Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Mārtiņš Zībarts: "Ja uzvaram, atkrīt jebkāda rēķināšana"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Mārtiņš Zībarts: "Ja uzvaram, atkrīt jebkāda rēķināšana"
Mārtiņš Zībarts: 6-0 Eiropas kausa grupas turnīrā
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Pamatuzdevums ir cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Ja tas izdodas, nav nekas jārēķina," ievedot komandu Eiropas kausa izslēgšanas spēlēs ar perfektu bilanci 6-0, teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Ieva Krastiņa, TTT kapteine

“Milzīgs prieks par uzvaru – nav spēka to izteikt vārdos. Visas emocijas atstāju spēlē, taču prieks par grupas turnīra pabeigšanu ar 6-0 bilanci ir neizmērojams. Tas nozīmē, ka varēsim izlaist pirmo “play-off” kārtu un gatavoties nākamajai. Esam arī ieguvušas papildus pārliecību.

Spēles sākums neizdevās. Arī beigas nebija gluži tādas, kā vēlētos – “uztaisījām intrigu”. Pareizāk sakot, pati uztaisīju intrigu, kur nevajadzēja (nopūšas un pasmaida). Panākums ir komandas darbs. Un milzīgs trenera nopelns.

Malci ir gudra spēlētāja. Zina nianses – kā atņemt pretiniecei pacietību. Viņai ir lielisks metiens un milzīga pieredze – skaidrs, ka pret viņu aizsargāties nebija viegli.

Uzvara dod iespēju labāk sagatavoties Eiropas kausa “play-off” spēlēm. Zaudējuma gadījumā mūsu kalendārs decembrī būtu daudz blīvāks – pirmā kārta pārklātos ar Latvijas-Igaunijas līgas spēlēm un nevarētu pilnvērtīgi sagatavoties. Tagad varēsim mierīgi gatavoties janvārim.

Runājot par neiemestajiem metieniem no groza apakšas – man, kā mazajai spēlētājai, tā ir psiholoģiska problēma. Kad eju uz grozu, visu laiku šķiet, ka mani nobloķēs un gribu pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no bumbas. Ir jāiet ar pārliecību un jāiemet, bet pastāv bailes, ka nobloķēs (smaida). Tas nav attaisnojums, strādāju, lai nākamajās reizēs iemestu.”

Eleni Kapojanni, "Olympiacos" galvenā trenere

“Pirmkārt, apsveicu Rīgu ar uzvaru. TTT ir ļoti laba komanda. Esam noskumuši par zaudējumu. Sākām labi, teicami kontrolējām spēles ritmu. Diemžēl neveiksmīgi aizvadījām trešo ceturtdaļu, kurā guvām tikai septiņus punktus, kamēr ielaidām 20. Tas mūs iedragāja.

Pret tādu komandu kā TTT ir ļoti grūti atspēlēties, taču mēs ārkārtīgi centāmies. Kopumā esam priecīgi, jo kvalificējāmies izslēgšanas spēlēm. Nākamais solis ir pārvarēt “play-off” pirmo kārtu. Ceru, ka nākotnē mums veiksies labāk. Labu veiksmi TTT!

Braucām uz Rīgu ar mērķi kvalificēties otrajai kārtai. “Olympiacos” ir liels potenciāls, ticam savai komandai. Protams, spēli var ietekmēt dažādi apstākļi – fani, pūļa efekts. Zaudējām ritmu un prātu. Mums jāspēj koncentrēties 40 minūtes, taču Rīgā to nepaveicām. Tik un tā – uzslavēšu savas spēlētājas par viņu pūlēm.

Evina ir zvaigzne, ļoti svarīga spēlētāja. Viņa atgriezās komandā pēc savainojuma, nespēlēja pusotru mēnesi. Viņa cenšas iejusties komandā. Iespējams, ka viņas vēlā pievienošanās ietekmēja mūsu sniegumu, taču domāju, ka tas nebija iemesls, kāpēc trešajā ceturtdaļā izlaidām spēles pavedienu.

