beigās. Treniņnometne sāksies augustā, tātad brīva laika netrūks. Starpsezonā visām būs jāstrādā individuāli, lai nometnē varētu atstrādāt sadarbības un izveidot komandas ķīmiju.

Pāreja uz Mersinu izdevās no visiem aspektiem. Samsunai radās finanšu problēmas – klubs, sākot no janvāra, nevarēja nodrošināt pienācīgu atalgojumu. Mani velk uz zoba, ka esmu aizgājusi pie TTT pāridarītajām. Viss pozitīvi – Mersina ir ļoti laba komanda ar lielisku kolektīvu.

Mersinai tieši vajadzēja vienu garo spēlētāju – eiropieti. Janvārī tas ir gandrīz neiespējami. Man tāda iespēja radās un biju simtprocentīgi par. Mersinā ir siltāka jūra un maigāks klimats – uzreiz vairāk pozitīvu emociju.

Valstsvienību pauzes laikā ir brīva nedēļa. Izbaudu auksto laiku. Daudzi brīnās, ka priecājos par sniegu un aukstumu. Nedēļa pietiks! Ļoti forši atbraukt mājās un atpūsties, izbaudīt laiku ar savējiem."

  +1 [+] [-]

, 2018-02-12 08:00, pirms 2 gadiem
Marmaras jūra...Kāpēc gan ne Marmora?