Lielu iespaidu uz spēles iznākumu atstāja Alijas Malotas “sirēnlauzis” trešās ceturtdaļas pēdējās sekundēs. Brīdī, kad nekas nesanāca, tas kļuva par jaunu triecienu un psiholoģiski ietekmēja abas komandas. Neraugoties uz to, mobilizējāmies un centāmies panākt izlīdzinājumu.”

Mārtiņš Zībarts, TTT galvenais treneris

“Milzīgs prieks par uzvaru un parādīto sniegumu grupas turnīrā. Izcīnījam ļoti daudz uzvaru spēļu galotnēs. Raksturu parādījām arī šodienas spēlē. Šķita, ka bija daudz brīžu, kad mūs varēja salauzt. Izturējām, īpaši pirmajā puslaikā.

Izmantojām dažādas viltības, aizsardzības maiņas un atgriezāmies spēlē. Uzvarējām ļoti stipru komandu, kurā ir astoņas Grieķijas valstsvienības spēlētājas un trīs leģionāres. "Olympiacos" ir viens no dziļākajiem soliņiem Eiropas kausā. Pēc izlozes – viena no turnīra favorītēm.

Pirmajā puslaikā zem groza nevarējām nosegt Kalcidu. Trešā numura pozīcijā viņa apspēlēja gan Guntu, gan Kati. Apturējām viņu ar zonas aizsardzību. Trešajā ceturtdaļā jau varēju pateikt priekšā, kas notiks – zinājām visas aizsardzības. Šajā laikā salauzām spēli, atļaujot pretiniecēm gūt tikai septiņus punktus.

“Olympiacos” aizsardzībā izteikti savelkas soda laukumā. Pārvarējām viņu aizsardzību, izmantojot sadarbību ar bumbas iespēli apakšā Azanijai Stjuartei un Guntai Baško-Melnbārdei. Papildus iespējas dabūjām caurgājienos.

Savilkšanās apakšā radīja divējādu efektu – kontakta situācijās netika svilpti mazie sodi, taču radās iespējas brīviem trīspunktu metieniem. Ja uz trīspunktu metienu līnijas tiek uzsista piezīme, tā ir aizsarga kļūda.

Spēles plānā pievērsām galveno uzmanību trīs pretinieču spēlētājām. Pirmkārt, Ivonnas Andersones sagatavotajām “pick-and-roll” iespēlēm, ar kurām netikām galā Grieķijā. Skatoties video, sapratām, kā viņu nosegt.

Otrkārt, Kalcidu “post-up” spēle trešā numura pozīcijā – darbības ar muguru pret grozu, cenšoties apspēlēt pretinieci soda laukumā. Arī Olgas Hacinikolau darbība “post-up” situācijās pret aizsargiem – treniņos tam veltījām lielu uzmanību. Minētos draudus mazinājām ar zonas aizsardzības palīdzību.

Treškārt, ierobežojām centra spēlētājas Viktorijas Makolijas darbību groza apakšā, kur viņa saņēma “pick-and-roll” iespēles. Šonedēļ nāca klāt arī ceturtais uzdevums, jo "Olympiacos" klāt nāca uzbrūkošā aizsardze Evina Malci. Iepriekšējā treniņā īpaši atstrādājām aizsardzību pret viņu.

Uzvara devusi laiku sadziedēt savainojumus. Paredzams, ka nākamajās Latvijas-Igaunijas spēlēs, sākot ar svētdienas braucienu uz Tallinu, atpūtināsim vairākas spēlētājas. Ieva Krastiņa un Šeja Pedija spēlēja ar pretsāpju līdzekļiem – Šeja pat nepiedalījās trešdienas treniņā.

Gatavošanos “play-off” sāksim nedēļu pirms izbraukuma spēles, kas paredzēta 2018. gada 4. janvārī. Tas nozīmē, ka pulcēsimies trīs dienas pirms Jaunā gada. Periods pēc Ziemassvētkiem būs ļoti saspringts, jo 3. janvārī būs jādodas ceļā.

Komanda izbaudīja atmosfēru, spēlējot skatītāju pilnā zālē. Līdzīgas sajūtas iepriekš piedzīvojām izlašu pārtraukumos 2015. un 2016. gada novembrī, kad līdzjutēji piepildīja "Elektrum" Olimpiskā centra zāli. "Play-off" spēlēs ceram uz vēl lielāku atbalstu.”